wanry02

Tomáš

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 12.3.2019  13:36

Lepší než jsem čekal. Trailery mě moc nepřesvědčili a tak jsem byl vůči nejnovější marvelovce, trochu skeptický. To se potvrdilo na začátku, kdy byl film tak nějak rozházený a roztěkaný. Ale po úvodní desetiminutovce se rozjela jízda, která skončila až závěrečnými titulky. Vlastně ani těmi ne. Film fungoval hlavně od doby příletu na zemi, kde se k hlavní hrdince přidal všemi (i mnou) zbožňovaný Nick Fury, který bych si troufl říct ukradl film pro sebe. Jeho digitální omlazení bylo dotaženo téměř k dokonalosti a to jak vytahoval jednu hlášku za druhou? Věřím, že někteří fanoušci brečeli nadšením. Čeho jsem se ale hodně bál byla Bria Larson, coby představitelka hlavní role, protože se my z trailerů zdála hrozně umělá a chladná a žádný její pokus o vtip to nevyvrátil. Ale ani tahle obava se z mé strany nepotvrdila a Bria předvedla slušný výkon, který nijak neohromil, ale zároveň nijak výrazně nenaštval. Jak už jsem říkal, tak film skvěle fungoval při části kdy se odehrával na zemi a my jsme tak viděli odlehčenější atmosféru, kdy Carol zjišťovala informace o své minulosti a nebýt překombinovaného závěru, šel bych s hodnocením ještě víš. Takhle je můj názor někde u velmi dobrých čtyř hvězdiček a už se nemůžu dočkat až do kin zamíří Avengers: Endgame, protože závěr celé jedné éry Marvelu bude podle mě naprosto skvostný a velkolepý. Tam doufám že se nepletu. 80%

• 27.2.2019  12:12
    Oscar 2019 (TV pořad) (2019)

Co se to s tím Hollywoodem děje? Nejprve se z každého ženského vítězství vyvine hluboký proslov, o tom jakou mají ženy odvahu, když se dokáží postavit před kameru a pak reakce na hlavní cenu? Spike Lee v mích očí, klesl až k samotnému dnu, když po naprosto zaslouženém vítězství Green Booku v hlavní kategorii, novinářům řekl, že je to ostuda a že ten film neměl ani vzniknout. A to jen proto, že řešil otázku rasismu jinak než jeho "správně" natočený film. Nechápu to, jak taková velká osobnost, nedokáže přijmout svou porážku a i když si myslí cokoli tak prostě nedokáže držet pusu. Ale ne, on je Spike totiž svérázný člověk a nechce dopustit aby nespravedlnost zvítězila. Je mi z něj špatně. No ale k samotnému předávání. To se neslo v takovém duchu, jaký jsem očekával. Nepřítomnost moderátora na škodu nebyla, jak možná většina lidí čekala, ale viděli jsme jen předávání cen s minimem pokusů o vtipy, což na jednu stranu byla správná věc, protože trapných proslovů (co se týče, těch chystaných) nebylo mnoho. Na druhou stranu, ale večer plynul tak nějak volně a šlo jen o vyhlašování výsledků, což mě sice nevadilo, ale nějaký rozumný vtipný nápad by zvýšil celkový pohled na ceremoniál. O výsledku hlavní kategorie, jsem můj názor již nastínil. Myslím že Green Book si hlavní cenu rozhodně zasloužil a byl to můj největší favorit v nominacích. Jinak ostatní hlavní ceny, za mě dopadli, možná ne podle očekávání viz. vítězství Olivie Colman, ale jinak také víceméně zaslouženě. Jediné s čím nesouhlasím a co vnímám jako výsměch filmovému řemeslu je osm nominací a nakonec tři vítězství pro marvelovku Black panter. Snímek, který dle mého patří k nejhorším v celém Marvel universu a které nedosahuje kvalit ani lehce nadprůměrného filmu, dostal cenu jen za politickou atmosféru v Americe a kvůli tlaku veřejnosti a Marvelovské propagaci. No první Oscarový úspěch komiksového filmu, jsem si představoval jinak. Když ale zhodnotím oscarový večer jako celek, tak jak s většinou cen i s provedením jsem spokojen a doufám že akademici do příštího roku, budou méně naslouchat hlasu veřejnosti a ocení především kvalitní filmovou tvorbu. 55%

