Apollo 13 (1995)

Za dva roky a štyri dni som sa na tejto databáze dopracoval k v poradí 2500 hodnoteniu, ktoré je zároveň 888 komentárom a rovnako ako pri iných "jubileách" (1800 hodnotenie a 180 komentár Kubrickov Barry Lyndon, 666 komentár Omen a i.) som sa rozhodoval pozrieť si nejaký epický film. Voľba padla najmä zásluhou najväčšieho filmového fanúšika na film Apollo 13, ktorý ho pozrel pred niekoľkými dňami. Pri pozeraní som sa nemohol zbaviť potreby porovnávať tento film s Prvým človekom či Marťanom, filmami s podobnou tématikou, avšak podstatne novšími a dopadlo to pre Apollo 13 viac ako dobre. S niekoľkými momentmi, ktoré takýto druh filmov nevyhnutne doprevádzajú akými sú nezrovnalosti v porovnaní so skutočnou udalosťou (problémy Apolla 13 začali už 55 minút po štarte) či srdcervúcimi scénami som sa celkom nestotožnil, avšak atmosféra v Manned Spacecraft Center v Houstone či na palube Apolla 13 bola zvládnutá veľmi dobre a aj s prihliadnutím na rok vzniku som sa rozhodol filmu nadeliť najvyššie možné hodnotenie. Úspešne mám za sebou ďalšiu povinnú jazdu každého skutočného filmového fanúšika, ktorá rozhodne nesklamala.

American Horror Story - Krvavá lázeň (2014) (epizoda)

V lese "monštrá" nájdu zakrvavené šaty Ma Petite a tak Elsa vysloví predpoklad, že ju v lese pravdepodobne roztrhalo divoké zviera. Elsa však obviní z jej zmiznutia Gloriu a tá sa, vďaka tomu, že Elsu postrelí do nohy dozvie o jej minulosti. Ethel, ktorá umiera na cirhózu sa sklame aj v poslednom človeku, ktorému verila a chce zabiť Elsu a potom seba, Elsa sa však zachráni vrhnutím noža do Ethelinho oko. So Stanleyho pomocou potom zinscenujú Ethelinu samovraždu. Žiaľ nad stratou mamy zapíja Jimmy v alkohole, zatiaľčo Elsa prinesie veľmi obéznu dievčinu, ktorá bude novou členkou Freak Show pod menom Ima Wigglesová. Dcéra slúžky Dory Regina prichádza za Gloriou, aby sa stretla s matkou s tým, že neodíde, pokiaľ ju neuvidí. Gloria sa postará, aby Dandy navštevoval psychiatra, avšak neskôr sa s matkou pohádajú a tak Gloriu zastrelí a vykúpe sa v jej krvi. Ženská časť Freak Show sa pomstí otcovi Paulovej priateľky zato, že ju znetvoril tetovaním hadej ženy, avšak nechajú ho nažive. Zatiaľ táto séria prináša asi najviac úmrtí zo všetkých sérií a do príbehu sa v tejto epizóde opäť vracia napätie a je ťažké predpokladať, ako sa dej bude odvíjať ďalej.

American Horror Story - Zkouška síly (2014) (epizoda)

Dvojčatá po návšteve Jimmyho opúšťajú nový domov, čo Dandyho rozzúri. Jimmy po návrate do Freak Show konfrontuje Elsu, avšak dvojičky klamú a tvrdia, že Elsa ich odviezla dobrovoľne, začo neskôr získajú 50% podiel zo zisku. Penny po tom, čo otcovi oznámi zámer vydať sa za Paula a odísť s ním je otcovým kamarátom vďaka tetovaniu premenená na hadiu ženu. Stanley zbadá Della v bare pre homosexuálov a vydiera ho. Ten mu má zabiť jedno z "monštier". Po neúspešnom pokuse zabiť Amazonku Eve sa rozhodne v bare opiť Jimmyho a zabiť jeho, nedokáže to však a prvýkrát sa prizná že je jeho otcom a zblížia sa. Nakoniec kúpi nové šaty Ma Petite a rozhodne sa obetovať ju. Jej telo je vystavené v múzeu kuriozít. Jimmyho matka si počas Elsinej večery so Stanley vypočuje ich rozhovor o tom, že Elsa by mala pomôcť dvojičkám ukončiť ich trápenie. Intrigy v seriály naberajú na obrátkach.

