Království (1994) (seriál)

danskjävlar! ♥ nejlepší seriál. komedie, horor, sociální a psychologické drama v jednom.. ten neskutčný pocit, když brečíte dojetím u dokonalých dialogů umírajícího absurdního mutanta zrozéného satanem s jeho matkou, a pak střih, brečíte smíchy, protože se lékařská sekta useknutých nosů v rámci vědeckého pokroku rozhodla pro transplantaci rakovinového nádoru do člověka. to prostě nevymslíš auž nikdy nikdo nevmyslí ps1. einar moesgaard for president. ps2. snad se ted, po 20 letech, vyvede 3. série, divím se, že si trier troufl, ale opravdu se nezlobim :D

1. MISE - Hof a Hof (2021) (epizoda) odpad!

prima opet potvrdila, ze z tech vetsich televizi je suverenne ta nejsmesnejsi a nejhorsi. samozrejme tu chybi jakekoli production values (coz je smesne, kdyz se zrejme jedna o jejich vlajkovy podzimni projekt), ale neni to jen o tom. je to o uplne neumetelnosti -  kamera, strih, kulisy, herecke vykony, proste uplne vse je desive. o scenari a dialozich se radeji odmitam vyjadrovat

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

spoiler. ja bych rekl, ze je to uplne dokonale a jeste lepsi nez true detective a v urcitych momentech skoro na urovni the wire, jenze pak prisla posledni epizoda.. ty urcite naznaky nelogicnosti z predchozich epizod se tu triumfalne zhmotnily. (jakoze, kdyz nekdo vi o vrazde, tak je to pohoda a nikdo neresi, ze cilene lze??). ten zaver mi prisel takovy antiklimaticky, bylo tam o jeden zvrat navic, cely ten posledni dil se ceka, jak to teda nakonec bude jinak, nez jak to vypada, a kdy se na to prijde. nicmene oproti poslednimu pseudofilozofickemu dilu true detectvie 1. rady, je to porad jeste skvele. winslet je fakt skvela, je to od ni koncert a evan peters zaostava jen o malo, taky vyborny.

Starci na chmelu (1964)

je tam hodne chyb, pribeh je brutalne jednoduchy, vlastne bez jakehokoli zvratu, je to misty jakoby nedodelane, jsou tam videt technicke chyby (strih, obcas zakulisi), ale je to naprosto genialni. pritom ani ta hudba (hudebne texty jsou skvele) neni nic moc (krome samozrejme naprosto genialne genialniho ustredniho motivu, coz je s prehledem nejlepsi filmova hudba vsech dob, sorry morricone). herci jsou bezchybni, slizkost honzy, vtipna trapnost filipa, snoopdog kemr, jana amosa a dokonala hanka, ktera haze ty nejvetsi hlasky. a to vse pri delani si smutne legrace z komunismu.. skoro jako kdyz vesnicka nastavovala zrcadlo. jedina skoda je, ze tam nebylo vice dialogu, protoze to je na tom filmu to nejlepsi ▬▬▬▬ ps. "-Jses obyčejná zmije. -Neobyčejná. -No jo, vo to je horsi. Dobrou. -Dobrou, já si tě stejně vážím a dost poměrně. -Takovyho troubu jako jsem já stejně nečeká nic dobryho.  -A to je právě to krásný." pps. "Proč nenecháte odpočinout my krásný mladý telo.. :("

Cruella (2021)

cruella > joker by a lot. totalne narvany vizual, jakoze dlouho nepamatuju neco tak podmaniveho, scena po vyleteni molu s elektrickou kytarou je jednoduse totalne brutalne epicka. emma a emma to zahraly jako emma a emma, nevim, co rict vice.. neexistuje nikdo, kdo by to mohl ztvarnit aspon na trochu podobne urovni jako emma stone, to je proste role tvorena primo na telo nejlepsi herecce na svete. skoro bych se nebal pouzit souslovi zivotni role :D (mia nebo abigail at prominou). hudba je skvela zpocatku jsem si rikal, ze jde prilis na jistotu prilis znamymi skladbami, ale ne, sedi to skvele a ty 70. z toho primo vyskakuji. samozrejme kostymy a toto vsechno.. aspon za to musi byt oscar.