• 1.2.2019  12:48

Tak první díl bohužel rozhodně neuspokojil má očekávání. Nezajímavý příběh, naprosto nesympatické postavy a špatné vysvětlování toho co se na obrazovce děje. Myslím, že další díly vynechám a dám šanci doufejme o dost kvalitnějším titulům. 30%

• 13.3.2019  23:40

Od Triple Frontiera jsem čekal poměrně dost. Nechtělo se mi totiž věřit, že film kterému se upsali hvězdy jako Oscar Isaac, Ben Affleck nebo Charlei Hunnam, by mohl dopadnou jako vysokorozpočtový silně průměrný akčňák jak se z trailerů zdálo. Ale tohle, tohle se netflixu sakra povedlo. Nádherná kamera, doplněná výbornou výpravou se postarali o to, že na pohled je snímek opravdu nádherný a na letecké záběry z jihoamerických pralesů, je vážně radost pohledět. A radost pohledět bylo i na příběh. Opravdu jsem se bál, že bude příběhová část upozaděná od té akční, ale opak byl naštěstí pravdou. Dokonce si troufám říct, že příběh je tou nejlepší částí celého filmu. To platí zejména v první polovině, kdy se po představení hlavních postav, jde rovnou do akce, kterou jsme viděli i v traileru. A díky atmosféře jakou dokázali tvůrci vytvořit, zejména v době odehrávající se v domě, jsem myslel že vidím nejlepší akčňák roku. Napětí vyvolané velmi zajímavou kamerou i hudebním doprovodem, totiž fungovalo jako oční magnet směrem k obrazovce. Při scénách, kdy šlo do tuhého, jsem ani nedutal a mé obavy byly o dobře vykreslené postavy velké. Bohužel to ale nevydrželo. Zhruba v druhé polovině filmu, snímek začíná klesat na atmosférické intenzitě a začínal se táhnout. A i oblíbenost, kterou chováte vůči postavám se také velmi zmenšuje. Ke konci se sice tvůrci snaží vytvořit nějaký citový závěr, ale bohužel to působilo až trošku moc kíčovitě. No ale rozhodně to nebylo něco přes co by se nedalo přejít a já jsem si film opravdu užil. Co se týče herců, tak ti nezklamali a ostudu si rozhodně neuřízli, ale zase nic světoborného to taky zrovna nebylo. No a tak i když, jsem se k nějakým věcem vyjádřil možná až moc negativně, tak mě Triple Frontier velmi mile potěšil a hlavně za tu famózní první půlku dám 80%.

• 18.5.2018  21:48
    12 hrdinů (2018)

Dostal jsem to co jsem očekával. Skvělý námět, který se dlouhou dobu hlásil o své zpracování na velkém plátně a k tomu hvězdné obsazení kterému vévodí Chris Hemsworth. U hvězdného obsazení ještě zůstanu a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Kromě Chrise jsem viděl u všech takový nezajímavý až možná v některých částech přehrávající výkon, který mě ještě utvrdil v tom, že například Mikel Peňa nemůže hrát vojáka v akčním filmu. Když se přesunu na již zmíněnou akci tak tam sem až na pár vyjímek spokojen. A jednou z těch vyjímek je dle mého docela přehnaná závěrečná scéna, kdy hlavní hrdinové (POZOR SPOILER) jedou na koních proti stovce skrytých nepřátel a jako zázrakem se nikomu nic nestane a naprosto převálcují dobře skrytého a asi i lépe vybaveného nepřítele (který tam měl myslím i obrněné vozidlo nebo tank). Ale když tohle pominu tak to je hezký válečný film, který vás sice nestrhne, ale asi ani neunudí. 65%

