Lady Gaga: Paparazzi (2009) (hudební videoklip)

Před chvílí jsem hodnotil Telephone, ale tím jsem s Gagou neskončil, tak to alespoň rozložím do dvou komentářů. Takže - hudbu nehodnotím vůbec, to už bych si sám musel dát facku. Ale opět děsně dlouhý videoklip, který zabírá ve vysílacím čase místo na dva třeba lepší, ale nikoho to nesere, protože Gaga je údajně originální a šokující. Šokuje mě akorát to, že jí na to někdo skočil. Oproti Telephone je však toto veledílko alespoň o něčem, souvisí s textem, má rysy něčeho, co se může objevit v televizi a není to úplný nesmysl. S extravagantností mi vlezte na hrb - i ta dokáže být vkusná a na pohled přirozená - viz Katy Perry, ne styl pomazat se lepidlem a vyválet se v jakymkoli bordelu a.k.a. styl Gaga. Nikdy jsem nebyl na nic ve svým komentáři tak hnusnej, ale pohybujem se v pop-kulturní sféře, tady se to toleruje.

Lady Gaga feat. Beyoncé: Telephone (2010) (hudební videoklip)

Hodnotit videoklip je možná dost těžké, toto je mé sladké poprvé. Na druhou stranu - proč to neudělat. Některé videoklipy se opravdu snaží mít nějakou uměleckou hodnotu nebo alespoň něco sdělit. Tady to však nevidím. Pro mě je Telephone jen slátanina postavená na předváděčce kostýmů Lady Gagy, která (stejně jako její oblečky) není ani originální, ani konzistentní, nic nesouvisí s ničím. Možná jsem to jenom nepochopil, možná jsem tu narazil na samé fanoušky Lady Gagy, možná nemá pravdu nikdo. Za co ještě odebírám hvězdičky, to možná ani není ani tak chyba tvůrců, ale je to to naprosté pokrytectví, s kterým se video vesele vysílá. Lady Gaga je v něm zodpovědná za masovou vraždu a projde jí to, kdežto ve videích autorů jiných se na člověka nesmí vztáhnout ani ruka, aniž by klip nedostal zákaz objevit se znovu na obrazovkách. Fuck it. Fuck Gaga. Možná jsem jenom zaujatý, ale už je mi to ukradený. Klidně mě za mé hodnocení nesnášejte, taky mám pár kandidátů na doktorát z videoklipových věd, kterým bych tu za jejich komentář rozkopal držky... hvězdičku za Pussy Wagon.

Inujaša - Season 1 (2000) (série)

Když to tak převaluji v hlavě, tenhle seriál si asi nezaslouží pět hvězdiček. Když na to tak vzpomínám, měl všechny neduhy japonských anime. Ale měl také všechny jeho kvality a bylo to mé první setkání s japonským anime (když nepočítám Pokémony, což mi jistě nikdo nemá za zlé). A já ho miloval - každou postavu, každého démona, každou zápletku! A jak jinak ohodnotit seriál, který milujete.

Griffinovi (1999) (seriál)

Jak říkají Matt Stone a Trey Parker - tvůrci tohoto seriálu jsou moc pohodlní. Banda kapustňáků, chcete-li. Na druhou stranu se tam mísí snad všechny druhy humoru, od pop-kulturních odkazů přes slušné anekdoty až po absurdity, takže je vlastně čemu se smát prakticky v každém dílu. Pokud tohle funguje, může vše ostatní stát za pendrek.

Bod varu (2003) (pořad)

Boiling Points mám rád. Samotnýho by mě zajímalo, jestli bych 100 dolarů vyhrál. Jsem docela v klidu, ale asi bych odešel, nebo klel, tak asi spíš ne... Proč to sem píšu?

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Konečně se Cool rozhodl to znovu dávat! O co, že je to vtipnější, než jakákoli jiná opičí dráha v televizi i po pětadvaceti letech.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Jednoznačně nejakčnější ze všech dílů a nepřekvapivě mu to sluší. Vizuálně velkolepé i ve slabším 3D a to díky všemožným průletům prostředím. Dabing napáchal místy škody a snad i kvůli němu mi některé scény přišly trochu komické, i když na mě očividně měly působit opačně. Na druhou stranu z většiny filmu přímo stříká autentická epičnost. Emoce nechyběly a i mně zvlhly oči. Humor nenucený, romantika rozkošná. Při vší úctě k filmařskému řemeslu si však neodpustím odpustit plné hodnocení. Ne, že by snad poslední Potter mrhal svým potenciálem, občas mu prostě jen trvá se rozhodnout, co mu doopravdy tolik sluší. A já jsem konečně z jeho kouzla osvobozen.

Bernard (2004) (seriál)

Pamatuji si mé první setkání s Bernardem na youtube (to už je nějakých let zpátky) a to v nezapomenutelné epizodě s padákem a kaktusy. Řehtal jsem se tehdy jako maniak, medvěd měl ten správný hloupý kukuč a jeho bezmocnost při bolestivém padání do kaktusů za doprovodu té nejlépe vybrané písničky dělaly z dílu neuvěřitelně komickou grotesku. Byl jsem proto rád, když jsem zahlédl postavu Bernarda i na HBO. Jenže seriál mě zklamal. Je nevtipný, animace (ač na první pohled hezká) příšerná a zápletka s jediným záměrem - dát medvědovi na zadek. Ta druhá hvězdička je čistě jen za díl s kaktusem, protože ten patří mezi to nejzábavnější, co jsem na internetu viděl.

Figarovy fobie (2009) (seriál)

To je zmršený pokus o animované jednohubky. Název fóbie je prozrazen hned na začátku, takže je zápletka a často i pointa tušená. Některé díly jsou skoro strašidelné, pokus o humor je u každého však velmi slabý. Nebýt stylizace a občasných odkazů na jiné snímky (Star Wars, Titanic), tak jde o jasný odpad. Podle mě je zábavnější si seznam fóbií přečíst.

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Seminář byl o nějaký ten kus vtipnější, než hra. Ta na druhou stranu byla originální pojetím, když se pomalu dozvídáme, že jde o psychodrama ze starobince.