Plivu na váš hrob (2010)

Keďže som ako prvú časť videl v poradí tretie pokračovanie a až potom sa dopracoval k prvej, musím povedať že táto stála zato. V prvom rade potešil pomerne nový nápad( že sa jedná o remake som sa dozvedel až po dopísaní komentára ). Rovnako výkony hercov sú na úrovni, hlavne ten v podaní Sarah Butler a herca, ktorý stvárnil Mathewa( nechce sa mi hľadať, ktorý to bol a tak známy, aby som ho poznal zase nie je). Spôsoby, ktorým sa pomstí svojim "priateľom" sú pomerne zaujímavé, dej filmu je zasadený do vhodného prostredia. 85%.

Zimní radovánky (2016)

Vytvoriť niečo také chce ozaj talent. V podstate sa jedná o 20 minútovú čiernu komédiu. Už úvodné zábery naznačujú že sa bude jednať síce o vážnu tému, avšak podanú s riadnou dávkou humoru. Vedúca lyžiarskeho strediska ( nie vedúci, ako to je uvedené v obsahu filmu zo Cinemaxu) ktorá sa pri chôdzi musí podopierať paličkou a policajný náčelník v tejto horskej obci zvýraznia humorný podtext tohto diela, ktoré zaklincuje uťahovanie si z reklamy na čokoládovú tyčinku (ktorú keď neješ nie si to Ty) a skvelé pesnička pri záverečných titulkoch. 85%, nadštandartný krátkometrážný film.

3 dny na zabití (2014)

Priemerný nápad, priemerný Costner, priemerná kamera, občas priemerný humor. Nič, čo by ste museli vidieť. Zaujala asi iba scéna v ktorej učí Ethan dcéru jazdiť na bicykli a jej zachrana na diskotéke, inak slaby priemer. 50%

Faunův labyrint (2006)

U mňa jeden z mála filmov, ktorý sa s odstupom času dočkal zmeny hodnotenia a z 3 prešiel na 4 * (druhým bola Kalifornie s Duchovnym a Pittom). Aj keď sa na tom, že hlúposť Ofélie pri vstupe na hostinu ma opäť vytočila, tentokrát som ju vnímal tak, ako ju del Toro zamýšľal adresovať a bez nej by hádam najlepšia časť filmu nebola. Celkovo sa jedná o výnimočný fantasy film skvelo doplnený dejom z občianskej vojny v Španielsku. Atmosféra v ktorej netušíte, či je väčším zloduchom mýtická bytosť alebo kapitán je ozaj vynikajúca. Jeden z filmov, ktorý sa oplatilo znovu pozrieť. 85%.

Vysvobození (1972)

Úprimne, ak by Oskar v knihe Nech vojde ten pravý nebodal nožom do stromu a neustale neopakoval "squel like a pig" a nevzbudil vo mne záujem odkiaľ sa táto pointa v knihe (neskôr skvele zvladnutej vo filmovej podobe, prirodzene švédskej, nie americkej verzii) k filmu Deliverance by som sa zrejme nikdy neprepracoval. A bola by to škoda. Dalo by sa povedať, že tento film bol inšpiráciou pre celý rad hororov (pach krve, hory majú oči a.i.) , kde skupina ľudí z mesta zavíta na vidiek a natrafí na skupinu dedinčanov poznačených párením sa medzi sebou a tomu zodpovedajúcemu správaniu. Že je realita presne opačná a úchylný ľudia nachádzajú lepší úkryt v anonymite mesta nikoho netrápi, kiná sú hlavne v mestách a nie na vidieku, tak načo zbytočne dráždiť mestskú klientelu. Celkovo sa film odvíja pomerne rýchlo, bez zbytočne dlhých nezmyselných dialógov. Za zmienku stoja 3 scény. Gitarový duet boha z mesta a retardovaného vidieckeho chlapca, samotná scéna "squel like a pig" a rozhodovanie mešťanov čo z telom retarda z vidieka. 85%, aj keď vo filme je stale cítiť režisérov komplex z detstva, v ktorom musel trávit letné prázdniny na vidieku. Žeby ho kopla krava do gulí? ;-)