• 24.1.2019  21:29

Další snímek zabývající se rasizmem na který se v Americe samozřejmě slyší, dopadl asi tak jak jsem čekal. Zajímavý námět doplněný kvalitními hereckými výkony u kterých mě zaujal hlavně Adam Drive, který si svou Oscarovou nominaci rozhodně zaslouží a svým uvěřitelným a nepřehrávajícím výkonem, ukradl z herecké části film pro sebe. Dalším pozitivním aspektem byl výborný hudební doprovod a i samotný námět a styl, kterým byl příběh vyprávěn. To k pozitivním částem a teď šupky dupky k částem negativním. Tam mi přišel docela zásadní a do očí bijící nelogičnost v některých situacích příběhu, kdy někdo udělal něco co absolutně nedávalo smysl a normální člověk by to nikdy takhle neudělal. K tomu se pojí i naprostá hloupost a s prominutím debilnost některých z postav, kdy jak už jsem psal, dělají naprosto stupidní rozhodnutí, díky kterým se film odvíjí pro scenáristy dobrým směrem, ale já jen nechápavě kroutil hlavou. Co ještě u mě trochu shodilo celkový dojem, byl závěr, který se po dobrém konečném rozuzlení, rozhodl nechat otevřené otázky nezodpovězené, což zrovna tady rozhodně nezafungovalo. Ale celkově i přes pár hluchých míst jsem si film užil, ale i tak budu při oscarovém klání držet palečky rozhodně jiným filmům. 70%

• 15.6.2018  09:15
    Deadpool 2 (2018)

Ano, povedlo se. Sice jsme všichni doufali že by druhý Deadpool mohl být alespoň tak dobrý jako první díl, ale jen málo lidí čekalo že to bude až taková pecka. Režisérky naprosto bravurní práce, zejména u akčních scén funguje atmosféra i kamera vážně skvěle (ostatně se není čemu divit když tento film tvořili tvůrci Johna Wicka), dále pak skvělý herci, které samozřejmě táhl Ryan Reynolds, ale i Josh Brolin předvedl výborný výkon na který jsme si za poslední roky u něho už zvykly. No a samozřejmě možná nejdůležitější věc ve filmu je humor. Říkal jsem si jak by tvůrci mohli napsat scénář, plný vtípků a narážek a aby to nebylo to samé a nezacházelo se do trapných scén. No a znovu se to povedlo. Ve filmu sice bylo pár slabších scén, no ale s klidem můžu říct, že takhle jsem se u žádného filmu minimálně v kině nenasmál. 100%

• 6.11.2018  13:51

Po skvělé páté sérii mého možná i nejoblíbenějšího seriálu, jsem se na šestou sérii ohromě těšil. Už trailer vzbuzoval dojem že i bez Franka Underwooda by to mohlo fungovat a že Claire by mohla převzít roli nové tahounky seriálu, no ale bohužel to nedopadlo. Děj je působí zdlouhavě a utahaně, nové postavy jsou nezajímavé a největší problém je rozhodně scénář. Co seriál nejvíce zdobilo společně s hereckými výkony, byl právě scénář, který překypoval zajímavými dialogy, které byly srozumitelné a měli hlavu a patu. Ovšem zde jsou dialogy suché bez nějakého většího zvratu, plné nudného blábolení a ten konec vážně? No takže první díl nedopadl rozhodně podle mých představ a nedávám šesté sérii moc velké naděje, ale uvidíme třeba se stane zázrak a uvidíme znovu ten fantastictický politický seriál, díky kterému se Netflix stal tak velkým hráčem na trhu jakým je. 40%

• 8.3.2019  17:53
    Favoritka (2018)

Prvních třicet minut byla favoritka velmi zajímavě vyhlížející historický film, který se nebál rozebírat témata o kterých jiné filmy zarytě mlčí. Nepostrádal skvělé nápady, výborné herce i nápaditý scénář, ale postupem času se toho většina vytratila a zbyly jen herecké výkony, díky kterým film nespadl do podprůměrných vod. Olivia Colman, Rachel Weiz i Emma Stone předvedli téměř na chlup stejně skvělý výkon, za který si všechny tři nominaci naprosto zasloužili a Olivia Colman si k mému překvapení na úkor Glenn Close došla i pro zlatou sošku, ale vzhledem k vyrovnanosti této kategorie nemůžu říci že nezaslouženě. Jak jsem již říkal tak nápaditost a jedinečnost, která z filmu číšila v první půl hodině, vystřídala jen rozvolná až nudná část děje, která prostě jen tak běžela, bez ničeho svěžího nebo nového a snímek tím ztratil svou údernost, která zapříčinila že zvraty které měly působit nápaditě a nepředvídatelně, prostě jen tak prošuměli. To se samozřejmě pojí i se scénářem u kterého bych mohl napsat to samé co o ději, ale přeci jen dialogy a různé příběhové sekvence, vypadaly rozhodně slušně a jsem rád, že se scenáristé nebáli i experimentovat, směrem k dnešnímu Hollywodskému stylu, který se svými snímky od favoritky značně liší. No a co se režie týče, tak ta poskytla výborně atmosférickou náladu doplněnou i trefnou hudbou a neméně osobitou a k příběhu sedící kamerou. Jak říkám, kdyby si favoritka dokázala udržet svou poutavost, zpracování i originalitu více než první třetinu, byl by to horký oscarový kandidát, ale bohužel je z ní jen další z řady průměrných historických snímků. 55%