Fargo (1996)

neuveritelne herecke koncerty. je to smesne, steve buscemi zde hraje svoji asi zivotni roli, peter stormare ji ma urcite, frances macdormand ma absolutne zaslouzeneho oscara a presto je o parnik nici william h. macy. pro me jeden, ne-li vubec nejlepsi herecky vykon, samozrejme vse jde v ruce s dokonalymi postavami.. ▒▒▒▒▒▒▒▒ kazda jedina scena ma ikonicky charakter.

Společnost mrtvých básníků (1989)

jeden z nejlepsich filmu vubec asi, ac se tak uplne netvari a ackoli ten patos by mohl pusobit az parodicky. diky hereckym vykonum se to ale nikdy nestane.██████ co bych vypichl je ta kinematografie kazde sceny, vypiplane do posledniho detailu, v kazdem okmaziku, kdy robin zacne vyucovat vite, ze prijde neco skveleho/zajimaveho a kamera to nasnima nezapomenutelne.

Nikdo (2021)

jeden z mala filmu z poslednich cca dvou let, na  ktery bych vazne rad zasel do kina, jsou tam prvky, ktere proste bavi, i kdyz imo mohlo byt jeste vic karaoke a mensi prehaneni v zaveru.

Nečum na mě show (2021) (pořad) odpad!

nevim o co se tvurce pokousel, ale predpokladam, ze neco na styl eric andre show nebo between two ferns. pak by si mozna mel vsimnout, ze strih v tech poradech hraje vyznacnou roli. je to proto, ze humor se musi nacasovat (tedy si pomoci strihem, nebo upravit delivery vtipu tak, aby to fungovalo bez strihu). tedy zjednodusene receno hodi se umet byt vtipny, kdyz chce clovek delat zabavny porad.◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘ ten strih by navic pomohl s tim, vybrat aspon nejake vtipne momenty. asi tezko jde cekat, ze host bude pokazde reagovat bombasticky vtipne, tak jak si to autor asi predstavoval v hlave, ne nadarmo prave zminene show a interview v nich trva minimalni pocet minut.◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘◘ dalsi veci je, ze u tohoto typu poradu je zoufale potreba self-depreciating prvek anebo byt opravdu totalne nebojacny a jit za hranu jako to delali ve wonder showzen - to by ale vyzadovalo i jisty socialni/politicky/kulturni nadhled, ktery autor ale asi nenjade, kdyz pulka jeho humoru je opakovana snaha zaujmout tim, ze se neboji jeho manasek rict sproste slovo, haha. prave clarence z wonder showzen je pro me idealem manaskoveho humoru, ale staci jakykoli klip a clovek si uvedomi, jak kvalitni to jeho provedeni je a jak intergalakticky vzdaleny od takove urovne je adolfeen. a to uplne v jakemkoli aspektu. a ne tohle o rozpoctu vazne neni.

Boží mlýny - Sekta (2021) (epizoda) odpad!

jsem zhnusen. cekal jsem od toho ceske bored to death, coz je muj skoro nejoblibenejsi serial, ale dostal jsem totalni sracku s nejlepsimi ceskymi herci, tak asi fuck you very much hrebejku a kroupo (y) →→→→→→→→ k tomuto dilu: ja ani nevim, kde maji byt ty jakoze prvky humoru, fakt ani nepodarene vtipy, proste nic, nic, nic. jen chudak eliska krenkova tu byla zesmesnena tragickym scenarem, to je vse. →→→→→→→→ ale neni to jen tento dil, videl jsem i cast predchoziho a z toho totalne trapneho francouzskeho zvatlani mi bylo do breku. proste nepochopim, jak jde dokazal mit v serialu mysicku a nemit jedinou vtipnou scenu, to i kdyby tam jen cumel do blba a neco zaimprovizoval, tak by to bylo lepsi. jsem otresen, tohle je snad jeste horsi nez vodnici, nebo jak se ta prisernost jmenovala. cesky humor rip in peace 03.05.2021..