• Fantasy

Hra o trůny (2011) (seriál)

1 série: O seriálu hra o trůny jsem toho slyšel skutečně mnoho. Strhující příběh, geniálně vykreslené postavy a velmi reálný styl vyprávění. No a to první série víceméně přinesla. Ale mouchy tu byly. Ze začátku dobře představeným postavám, kazil velký počet přeskoků mezi dějovými linkami a bylo to jak na horské dráze. Pět minut svižně vyprávěná a zábavná linka postavy, kterou ale vzápětí vystřídala linka jiná, o poznání nudnější. Co se mi na seriálu neskutečně líbí je reálnost příběhu. Hra o trůny dělá totiž přesně to čemu se většina filmů a seriálů zarytě vybíhá, zabíjí své hlavní postavy. A to většinou v situacích kdy to vůbec nečekáte. K tomu se pojí i bojové scény, které nepostrádají reálné necenzurované zobrazení a díky tomu posunují seriál zase o kousek dál k reálnosti. Mínusem jsou občasné nudně zpracované mluvené scény, které se vlečou a někdy díl uteče a děj se skoro nikam neposune. Chápu že je to potřeba pro dobré zasazení postav do příběhu, ale místy je to až moc suché. Ale jinak mě seriál bavil a ukázal že potenciál určitě má a já se už těším na druhou sérii. 85% ----- 2 série: Hodnocení k této sérii vážně nerozumím. Protože mně utlachaná a příliš natahovaná druhá série rozhodně neuspokojila. Jasně, seriál se teprve rozjíždí a potřebuje vytvořit osobité postavy, aby každá dostala dost prostoru a špatně to udělané nebylo. Jen prostě po odsépající první sérii se příběh umírní a je založen převážně na dialozích, které díky skvělému scénáři působili naprosto vhodně a trefně, ale bylo jich tam moc. Ostatně když si to vezmu tak se toho v druhé sérii zase tak moc neudálo. Jasně poslední dva díly byly dost postavené o velkolepost, ale většina série jen tak plynula. K deváté epizodě bych chtěl ještě říct, že navzdory 95%, kterými epizoda oplývá, tak je to vůbec nejhorší díl celé série. Nechápu, že se většině lidí tak líbila, protože já tam viděl jen slabou touhu zapůsobit něčím na co seriál za prvé nemá rozpočet a za druhé, není ani připravený. Takže bohužel ty spousty dílů, které se snažili navodit velkolepou atmosféru, připravované na tento díl přišly vniveč. Zpracování bitvy a s tím spojené vizuální efekty (příkladem je například zelený oheň) byly zřejmě z velké části kvůli malému rozpočtu, naprosto nevýrazné a ta velkolepost, která měla číšit dlouhými proudy, se naprosto vytratila. Zbyla jen padesátiminutová stopáž s několika komparzisty a vizuální efekty, sahající možná tak na úroveň malorozpočtových béčkových filmů. Takže jediné štěstí, že desátá a závěrečná epizoda, zásadně vylepšila můj celkový dojem z celé série a tak dávám 80% ----- 3 série: Tak konečně se v třetí sérii příběh hezky rozjel a od tlachací druhé série se začalo konečně dít něco co seriál skutečně hýbe kupředu. Samozřejmě ke stylu zpracování tu nic výrazného psát nemůžu, protože nic nového oproti předchozím sériím není, ale opravdu se mi líbí, že se seriál nebojí zabíjet i velké a kladné postavy, což je oproti drtivé většině seriálů zásadní opak. Velká síla je určitě i v tom, že si seriál zachovává stále vysoké množství příběhových linek, u kterých mám sice své oblíbené, ale i tak jsou všechny kvalitní, napínavé a hlavně přirozené a reálné (tedy reálné pro svůj styl vyprávění, ne pro svůj obsah). No takže si stále myslím, že je seriál Hra o trůny přehodnocen, ale zatím jsem viděl nejlepší sérii, kterou hodnotím 90%.