• 12.10.2018  23:30

Tak první díl tohoto nenápadného seriálu dopadl dobře. Po rozpačitém začátku se příběh rozběhl a začal chrlit spoustu zajímavých momentů a postav, které se mi už od prvního dílu zalíbily, no a rozhodně mně nalákaly na další díly, které dle mého názoru ještě mají hodně co nabídnout. 70%

• 30.9.2018  11:21
    Jan Palach (2018)

Ale jo. Těšil jsem se na tenhle film a dostal jsem to v co jsem doufal a co jsem očekával. Velká část snímku se nese především v klidnějším rytmu a snaží se nám dostat pod kůži okupační atmosférou, která změnila české dějiny. Co se týče představitele hlavní role Viktora Zavadila, tak pár slabších chvilek tam určitě bylo, ale jinak se s těžkou rolí zhostil poměrně dobře a rozhodně nic nezkazil. Dále pak nezklamala ani režie ani kamera a vznikl tedy povedený český snímek (to spojení jsem neslyšel docela dlouho) na který můžeme a měly bychom být náležitě hrdí. 75%

• 30.9.2018  11:01

A zase je tu nejlepší Mission Impossible... Je skoro k neuvěření, že se tato série neustále posunuje každým dílem o krok dál a nejenže si udržuje stále stejnou laťku kvality, ale každým dílem (vyjma dvojky) jí dokonce i převyšuje, tak jsem zvědavý jestli to takto půjde dál jak bude vypadat desátý díl. Ale když se zdržím u tohoto dílu tak jak už jsem psal je tento díl nejlepší film s Eathanem Huntem. Jako vždy výborné herecké obsazení, kterému samozřejmě vévodí skvělý Tom Cruise, ale Henry Cavil podle mně předčil všechna očekávání a minimálně se Tomovi vyrovnal. Dále samozřejmě fantastická kamera, která diváka rozhodně nenudí a když se přidá velkolepé finále při vrtulníkové honičce je o jeden z nejlepších filmů tohoto roku postaráno. 95%

• 20.2.2019  16:19

Bez oscarových nominací, bych se ke snímku rozhodně nedostal a myslím že by to byla škoda. Film měl dobrý scénář a oplýval i výbornými výkony, kdy si myslím, že jak pro Melissa McCarthy, tak i pro Richarda E. Granta jsou oscarové nominace zasloužené. Jediné co mi na filmu krom menších detailů, vyloženě vadilo, byla kamera, která se snažila tvářit profesionálně, ale předvedla jen naprosto nehodící se efekty, bez žádných opravdu hezkých scén. Takže Can you ever forgive me má světlé i stinné stránky, ale jako celek funguje a nelituji toho, že jsem ho viděl. 65%

• 5.3.2018  06:18
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Za mě vzhledem k mému natěšení jsou tito oscaři velkým zklamáním. Samozřejmě nechci zde hovořit o výsledcích, které byli pro mě celkem přijatelné (tedy až na hlavní kategorii, tam bych to viděl jinak), ale co se týče provedení celého večera tak jsem vážně zklamán. Pro mě naprosto trapný a nesympatický moderátor Jimmy Kimmel (kterého tam tedy nedali tolik jako v minulém ročníku což bylo štěstí), který tedy nevím jestli to je z jeho hlavy, ale to přepadení v kině, no pane bože nebo skútr což byla skvělá cena za nejkratší proslov, to byla jedna z nejtrapnějších momentů vůbec. Ale jinak i celkové pojetí bylo oproti minulému ročníku o poznání nudnější no a tak já doufám že to bude příští rok o poznání lepší (a snad bez Jimmyho Kimmela). 40%

