• Fantasy

Nenávist (2020)

Původní japonskou verzi tohoto filmu jsem bohužel neviděla a po zhlédnutí americké verze mě to tedy vůbec neláká. Film je od začátku až do konce špatný, jednání postav je mnohdy nesmyslné, o nějaká překvapení je víceméně nouze, nic moc se tak vlastně neřeší, nikdo se nesnaží přijít na to, co se vlastně děje a celý film pak působí jako slátanina, na kterou je škoda si vyhradit čas. 30%

Dracula (2020) (seriál)

Příběh Draculy je prostě nesmrtelný, takže chápu, proč vznikají další filmová zpracování. V případě tohoto třídílného seriálu se však nepovedlo vůbec nic. Příběh je naprosto zpackaný, nemá to žádné napětí, není to děsivé ani vtipné, většinu času posloucháte prapodivné dialogy, které jsou šíleně nudné a vlastně nikam nevedou. Posunutí příběhu až do současnosti je příšerné, postava jeptišky je otravná, představitel hraběte se mi nelíbil a já se nejvíce těšila na to až to skončí. Prosím nic podobného už nikdy více. 20%

Halloween (2018)

Tenhle film jsem opravdu milovala, přišel mi strašně děsivý, ale přesto jsem se od něj nemohla odtrhnout. Nadšená jsem byla i z toho, že se dočkám dalšího pokračování. Zřejmě je to tím, že už jsem o několik let starší a očekávám od hororu již něco jiného, ale tohle pokračování není nic moc. Ve filmu je několikrát zdůrazňováno, jak se hlavní hrdinka léta připravuje na to až se setká se svým pronásledovatelem, a pak se chová naprosto nesmyslně, stejně jako většina dalších postav. Ani atmosféru se už nepodařilo vystavět jako před lety, lekačky taky příliš nepřekvapí, přesto se jedná o vcelku slušné zakončení jedné hororové klasiky.

Mrtví neumírají (2019)

Na tenhle film jsem se opravdu těšila, skvělé herecké obsazení a zajímavý námět. Bohužel z výsledku jsem byla značně zklamaná, nepřišlo mi to ani vtipné ani děsivé. Škoda, že jednotlivé postavy nebyly více propracované a scénář o něco obsáhlejší s nečekanými zvraty. Kladně hodnotím snad jen výkon Iggyho Popa :-)

Sinister 2 (2015)

Tohle pokračování snad ani nemělo vzniknout, je tak nějak zbytečné. Příběhu dost škodí, že v něm není žádná výrazná postava, která by ho táhla vpřed. Navíc veškerá překvapení už vlastně známe z předchozího snímku.

Sinister (2012)

Další snímek, od kterého jsem měla poměrně vysoká očekávání. Příběh není špatný, místy snad i děsivý, ale postupně se to jaksi ztrácí a v závěru přijde zklamání.

Annabelle (2014)

Ach jo, tohle se fakt nepovedlo. Už od začátku mi dost vadilo snové vyobrazení mladého páru a pak jsem se ztratila v příběhu a v tom, proč tam vůbec ta panenka je. Scénárista evidentně spatlal všechno dohromady a vůbec se mu nepovedlo dát příběhu smysl, a tak nedokázal vystavět příběh, který by diváka dokázal udržet aspoň v mírném napětí.

Wind River (2017)

Málokdy bývají moje očekávání od snímků, které mnozí vychvalují, naplněna. V případě Wind river jsem ale byla mile překvapena. Líbila se mi atmosféra filmu, herecké výkony i samotný příběh, po jeho shlédnutí mě naplnil pocit smutku a hořkosti. Vřele doporučuji!

Krampus: Táhni k čertu (2015)

V rámci přesycení pohádkami jsem se o svátcích rozhodla, že se zaměřím na horory. Jasně už hodnocení toho filmu mě mělo varovat, že nemá moc cenu si ho pouštět. Ale přesto jsem to zkusila, snad i z toho důvodu, že v něm hraje skvělá Tony Collette. Upřímně, nestálo to za to! Jakožto hororu tomu chybí naprosto všechno, co od daného žánru čekáte. Paradoxně jsem měla občas potřebu se zasmát viz. zlomyslné perníčky.

Domácí péče (2015)

Nějak jsem po všech těch ocenění a vychvalování tohoto filmu od něj čekala víc. Herecké výkony jsou na slušné úrovni a příběh je zajisté zajímavý, ale vadilo mi, že některé věci tam zůstaly zatajeny, nebyly prostě nijak vysvětleny a tak se místy srozumitelnost snímku ztrácela. 65%