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

Hra o trůny - Série 2 (2012) (série)

Tak to tedy zdejšímu hodnocení k této sérii vážně nerozumím. Protože mně utlachaná a příliš natahovaná druhá série rozhodně neuspokojila. Jasně, seriál se teprve rozjíždí a potřebuje vytvořit osobité postavy, aby každá dostala dost prostoru a špatně to udělané nebylo. Jen prostě po odsépající první sérii se příběh umírní a je založen převážně na dialozích, které díky skvělému scénáři působili naprosto vhodně a trefně, ale bylo jich tam moc. Ostatně když si to vezmu tak se toho v druhé sérii zase tak moc neudálo. Jasně poslední dva díly byly dost postavené o velkolepost, ale většina série jen tak plynula. K deváté epizodě bych chtěl ještě říct, že navzdory 95%, kterými epizoda oplývá, tak je to vůbec nejhorší díl celé série. Nechápu, že se většině lidí tak líbila, protože já tam viděl jen slabou touhu zapůsobit něčím na co seriál za prvé nemá rozpočet a za druhé, není ani připravený. Takže bohužel ty spousty dílů, které se snažili navodit velkolepou atmosféru, připravované na tento díl přišly vniveč. Zpracování bitvy a s tím spojené vizuální efekty (příkladem je například zelený oheň) byly zřejmě z velké části kvůli malému rozpočtu, naprosto nevýrazné a ta velkolepost, která měla číšit dlouhými proudy, se naprosto vytratila. Zbyla jen padesátiminutová stopáž s několika komparzisty a vizuální efekty, sahající možná tak na úroveň malorozpočtových béčkových filmů. Takže jediné štěstí, že desátá a závěrečná epizoda, zásadně vylepšila můj celkový dojem z celé série a tak dávám 80%

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Hrdinové ohně (2017)

Tak to bylo teda něco.Už dlouho jsem neviděl film, který by mě takto emocionálně zasáhl. Neuvěřitelně skvěle filmařsky odvedená práce, kde si celý film vytváříme vztah k postavám a vygraduje to v neskutečný konec. Zprvu jsem neměl Millese Tellera moc v oblibě, ale to jak skvěle zahrál přeměnu člověka z drogového závisláka na váženého člena společnosti, to se prostě každý den nevidí. Samozřejmě i ostatní herci byly skvělý hlavně Josh Brolin, ale Teller mě vážně neskutečně překvapil. Na závěr chci říct, že mě vážně mrzí že film vážně jen proletěl kiny (myslím že v Česku ani nebyl uveden) a že se nedočkal téměř žádného ohlasu. Dle mého by si to oproti jiným velkofilmům zasloužil. 100%

Interstellar (2014)

Už jméno režiséra naznačuje že by mohlo jít o nádhernou podívanou, která od pomalého začátku graduje a graduje až vygraduje v nádherný, psychologický konec ve kterém se vysvětlí celá podstata filmu. Pokud vás tento film nalákal tak vám zaručuji že vás nezklame. 100%

Invictus: Neporažený (2009)

Nevím jak tento film pořádně popsat. Podle mého názoru je to jeden z nejlepších filmů co kdy byl natočen. Kdybychom se zaměřili hlavně na obsahovou část, tak poznáme jaký byl Nelson Mandela(Morgan Freeman) výjmečný člověk a že dokázal sjednotit takto rozbouřenou zemi a odpustit všem kteří mu kdy ublížili. A vůbec nesouhlasím s názory, že film byl nudný a neupoutavý, za mě nádherný filmový zážitek. 100%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Mé velké očekavání zastínilo zklamaní. Abych to uvedl na správnou míru tak to nebyl vůbec špatný film. Co ale nejvíce vázlo byl obsah, filmů na podobné téma bylo natočeno desítky a i z toho důvodu dávam jen 60%

Já, Heath Ledger (2017)

Dokument o bohužel již zesnulém Heathu Ledgerovi je sice zajímaví, ale postrádá takovou údernost, při které bych seděl a bylo by mi do pláče nad tím jakou osobnost svět ztratil. Na druhou stranu dokument shrnul většinu jeho úspěšného a tak dám pro heatha čtyři *. 65%

Jan Palach (2018)

Ale jo. Těšil jsem se na tenhle film a dostal jsem to v co jsem doufal a co jsem očekával. Velká část snímku se nese především v klidnějším rytmu a snaží se nám dostat pod kůži okupační atmosférou, která změnila české dějiny. Co se týče představitele hlavní role Viktora Zavadila, tak pár slabších chvilek tam určitě bylo, ale jinak se s těžkou rolí zhostil poměrně dobře a rozhodně nic nezkazil. Dále pak nezklamala ani režie ani kamera a vznikl tedy povedený český snímek (to spojení jsem neslyšel docela dlouho) na který můžeme a měly bychom být náležitě hrdí. 75%