• 6.4.2018  12:11

Áchjo.... Čekal jsem, že to nebude nic extra, ale že se alespoň pobavím a užiji si příjemné dvě hodiny v kinosále. Ale bohužel se tak ani zdaleka nestalo. Naprosto otřesný scénář vyplněný "vtipnými" momenty u, kterých se zřejmě zasmál jen sám scenárista a režisér, k tomu digitální bordel ve kterém chyběla i alespoň maličká realičnost, no a pak herci, kteří snad kromě mého oblíbence Scotta Eastwooda zklamali asi nejvíc. Samozřejmě to všechno doplnil fakt, že jsem bohužel zašel na český dabing, který byl katastrofální, no a tak po dobrém prvním dílu, přišla naprosto zbytečná dvojka a já jen doufám, že na třetí díl se už peníze nevyhodí. 30%

• 29.5.2018  21:52

Bohužel, pro mě trochu zklamání. Nejdřív ale začnu s plusy. Velmi se mi líbila hravost a skvělé zpracování po filmařské stránce a hlavně zvukové i kamerové ztvárnění, no a pak už tradičně famózní výkon Benedicta Cumberbatche, který je na takovéto role podle mě nejlepší na světě. No a pak tu byla obsahová část, ve které bych ani nevěděl z celého dílu skoro o co jde kdybych si nepřečetl obsah a i záživnost nebo nějaké hlubší zaboření do příběhu pilotní díl také nenabízí. 60%

• 23.3.2019  23:32
    Pašerák (2018)

Na pašeráka jsem se dost těšil, ale zároveň jsem byl k nové Eastwoodovce trochu ostražitý. Trailer na mě působil sice nápaditým dojmem, ale přišel mi takový suchý a neuspořádaný. No a to se i víceméně přihodilo i filmu. Začnu ale u Clinta Easwooda. Vím že to říká každý, ale já to musím napsat taky. Tento muž je jedním z nejlepších co se kdy v Hollywoodu nacházel. Je neuvěřitelné, že i v tak úctihodném věku stále tvoří filmy a dokonce se vrátil i k herectví. No a jeho výkon, kterým ztvárnil postavu Earla, byl to nejlepší na celém filmu. Naprosto uvěřitelný a neskutečně osobitý výkon, který ještě umocnil další z mých oblíbenců Bradley Cooper, je to, co jsem si od pašeráka sliboval a co jsem nakonec i dostal. Pak samozřejmě i další herecké osobnosti nezklamali a režisérsky to Clint dostal na svůj obvyklý (vysoký) standart. Jediný vážně větší mínus byla suchost, kterou si film po celou dobu nesl. Například jsem nezaznamenal takřka žádnou gradaci děje nebo zvrat, který by mě trošku víc vtáhl do jinak slušně atmosférického filmu. No a tak, abych už mohl dát odpočinout svým očím tak už jen napíši, že pašerák je skutečně povedeným snímkem, který vás nudit nebude, ale nijak zvlášť vás taky nezasáhne. 75%

• 25.2.2018  20:06

Jako nečekal jsem moc, ale výsledek mě zklamal. Co se týče začátku filmu, tak jsem byl vážně nadšen z vážně velké originality (dlouho, jestli vůbec jsem viděl něco originálnějšího) zajímavého příběhu a nápadů. Jak však snímek postupoval začal jsem se vážně nudit. Vtípky byly ohrané, snímek se vlekl a já vážně uvažoval o odchodu ze sálu. Nakonec jsem zůstal ale ani konec mě nijak zvlášť nenadchl a tak mé hodnocení zachraňuje pouze originalita a hravost s jakou byl film natočen. 35%

