• Fantasy

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Musím přiznat že mě film zprvu nezaujal a dostal jsem se k němu až po vyhlášení oscarových nominací kdy ukořistil hned sedm nominací. První polovina filmu byla pozvolná, ale rozhodně zafungovala tím že mě plně vtáhla do děje, který se zhruba v polovině filmu rozjel a udržel si stejnou látku až do konce. Kromě skvěle napsaného scénáře se určitě nejen mě ale většině fanoušků, nejvíce zalíbili herecké výkony, které vážně nemají chybu. Jak Frances McDormand, tak Woddy Harrelson předvedli skvělý výkon a byly nominováni na cenu akademie. Co se mi však nejvíce zalíbilo byl přímo neskutečný výkon Sama Rockwella, který už předvedl jaký je skvělý herec už v Zelené Míli a teď mi to jen potvrdil a já mu budu na předávání Oscarů držet palce. 90%

Hokejový zázrak (2004)

Já jsem toho názoru že by se měli opravdové příběhy ať už sportovní nebo jakékoliv jiné přetvářet na filmové plátno a když se ještě takhle skvěle povede, pak je to vážně skvělé. Kurt Russell v hlavní roli ukazuje jaký je výborný herec a jeho emotivní proslovy vážně nahánějí husí kůži, neztratily se však i ostatní méně známí herci, kteří posunuli film ještě o level výš. Režiséru Gavinu O'Conorovi se podařilo vytvořit pozvolna gradující atmosféru, která vyvrcholí památným zápasem proti Sovětskému Svazu kde doslova hltáte každou vteřinu a modlíte se s Americkým týmem (tedy pokud nevíte jak to dopadlo) aby porazil Rusy a postaral se o velké vítězství outsidera. 90%

Zabiják & bodyguard (2017)

Moc jsem nečekal a možná proto jsem takhle nadšený. Mezi Ryanem Reynoldsem a Samuel L. Jacksnem panuje po celou dobu skvělá chemie a to co předvádí táhne naprosto celý film. Hudba je naprosto skvělá (scénky se zpívajícím Jacksonem jsem si opravdu oblíbil) a když se k tomu přidá i trefný a opravdu vtipný scénář je se vážně na co koukat. 90%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nejlepší Star Wars od původní triologie? Pro mě rozhodně ano. Režisér Rian Johnson, vytvořil film, který se nebál. Nebál se temnější atmosféry, nebál se ani velkých rozhodnutích co se příběhu a vytvořil film který šlape na paty čtvrtému a pátému dílů. Ostatně má očekávání splnilo jen to že film byl značně zdařilejší než sedmý film od J.J.Abramse, který k mé nelibosti natočí i devátý díl. Tak abych to shrnul, film byl skvělý vizuálně (snad jako vždy), byl výborný příběhově a postavy se také neztratily, takže za mě velká spokojenost. 90%

Million Dollar Baby (2004)

Nemám slov. To co jsem právě dokoukal mě dostalo. Clinta Eastwooda jsem bral jako skvělého režiséra a dost dobrého herce, ale shlédnutí tohoto filmu ho začnu brát jako jednu z největších osobností celého Hollywoodu. Protože toto dílo které bylo i oscarově odměněno je něco co už bude jen těžko vznikat. Pravda bylo tam pár slabých míst, ale to musí mít každý film a tento měl pouze malé detaily, které by šli vylepšit a to co předvedla dvojice Freeman, Eastwood je něco o už na plátnech kin možná neuvidíme a já doufám že Clint se ještě do důchodu nechystá, protože by svět přišel o výtečného režiséra, ale i skvělého člověka. 100%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Konečně pořádný Spiderman, který je v akčních scénách až moc digitální, ale jinak nemá skoro žádnou vadu. Skvělí Tomm Holland, který nemá problém ani s Peterem Parkrem tak ani se samotným Spidermanem. Dále je skvělý záporák, který nechce ovládnout planetu, protože se mu zrovna zachce, ale má tu důvod být záporák a to se v dnešních komiksovkách vidí málokdy. Skvělé je i to, že tvůrci nedošlo do filmu tolik Tonniho Starka jak ukazovali trailery, ale je tam spíše okrajově čehož si já obzvlášť cením. 90%

Velký dar (2017)

Captain America v dramatu...i tak můžeme nazvat film Gifted, který vyobrazuje život strýce a malé holčičky Mary, do kterého zasáhne babička Mary a snaží se je od sebe oddělit. Jak už jsem psal ve filmu hraje Chris Evans, který je známý především díky roli Kapitána Ameriky a tak je skvělé, že především akční herec dokáže zahrát i takovéto dramatické role, který mi se útočí na Oscary. Dále tu pak je výborná Mckenna Grace, která svou dětskou postavu zahrála bravůrně a v neposlední řadě také Octavia Spencer od které snad špatný výkon ani nečekáme. Je jen škoda, že film přeběhl Českem bez většího povšimnutí, což by se v budoucnu mohlo změnit, protože film dle mého bude útočit na Oscary. 95%

Válka o planetu opic (2017)

Apes, together, strong. I přes rozpačitý začátek kdy se film jen tak vlekl jsem viděl famózní letní blockbouster, který uzavírá skvělou triologii o opičím vůdci Césarovi a jeho opicích, kteří bojují o své přežití. Matt Revesse natočil svůj první pořádný velkofilm, který nechává spoustu možností na pokračovaní této opičí ságy a my můžeme jen doufat, že bude alespoň stejně dobrá jako tak triologie. 90%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Moc jsem se o tento snímek Guye Ritchiho nezajímal a velmi toho lituji, protože to co jsem viděl je pro mě jednoznačné překvapení roku a zřejmě i nejlepší film roku. Charlie Hunnam předvedl výkon kterým si u mě zasloužil místo mezi nejoblíbenějšími herci (ve Ztraceném městu Z byl také skvělí. Dalším velkým plusem byli akční scény, které i přes velmi originální kameru byli naprosto přehledné a mohli jsme si je naplno vychutnal. A když se přidal naprosto famózní soundtreck bylo to prostě skvělé. Co však je velmi smutné jsou diváci, kteří pro mě naprosto nepochopitelně zařízli film v Americe a díky tomu film prodělá a bohužel nepříjdou pokračování, které byli naplánované. A to je ohromná škoda. 100%

Loupež ve velkém stylu (2017)

Skvělá komedie na kterou jsem se ohromně těšil a vůbec mě nezklamala, ba naopak ještě předčila mé očekávání. Samozřejmě musí se brát s lehkou váhou, protože je nereálné, aby tři staříci úspěšně vykradli banku a právě ti tři staříci v podání Alana Arkina, Michaela Caina a Morgana Freemana podali skvělí výkon, díky kterému jsem se bavil od začátku až do konce. 90%