Brána temnoty (2015)

Myslím, že hodnotenie pohybujúce sa iba tesne nad hranicou 50% je pomerne prísne, nie je to až tak zlý film. Cageovi takéto úlohy sedia. Pravdou je, že ak by bol únoscom detí skutočný človek mohol byt z toho veľmi dobrý thriler, takto má film trochu pokazený záver. Vzhľadom k tomu, aké slabé filmy však v poslednom období vznikajú Pay the ghost je jedným z tých mála lepších. U mňa má 70%

Oblast 51 (2015)

Konšpirátori naklonený spojeným zvratkom nacistickým sa budú rozplývať no a normálny divák bude ľutovať, že niečo podobné vôbec zapol. Svojho času rozvírila hladinu filmového sveta Záhada Blair Witch. Ponúkla niečo iné, zaujímavú prácu kamerou a dokázala to udržať v prijateľných medziach čo ak je na tom niečo pravdy. Odvtedy sa podobné projekty opakujú pravideľne, niektoré sú zvládnuté celkom dobre, iné sú podarené menej. A potom je tu Area 51. Nemá to zmysel, pretože Oren Peli ani sám nevedel čo chce, aby v oblasti konšpirátori našli. Je to aspoň celkom dobre zostrihané, na to že to nemá zmysel a je to tak neuveriteľne zlé, že som tomu priradil aspoň jednu hviezdičku. Odporúčam nepozerať, dokonca ani ľuďom ktorí "chcú uveriť".

Pád do tmy 2 (2009)

Krvavejšie, trápnejšie ale hlavne zbytočné pokračovanie prvej časti. Filmový štáb si evidentne nedal najmenšiu námahu s detailami (záchranný tím sa vyberie pomáhať takmer bez horolezeckej výbavy, to že sa dej odohráva v jaskyni sa dá iba tušiť, kulisy pôsobia až príliš teatrálne, návrat princezny Xeny bojovnice a jej koniec a teda aj koniec filmu sú ďalším fiaskom). Ak však obľubujete potoky krvi a deju a aspoň akej takej logike v hororoch nepripisujete veľký význam možno sa Vám film bude páčiť. Celkovo to nie je béčkový, skôr céčkový horor, ktorý sa atmosférou prvej časti príbližil iba sčasti.

Cell (2016)

Treba povedať, že celkové hodnotenie užívateľov je pomerne prísne. Až tak zlé to nebolo, aj keď novelu Kinga slúžiacu ako predlohu k filmu som ako jednu z mála jeho kníh nečítal. V jednom z komentárov ostatných užívateľov sa píše, že film nezachránil ani Samuel L. Jackson. No, on ho skôr pokazil. Celkovo sa ničím výrazným nelíši od filmov s tématikou zombie apokalypsy. Výkony komparzistov zobrazujúcich dav "zombíkov", masky a celková atmosféra filmu je priemerná a tak diváka skôr sklame ako ulahodí oku. Aby pointu tejto Kingovej novely človek pochopil bude musieť prečítať knihu, pretože film ju nijako ani len nenaznačil. Pravdepodobne sa mala niesť v duchu vykreslenia dnešnej spoločnosti závisllej od techniky tak, až niekedy zabúdame byť ľuďmi...55%

The Veil (2016)

Priemerný film, ktorý Vás nenadchne dejom, ani výkonmi hercov aj keď téma bola natoľko zaujímavá, že za iných okolností, pod taktovkou iného režiséra to mohlo dopadnúť oveľa lepšie. Dobrá myšlienka spracovať film ako dokument s návratom jediného člena sekty na miesto nešťastia po rokoch zaujme pravdepodobne iba v úvodných 20 minútach, potom sa už film nesie v duchu tak neprirodzenom že si budete želať, aby film čím skôr skončil prípadne ho nedopozeráte. Ďalší nezvládnutý film s obrovským potenciálom. 50%.