• 2.1.2019  23:46

Už od oznámení snímku, jsem měl od first mana veliká o očekávání, které ale bohužel po několika, pro mě ne moc přesvědčivých trailerech vymizela a tak je pro mě první člověk příjemným potěšením. To co se očekávalo a také dostalo ve velkém měřítku, byl rozhodně vyšperkovaný audiovizuál. Dlouhé táhlé scénky s minimem střihů a k tomu opravdu specifická kamera, která díky své velké roztřesenosti, až možná nepřehlednosti, dodává filmu skvělou, až tajemnou, atmosféru a paradoxně přehlednost a reálnost. Dle mého by měl být first man hlavní favorit, hlavně v technických oscarových kategorií, ale kvůli finančnímu neúspěchu filmu se bojím, že akademici sáhnou po nějakých finančně úspěšnějších filmech. Další velké plus, zde shledávám ve výtečných hereckých výkonech, převážně pak výkonu Ryana Goslinga, kterému bych s klidným srdcem přidal přízvisko fenomenální a kdyby letošní rok nebyla tak ohromná konkurence (a kdyby jak už jsem psal snímek v kinech uspěl) neváhal bych napsat i oscarový. Ale není z hereckého ansámblu jediný jehož výkon bych vyzdvihl, protože neméně přirozený a precizní výkon předvedla i Claire Foy a vlastně téměř všechny účinkující. No a ještě tu musím samozřejmě vyzdvihnout bravurní režii Damiana Chazella, který po dvou skvělých hudebních filmech přidal další tentokrát takový temnější a vážnější snímek a rozhodně nezklamal, ani výběrem výborného soundtracku a ani skvěle natočenými scénami. Jediným velkým mínusem pro mě je uspěchaný a nevyužití samotného letu Apolla 11, kde vidíme akorát start, přistání na měsíci a pak hned hlavní účastníky chodící znovu po planetě zemi a mezi letem ani žádné vsuvky na zem, což mě docela vadilo a srazilo mé celkové hodnocení. Ale jelikož klady výrazně předčili zápory, tak na závěr řeknu, že ani zde Damian nezklamal a už se nemůžu dočkat jeho dalších filmů. 85%

• 27.2.2019  13:10
    Psí ostrov (2018)

Velmi originálně pojatý snímek Vese Andersena, který jsem dlouhou dobu odkládal, ale nakonec jsem mu díky oscarové nominaci dal šanci a nezklamal mě. Nejvíce mě nadchla odlehčenost, která z filmu sálá a hlavně skvěle napsané postavy a dialogy mezi nimi na mě fungovaly snad ještě lépe než měli. Příběh se nesl také ve velmi originálním duchu, kvituji i výborný dabing a o animaci snad ani nemusím mluvit. Takže více takovýchto filmů. 75%

• 6.4.2018  12:18

Skvěle, pane Hudečku, skvěle. Výborný dokument o největším sportovním úspěchu českých dějin a i díky tomuto připomenutí mě ohromně mrzí, že jsem tento velký turnaj nezažil a nemohl jsem se podílet, byť jen jako fanoušek na tomto velkém českém vítězství. Jen mě mrzí trochu uspěchaný konec, ale jinak naprosto bravurní filmařská práce a tak nemůžu dát nic jiného než pět hvězd. 95%

• 2.2.2019  23:50
    Roma (2018)

Pro mě docela překvapení. Vůči Romě jsem neměl, i přes vysoká hodnocení a dobré recenze, příliš velká očekávání. Čekal jsem hezké tahle záběry, ale upozaděný děj a celkově nudné zpracování u kterého budu přemáhat spánek. Ale dostal jsem přesný opak. Nádherné dlouhé záběry, umocněné černobílým zpracováním, u kterého jsem čekal že mi bude vadit, ale nakonec to vůbec nebylo na škodu a snímku to dodává skvělý retro feeling. Co se týče příběhu, tak se mé očekávání vůbec nenaplnily a ba naopak se z něho vyklubal jeden z největších plusů filmu, kde se rodiná atmosféra mísí s těžkými momenty v nebezpečném Mexiku a příběh si díky tomu zamilujete. Hlavní herci předvádí, podle mě naprosto famózní výkony a kdo mě naprosto uhranul byla dvojice Yalitza Aparacio a Marina de Tavira, kde doufám že si, alespoň jedna z nich odnese cenu za nejlepší herecký výkon. No a pak je tu režie v podání osobitého Alfonsa Cuaróna, kterému umožnil Netflix, natočit svůj vysněný projekt a rozhodně neprohloupil. Alfonso dokázal naprosto jasně, zřetelně a pro diváka zcela srozumitelně Romu natočit, kdy má dle mého naprostý přehled co chce a dokáže to převést na obrazovku. Co bych ještě vypíchl je, pro mě naprosto precizní výběr míst a celkově kulisy, kde je spouste věcí, které naprosto dotváří ten jedinečný pocit uvěřitelnosti. No a tak jako závěrečné hodnocení, chci říci že film výrazně předčil má očekávání, Netflixu se zase vyplatilo vsadit na originalitu a moje hodnocení zní krásných 90%.

