Přání smrti 3 (1985)

Bronson zasahuje! Tak konečně jsem měl možnost zkouknout i trojku. S kamarády, po pár pivech. Film nedává smysl, absurdita některých scén a dialogů je naprosto geniální, ale málo u čeho se budete takhle bavit. Lepší než kde jaká komedie první třídy. Místy mě bolelo břicho tak, že jsem nemohl dýchat. - "Hey, what's the problem?" -"What?" -"With the car... what's the problem?" -"Just get outta my fuckin face. Who are you?" -"We're stealing a fuckin car. What's it to you?" -"It's my car."

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Dylan je určitě jednou z nejzajímavějších osobností téhle doby. Líbí se mi jak textově tak hudebně. Podání je originální, ale řekl bych možná trochu zmatené a pro někoho dlouhé. Cate Blanchett je zde naprosto geniální, dále mě zaujal už jen Bale a Franklin. Ostatní jsou ve svých rolích nevýrazní. Nic to nemění na tom, že film je povedenou, i když ne hlubokou sondou do života Boba Dylana. - "I accept chaos. I don't know whether it accepts me."

Aljaška v plamenech (1994)

Tentokrát musí Steven Seagal podstoupit spirituální cestu, aby se mohl stát ochráncem přírody, kterou ohrožuje zlotřilá ropařská firma. Firma budující rafinerii, která podle odhadů vybouchne hned po spuštění a tak znečistí okolí. Proto jí musí ještě předtím vyhodit do vzduchu Steven ve svém indiánském saku. A jak to udělá? Naštěstí má schovanou zásobu výbušnin v lesích Aljašky, "Just in case." Naplní bágl cé-čtyřkou, ale tak snadné to zase nebude. Musí si vyrobit tlumič z pet lahve, přelámat končetiny, narvat typa do vrtule, postřílet žoldáky, absolvovat parádní potyčku s tyčí v ruce, utopit záporáka v ropě a utéct z hořící plošiny. Nakonec, po vyřazení tuctů zlých lidí, pronese projev k zamyšlení odsuzujíce ropný průmysl, který zabíjí naší přírodu. Ačkoliv je příběh hrozně hloupý, svým způsobem mám tuhle seagalovku hodně rád. - "Well, let's see, that's natives 8, oil workers 0. Anyone else wanna play with Cupcake?"

Přepadení 2: Temné území (1995)

Přepadnout vlak se Stevenem Seagalem může jen člověk se sklony k sebevraždě. ExSEAL kuchař má tedy na práci další záchranu světa před šílenými teroristy. Jestil by po mě šel nějaký zabiják, tak bych si určitě nevybral Seagala. Důvod je jediný, jeho vyžívání v likvidaci záporáků je až škodolibá. Ze začátku si s nimi jen hraje, mlátí je, pak proti nim začne používat to co mají v ruce a zakončí to pomalým udušením nebo rychlejším zlomením vazu. Každopádně na to, že se příběh odehrává jen ve vlaku, se pořád něco děje a člověk se nenudí, i záporáci jsou zajímaví. / Steven vybere obsah baru / - "What am I doing? Oh, I'm making a bomb."

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Trošku brutálnější Seagal. Taky tenhle má klasiky jako jsou hlášky, lámání končetin, alright za každou druhou větou a nulový emoce. Ale tak i svoje perly jako Segalův baret, zfetlýho záporáka, kterej střílí lidi na potkání, kouli v ručníku, štěně, vrták v hlavě. Co víc si přát... Seagal na svém vrcholu. - "Don't be a bad guy. What do you wanna shoot me for? Don't be a bad guy. Be a nice guy, alright?"

Nico - víc než zákon (1988)

Když zkouknu Nica a pak cokoliv po roce 2000, tak tam hraje asi uplně někdo jinej. Je to až k pláči. Tady je Seagal sekáč, hlásí, vymetá s hajzlama podlahu a dneska se už prostě jenom valí. Asi nejlepší start akčího herce a k tomu ještě začal ve svém jedinečném akčním subžánru. Nico má pár hodně slabých míst, kdy se člověk nudí (jde to moc do slabší detektivky). Přestřelky a bitky jsou ovšem prvotřídní a správně syrové. -"If I find out you're lying, I'll come back and kill you in your own kitchen."

Nezvaný host (1994)

Výborná komedie. Hádky Judy Davis a Spaceyho mají správný grády a Leary s hláškama jenom perlí. Dialogy jsou povedený, takže je pořád čemu se smát. Tohle u mě už nějak patří ke svátkům. Pomalu bych dal i pět. -"Your present is a giant fucking canon. And you're gonna crawl in it. Then I'm gonna get two pounds of gunpowder and I'm gonna shoot you right out of Jersey! And then I'm gonna drive to Jersey, and pick up all the parts of your body and put them in a plastic bag. Then I'm gonna drive to my house with you in the bag and toss you into the fireplace. I'm gonna get my glass of whiskey and watch the Charlie Brown special with your ashes burning in my fucking house!"

Univerzální voják (1992)

Univerzální voják je asi to nejlepší z filmografie jak Lundgrena, tak Van Dammea. Tyhle ranné devadesátky měli ještě hodně z osmdesátých, ale zároveň lepší zpracování své doby. Je to napínavý, akční a svým způsobem vtipný (hlavně hláškující Lundgren v druhé půlce filmu). Vždycky se na to rád podívám znova, i když tenhle film nepatří mezi moje nej svého druhu. -"Say good night, asshole." -"Good night, asshole."

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Poprvé jsem z toho moc nadšený nebyl, spíš zklamaný, že Futurama nenaplnila moje velká očekávání. Ale když jsem se na to podíval podruhé, moje hodnocení stouplo. Přece jenom sem si všiml více fórků a narážek plus docela dojemné linie kolem Larse. Pokud jste byli poprvé naštvaní, třeba se vám to bude podruhů líbit také více. - "You, read the code or I'll shoot this guy! - "Who the hell is he?" - "I'm Scruffy... the janitor." "Hang on, Scruffy!" nebo - "I can wire anything directly into anything! I am the Professor!"

Dexter (2006) (seriál)

Poslední dobou si řikám v jaké společnosti to vlastně žiju. Ve společnosti, kde si lidé užívají zkažené a zvrhlé seriálové hrdiny (viz. House). Jenže když se k tomu přidá výborné zpracování a herecké výkony, ten seriál je prostě dobrý. Co dobrý, výborný, jeden z nejlepších. První série mi přišla lepší, originálnější než druhá a třetí o chloupek lepší než druhá.. Čtvrtá na mě působila trošičku rychle spíchlá nebo je tu prostě moc náhod a věci se na můj vkus moc sbíhají. Nemění to nic na tom, že jsem jí zkouknul za dva dny s infarktovým záchvatem v nějakém čtvrtém nebo třetím díle před koncem. Jsem zvědavý, jak se na závěr naváže, protože teď už je to tak pospojované, že by na to přišel i Stoupa.