Chicagský tribunál (2020)

SPOILER ◘◘◘ az na ten uplny zaver, ktery byl dost cringe (to bouchani do stolu kladivkem, vseci tleskame a ta vitezna hudba really?) to bylo naprosto spickove. zahrano, zrezirovani, napsano a predevsim vybrano (to tema).

Taková moderní rodinka - Série 11 (2019) (série)

tato serie bohuzel bylo uz jen jedno velke utrpeni, a tak mi prekvapive ani neni lito, ze to konci.. po porad velmi dobre 10. rade jsem takovy upadek necekal, ale stalo se. no, aspon ze finalova dvojepizoda se jeste jakztakz povedla a serial skoncil docela dustojne (cemuz jsem teda uz vubec neveril).

Enola Holmesová (2020)

ten film je docela prumerny temer ve vsem, rezie, kamera, hudba, scenar, herci (teda treba cavill je spis spatny), akcni sceny, poselstvi... az teda na jednu vec a tou je millie bobby brown. to jake ma charisma, jak hraje a jak s jeji postavou tvurci pracuji, tento film tahne silene nahoru. je to mozna i tim, ze se (se sestrou) podilely na celkove produkci filmu, takze je ji to usito primo na miru. ten obcas az "fleabagovsky" pohled do jeji hlavy je pro me jednoznacne nejsilnejsi strankou filmu. a vlastne i ten jeji pritel je v pohode a docela jim ten vztah funguje. ▬▬▬▬▬▬▬▬ a teda neodpustim si, ze jsem tu zahledl blbosti o tom, jak se enola strasne dobre (cti nerealne) pere.. kde prosim? vzdyt pokazde jen dostala od toho nabuseneho zaporaka poradne nalozeno.. naopak bych rekl, ze na pomery akcniho filmu je to az nezvykle realne vyobrazeni (zadne plot armour, zadny extra kung fu, zadna nadlidska sila. proste nadprumerne trenovana holka s davkou stesti. uz ani tohle se nemuze zobrazovat, protoze je to prece zrudna feministicka ideologie, ktera nas tolik ohrozuje? pokrytectvi techto nazoru me nikdy neprestane udivovat.

Přizdis*áči (2011)

ta tanecni scena je ta nejlepsi tanecni scena v historii tanecnich scen. tomu kdo vymyslel willuv tanec, bych dal oscara za choreografii, jestli takova kategorie existuje. prekvapive i zenska cast ansamblu jela velmi dobre (krome laury, u ni to samozrejme zadne prekvapeni nebylo)

The Inbetweeners 2 (2014)

hm, tak tohle uz tentokrat nevyslo..zatimco u jednicky byly sceny, u kterych clovek lezi na zemi, zde bylo jen par zasmani se. nerikam, ze to bylo uplne nedustojne pokracovani, ale latka, ktera byla nastavena v (predevsim) serialu a i prvnim dile, byla proste nekde jinde. ████████████ chvilemi az moc nechutne (coz by vlastne nevadilo, kdyby to bylo zaroven vtipne - ale nebylo). chybely kvalitni vedlejsi postavy (ano laura haddock tady znatelne chybela). nemuzu si pomoci, ale ja tem posukum nakonec vzdy pral, takze mi chybela i ten klisoidni zaver ala dil 1. a chybel tanec. ale co mi chybelo uplne nejvic, byla takova ta prirozenost a opravdovost, ktera z predchozich dilu primo prystela.. opravdu lehce se veri, ze takovyto mamrdi jedou na party do recka do polorozpadleho hostelu, hur kdyz jedou jen tak do australie.no proste priste keep it real.████████████ ps. will je zde nezvykle nevtipny, az mi ho bylo lito s tim scenarem, aspon, ze si to vynahradil zavercnym hejtem na batuzkare, ty byla opravdu jedna z mala scen primo od srdce.

Dvojník (2013)

film je sice na motivy dvojnika od dostojevskeho, ale v podstate se s nim skoro v nicem neshoduje (az na asi tri obrazy). zasadni rozdil je pak predevsim v tom, ze hlavni postava filmu je svym zpusobem docela sympaticky clovek, kteremu drzime palce. u dostojevskeho to tak neni, prestoze utrapy a lhostejnost ostatnich maji obdobnou. ▬▬▬▬▬▬▬▬ a pak vedlejsi postavy, dostojevskemu proste nikdy nesklouznou do karikatury, prestoze treba konaji podobne/stejne jako v tomto filmu, clovek jim to uveri, protoze maji vnitrni motivace byt takove. tohle ayoade nezvladl. ▬▬▬▬▬▬▬▬ ale celkove jsem docela spokojen, predevsim skvele herecke vykony, jasne eisenberg, ale wasikowska tu chvilemi emmostonuje... a taky hudba, ta tam sedla skvele, at uz tracky nebo normalni doprovod. a vlastne ╠═╬SPOILER╠═╬ ten samotny zaver, to byl dobry mindfuck. asi mam radsi happyendy.. (i kdyz vlastne predstava konce jako v knize je jeste lepsi, takze vlastne nevim.)