• 3.2.2019  18:03

Další zajímavý a kvalitní počin z dílny netflixu, který by se na velké plátno nikdy nepodíval a netflixu se risk dle mého vyplatil. Základ byl podán kvalitním scénářem bratří Coenůy kteří do originálně podaného a zpracovaného snímku přidali i pro ně typické prvky (příkladem může být to, že starý muž s prostřeleným břichem nejprve přemůže protivníka a pak si v klidu odkráčí lesem pryč, což mě trošku hlava nebere). Co ale bylo naprosto bezchybné, byla kamera. Nádherné barevné záběry na krajinu divokého západu, ale i způsob snímání akčních scén na mě velmi zapůsobily a zanechali ve mě asi největší pozitivní dojem. Jediný větší mínus bych viděl v několika příbězích, zejména po tom v posledním, který mi přišel nedotažený, bez hlubšího smyslu nebo pointy a odklonil film ke čtyřem hvězdám. Ale celkový můj dojem z tohoto snímku je velmi pozitivní a líbí se mi že si alespoň tři nominace na zlatou sošku vysloužil a doufám, že ještě poskočí zdejší hodnocení do červených čísel protože to výsledku rozhodně neodpovídá. 75%

• 15.2.2019  10:54
    Titans (TV seriál) (2018)

1.Série: Od titans jsem moc nečekal, ale nakonec jsem opravdu rád, že jsem prvotní počin nové streamovací služby DC viděl. Nejvíce mě uhranul začátek seriálu, kdy pro mě nečekaně temný seriál, zejména v prvních dílech skvěle vykreslil hlavní postavy a přidal k tomu i výbornou realistickou akci. Konkrétně akce k mému naprostému nepochopení byla v dalším průběhu seriálu, díl od dílu horší a kvůli špatným vizuálním efektům, jsem málem mlátil hlavou o zeď. Ale to platilo bohužel i pro příběh, kdy zhruba od pátého dílu, byly díly horší a horší a konkrétně sedmý díl odehrávající se ve výzkumném domě (nebo co to vlastně bylo) byl vyloženě špatný. Ale po něm seriál zase trochu ožil a závěr byl sice zvláštní, ale dorovnával svou kvalitou první díly. Co se týče hlavních postav, tak ty byly vykresleny opravdu dobře a téměř neznámé herce jsem si brzy oblíbil a našel si k jejich postavám cestu. Líbilo se mi i to, že se tvůrci nebáli experimentovat a klidně celý díl věnovali pouze jedné postavě a rozjetý příběh zcela upozadili, což sice ne vždy neslo ovoce, ale alespoň seriál nabídl originálněji uspořádáný příběh a způsob prohlubování citů k postavám. No a jako zhodnocení řeknu, že Titans je milé překvapení, které má sice spoustu much, ale celkově funguje dobře a už se opravdu těším na blížící se druhou sérii, ale i další seriály od studia DC, které se třeba v podobě Doom Patrol nezadržitelně blíží. 75%

• 15.2.2019  10:54
    Titans - Season 1 (série) (2018)

• 29.3.2018  22:57
    Tomb Raider (2018)

Film tak nějak splnil moje očekávání. Očekával jsem popkornovou zábavu s alespoň slušným příběhem a to se mi vesměs splnilo. Samotná Lara mě potěšila, že nebyla také jen absolutní terminátor a že schitala i dost ran a její představitelka se zahanbit rozhodně nenechala. Ba naopak, Alicia je pro mě momentálně jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti a to potvrdila i tímto akčním snímkem, kde sice není prioritní herecký výkon, ale i tak je pro úspěch filmu zásadní. Ostatní herci předvedli spíše průměr a nikdo mě nijak zvlášť neoslnil. Což se týče efektů, tak občas byla počítačová práce až příliš viditelná (hlavně při skocích Lari), ale i tak jsem si film víceméně užil, takže za mě zasloužené čtyři hvězdy. 70%