Crazy Lake (2016)

Podobne ako Jason pri Crystal Lake či Victor Crowley v bažine New Orleansu má aj Crazy Lake svojich strážcov, ktorí nie sú nadšený, ak sa po okolí potuluje partia mladých ľudí a tak sú ich osudy spečatené. Dalo sa to dopozerať do konca a koniec celkom ulahodil, takže budem o niečo zhovievavejší ako obvykle a filmu dám až dve hviezdičky, napriek deju o ničom, otrasným dialógom a slabým efektom. Boli natočené aj horšie horory.

Day of the Dead: Bloodline (2018)

Zombie klasika, ktorá však ničím nevyniká a príliš dlhá časť deja sa odohráva iba v bunkri, zombíkov je málo a zápletka tiež nie je príliš zaujímavá. Z filmov s podobným žánrom jedno z tých slabších spracovaní s nevýraznými hereckými výkonmi.

Zemětřesení (2018)

Pomalý rozjazd filmu, príbeh zameraný iba na úzky okruh postáv a úprimne, čakal som aj lepšie efekty počas zemetrasenia. Sotva priemerný katastrofický film s klasickou zápletkou, pozrieť sa to dá avšak lepší dojem zanechá iba v málokom.

American Horror Story - Do černého (2014) (epizoda)

Elsa prinesie staré koleso a trénuje vrhania nožmi, ktoré má byť vystúpením v jej televíznej šou. Paul ju podozrieva zo zmiznutia dvojčiat a zverí sa Jimmymu. Pred oslavou narodenín Elsa pri tréningu zasiahne Paula nožom.Stanley a Maggie plánujú speňažiť jedno z monštier, Maggie však nedokáže ublížiť Ma Petite. Stanley je rozhodnutý získať Jimmyho ruky a tak Maggie navrhne Jimmymu aby spolu utiekli. vojičky si zvykajú na bývanie u Dandho veľmi ťažko. Jimmy navštívi Danyho vjeho dome a chce dvojičky odviesť naspäť "domov".Opäť iba priemer.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Kedže prvý pokus na návštevu zverov v kine nevyšiel, vybrali sme sa skúsiť šťastie tentokrát v pondelok a v treťom týždni premietania a počet divákov v kinosále príjemne potešil. Aj keď to vyzeralo, že naša osvedčená zostava bude tentokrát oklieštená napokon sme dorazili v plnej sile. Druhé Fantastické zvery sú príliš dlhé na to, že vo filme sa toho udeje veľmi málo, nakoniec film zinkasoval 4*. Jednak kvôli ľuďom, s ktorými sme sa po čase opäť stretli, jednak vďaka slovenskému dabingu a námahe že aj samotné odkazy na lístkoch vo filme boli v našom materinskom jazyku, najmä však vďaka prekvapeniu, ktoré sa udialo po skončení filmu a vďaka ktorému budem mať výbornú pamiatku na tento večer. Efekty splnili účel a pekné horské prostredie učarovalo asi najviac a prekvapenie, že som nebol najstarším divákom v sále ma potešilo. Zvery oslovili aj ľudí, ktorým neboli určené a preto by si možno zaslúžili červené čísla.

Wolf Creek 2 (2013)

Takýto štýl hororov ma neomrzí asi nikdy a keď je jeho spracovanie aspoň tak dobré ako v tomto prípade je pôžitok o niečo lepší, aj keď rozhovor Micka Taylora s Paulom a ich špeciálne vydanie hry Milionár či nepochopiteľná naháňačka, keď Paul nevyužil možnosť s džípom ujsť do buše, kde by Mick s kamiónom nebol žiadnou hrozbou boli miernym sklamaním, avšak skvelá hudba počas Paulovej návštevy u starých manželov to celé vykompenzovala. Celkový dojem, ktorý film zanechal bol dobrý a aj vzhľadom na celkové hodnotenie pridám o jednu hviezdičku viac, pretože sú podstatne slabšie filmy, ktoré sa nesú v tomto duchu.

Die in One Day (2018)

Richard sa po rozpade manželstva rozhodne vyhľadať svoju dcéru Mindy a zabezpečiť jej lepší život aký ma zo svojou matkou a jej druhom. Cestou od nich sa zastaví v bare, kde spozná dievča menom Saša. Tá mu ponúkne možnosť ako by si mohol zarobiť 25,000 eur. Stačí, ak sa zúčastní divadelného predstavenia a predvedie najlepší výkon. Vidina rýchleho zárobku sa rýchlo rozplynie, keď Richard zistí, že spolu zo Sašou a ďalšími ľuďmi sú súčasťou krvavej hry. Pár dobrých scén sa vo filme našlo, zaujali niektoré masky ale kedže filmov s podobnou pointou je pomerne veľa a väčšina je zvládnutých podstatne lepšie vysoké hodnotenie film určite nedosiahne. Či to je až na čierne čísla...