Kadeřnictví (2018) (seriál) odpad!

Tohle je skoro lvl soukupuv premiér.. Zlatá ulice a ordinace tam je ten cringe aspoň nějak stravitelny

Jak prodávat drogy přes internet (rychle) - Série 2 (2020) (série)

druha serie je skvela, zvysuju na 5. ten cerny humor je skvele vyvazeny (neni to prehnane), vubec bych se nebal srovnani s takovym Barrym(zvlaste jeho druhou serii). nic naplat How to Sell Drugs Online se s prehledem a pohodlnym naskokem stava nejlepsim nemeckym neflixovym pocinem, dark se muze jen smutne koukat, jak se muze serial vyvijet ve forme i postavach. btw skvely zaver. moritz je genialni postava antihrdiny, ktery prekonanava i uz cca 10x zmineneho barryho

Modelář (2020)

jsem moc rad, ze takovy film u nas vznikl. neni to uplne plna palba, protoze mi to prijde v nekterych aspektech jakoby nedodelane/prehanne prostrihane. nektere postavy imo uplne vysumi a ani vlastne moc nechapu proc se v tom filmu objevily (khek, hanus, ale vlastne i ten kandidat ne prezidenta, ta ruska). pak samotna hlavni postava.. nevim, v posledni dobe hadkovi vubec nemuzu prijit na chut. ale obecne ta postava je pro me neuchopitelna, najednu stranu clovek silene angazovany, na druhou az tupe naivni. casto jsem si rikal, jestli to co rika, mysli jako v tip, ale rekl bych ze skoro nikdy.. vubec mi ty dve ruzne polohy do sebe nezapadaly. ◘◘◘◘◘◘◘◘◘ nicmene. klidne bych ten film dokazal sledovat jeste treba o pul hodinu vic, je velmi pekne natoceny, ale hlavne to tema je naprosto super a i je k nemu pristoupeno originalnim apodle me tim nejlepsim moznym nahledem. byly tam navic i nejake pro me nove informace ohledne tech udalosti, takze tohle je proste top. malokdo dokaze donutit cloveka k zamysleni jako zelenka a to se proste musi cenit, zvlast v cesku, kde se politicke filmy, ktere by nebyly trapne jinak nevyskytuji. ps1. jirka madl hraje naprosto paradne, to mi nikdo nevymluvi, i zo sislani mi sedlo, je super, ze i takovalo na prvni pohled postava vyzyvajici ke zesmesneni a karikature lze zvladnout civilne. ps2. hudba. malem bych zapomnel, ale soundtrack jsem si uzival, skvely napad, vytahnout neco zapomenuteho a udelat z toho nenuceny motiv filmu.

Rick a Morty (2013) (seriál)

1. sezona byla dokonala, protoze tvurci se dokazali drzet na uzde. dokazali michat vtipne momenty s vaznymi a pomoct si trefnou hudbou, predevsim s01e09. navic se dalo stale doufat v nejaky jjednotnejsi pribeh celeho serialu.◘◘◘◘◘◘◘ 2. sezona se stale jeste drzela jakztakz v mezich byly silnejsi dily (treba schwifty nebo s02e03) i ty slabsi. kazdopadne bylo videt, ze se serial nema uz moc kam posunovat. ◘◘◘◘◘◘◘ 3. sezona uz je proste uplne nezapamatovatelna. prekombinovana, postavy misto vyvoje radsi porusuji 4. stenu, aby jako slo videt, ze scenaristi jsou cool a nad veci. dochazi tak ale k tomu, ze postavy v podstate prestavaji existovat, nechovaji se realne a jsou tu je proto, aby rikaly ty svoje megavtipne mono/dialogy. ◘◘◘◘◘◘◘◘ 4. sezona je uz stejna, proste se podivat a do 10 minut zapomenout jakykoli dej, protoze stejne o nic nejde. neni tam jedina postava, na ktere by mohlo cloveku zalezet, vse je deus ex machina (coz chapu, ze je v podstate running joke, podle me lae uz jen silene otravny). preplacanost, ktera nikam nevede, asi tak bych soucasneho ricka s mortym pojmenoval. ono je to vtipne tvurci evidentne nechteji jen fantasmagorickou preplacanost, jde jim o jistou angazovanost a chteji imo, aby byl rick a morty vniman jako i urcity nahled na svet, filozofii, mysleni, politiku ale tak moc tlaci na pilu, az pusobi jen smesne. silene trapna karikatura, ktera se vyklubala s jerryho postavy a reakci na nej, je taky super. posledni dva dily uz jsem teda nezapnul, takze se nedozvim, jestli se neco pohne s celkovym dejem, ale vubec me to netrapi, a to je to nejhorsi, ceho serial muze dosahnout. simpsonum to trvalo 20 sezon, r and m 2.