• 17.8.2018  17:59

Skvělý příklad jak se z ničeho dá udělat všechno. Tísňové volání totiž nepotřebuje vysoký rozpočet, ani změny prostředí stačí pár herců, pronajmout jeden byt, trochu ho naaranžovat no a voalá je tu adept na Oscara v cizojazyčných filmech. 90%

• 21.2.2019  19:25
    Vice (2018)

Od Vice jsem doufal velké věci, ale vlastně jsem dostal co jsem čekal. Výborné herecké výkony, které doplňuje kvalitní režie a zajímavý námět, ale na negativní stranu vah film stahuje dle mého spatně zvládnutelné vykreslení postav a některé režisérko/scenáristické nápady, u kterých jsem si div nevykroutil hlavu. Ale musím říct, v co jsem doufal a vlastně bral za jasné byly bravurní herecké výkony, kterým samozřejmě vévodí fenomenální Christian Bale, který šel se svou proměnou do extrému a neváhal nabrat mnoho kilo jen čistě pro svou roli. Nebýt-li letošní ročník filmových Oscarů v herecké kategorii tak vyrovnaný myslím, že by si Christian suverénně došel pro zlatou sošku. U Amy Adams zase tak nadšený nejsem. Jedna z mých nejoblíbenějších hereček sice předvedla skvělý výkon (i skvělou proměnu), ale jinak mi její výkon přišel, takový umělý a hlavně nevýrazný, který na Oscara podle mého názoru není (na druhou stranu se tomu v takové plejádě dechberoucích výkonů není co divit). Pak je tu nominace pro skvělého Sama Rockwella, který znovu ukázal ohromný herecký talent, ale ještě více mě zaujal skoro až bláznivý, ale fungující výkon Steva Carella, kterého mám v poslední době čím dál radši a po výkonu Christiana Bale, je pro mě druhý nejvýraznější. Co se týče režie tak prostě Adam McCley takové filmy umí. Nevím jak to dělá, ale u většiny jeho filmů se to hemží jednou hvězdou za druhou a tady tomu nebylo rozhodně jinak. Jeho režie uspokojila má očekávání a přinesla zajímavé a netradiční styly vyprávění, ale zároveň i některé "originální" kousky (jak už jsem psal) u kterých jsem jen kroutil hlavou. No a nakonec bych rád zmínil scénář, který sice měl chyby (jako špatné vykreslení postav), ale celkově fungoval velmi dobře a některé nápady se scénáristům opravdu povedli. No a nakonec tedy stačí jen říct, že Vice je určitě dobrý a zajímavý film (hlavně pro amerického diváka), ale mě přišel v některých chvílích nedotažený a v částech syrový a tak moje hodnocení zní slušných 60%.

• 9.3.2019  23:29

Víte jak poznáte, že jste se zamilovali do filmu? Po celou dobu máte na tváři připitomělý úsměv a koukáte s rozšířenými zorničky na velké plátno. To je Zelená kniha, nejlepší film roku a jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. 100%

• 3.1.2019  18:15

Velmi příjemné překvapení. Jelikož jsem původně moc nečekal, tak jsem dostal výborný atmosférický snímek, plný dlouhých scén a velkého množství zvratů a kdyby nebylo poslední třetiny, kdy se film začal táhnout a překombinovávat, šel bych s hodnocením o stupeň víš. Co se týče těch prvních dvou třetin, tak tam jsem naprosto spokojený. První představování hlavních postav a dialogy mezi nimi fungují bravurně a i herecké výkony se mi opravdu zalíbili. Děj má příjemný spád a režisér nešetří se spoustou zajímavých kamerových záběru, což je mimochodem další výrazný klad snímku. Pak ale přichází na scénu Chris Hemsworth a jak zde většina uživatelů vychvaluje Chrise i jeho postavu do nebes, tak já beru naopak jeho postavu za hlavní příčinu zhoršení třetí třetiny filmu. Ale tak když opomenu ještě ten úplný závěr, který mě nesedl tak se jedná o příjemné překvapení a doufám že podobných filmů bude jen přibývat. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6