American Horror Story - Kouzelné radosti Stevie Nicksové (2014) (epizoda)

Fiona a Marie spoja svoje sily v boji o prežitie čarodejníc proti lovcom. Marie ozrejmí úlohu Hanka a tak Fiona odstrčí Cornelliu od všetkých dôležitých úloh v Covene. Rovnako sa Fiona dozvie, odkiaľ pochádza nesmrteľnosť Marie a pokúsi sa s Papa Legbom ozavrieť dohodu, ten však dohodu odmietne, pretože Fiona nemá to o čo sa zaujíma - dušu.Fiona zoznámi Misty so Stevie Nicksovou. Madison sa rozhodne zbaviť sa Misty, pretože chce byť za každú cenu Najvyššou. Na túto úlohu si brúsi zuby aj Nan, ktorej schopnosti rastú každým dňom. Fiona spoločne s Marie ako obetu Papa Legbovi ponúknu Nan, pretože sa obávajú jej narastajúcej moci. Cornellia nachádza jedinú spriaznenú dušu v Myrtle. Zaujal hlavne spôsob, ktorým sa Madison vysporiada s Misty a černošský sprievod, ktorý ukázal úctu k mŕtvym týchto ľudí, ktorí si nad hrobmi spokojne za zvuku jazzovej hudby zatancujú.

American Horror Story - Hlava (2013) (epizoda)

V úvode epizódy sme svedkami prvého Hankovho lovu. Fiona prichádza za Marie Laveauvou s ponukou, aby jej woodoo gang a škola Coven uzavreli prímerie, čo čierna rasistka Marie rezolútne odmietne. Myrtle sa pomstí Rade a zároveň vráti Cordelii zrak. Hank sa stretne s ocom, ktorý je prezidentom klubu lovcov čarodejníc a povie mu, ako ho Hank v Covene sklamal. Fiona objaví Kylea a pomôže mu zotaviť sa. Nan, Madison a Zoe navštívia v nemocnici Lukea a jeho matku a Nan vďaka daru mame oznámi na čo Luke myslí. Zdá sa, že sa konečne spolu zblížia, avšak Nan sa dozvie aj Joanino tajomstvo.Čierna rasistka Marie Laveauová Hanka zraňuje za pomoci woodoo praktík a chce ho prinútiť zavraždiť všetky biele čarodejnice v Covene. Hank sa však rozhodne inak...Záver, počas ktorého hlava Delphine vďaka Queenie sleduje moderné dejiny Štátov zatiaľčo sa Hank snaží vymaniť z nadvlády čiernej rasistky Mary je zatiaľ najlepšou časťou série, ktorá opäť potvrdzuje kvalitu seriálu AHS.

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Napriek jednoduchému príbehu poteší predsa len o niečo viac humoru ako v jednotke, o niečo lepšie sú aj masky a hlavne herecké výkony. Režisér pochopil, že žáner Zombie má cieľovú skupinu predovšetkým medzi deťmi a dospievajúcimi a preto sú hlavnými hrdinami príbehu oni a svoje úlohy zvládli celkom dobre. K tomu prirátajme bláznivého starčeka, vztýčený prostredník useknutej zombie ruky a vtipne spracované prebúdzanie sa nemŕtvych, zlú armádu a dostaneme priemernú hororovú komédiu na jedno pozretie. Film, ktorý nebudete odporúčať nikomu, ale ak patríte k fanúšikom žánru patrí sa aby ste zavadili aj o toto pokračovanie.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Romerovej Noci oživlých mŕtvol z roku 1968 sa ich O´Bannonov Návrat zďaleka nevyrovná. Pritom samotná myšlienka nebola vôbec zlá, kontaminácia spodnej vody vplyvom dažďa po spálení jednej z mŕtvol v krematóriu. Avšak okrem tohto momentu je tých svetlejších už príliš málo, snáď iba vydarená maska jednej z mŕtvol v sklade a príchod záchranárov do márnice, inak je to podpriemerná hororová komédia, počas ktorej mi však bolo skôr do plaču z výkonov hercov. Som rád, že už mám túto klasiku za sebou.

Ruka zabiják (1999)

Ruka zabijak bol v čase svojho uvedenia do kín určite populárny film, nakoľko hororové komédie vždy mali a vždy budú mať svojich priaznivcov. Rovnako treba oceniť dobrý nápad, avšak je to film ktorý diváka prekvapil pred desiatimi rokmi, v súčasnosti už podstatne menej. Nie že by bol film vyslovene sklamaním, ale čakal som o niečo lepší dej a aj lepšie hlášky postáv. Film na jedno pozretie, v čase Halloweenu a rozhodne skôr pre mladších filmových fanúšikov.

American Horror Story - Oběť Nejvyšší (2013) (epizoda)

Misty a vzkriesená Myrtle prichádzajú do Covenu.Cordelia nachystá plán, ako sa zbaviť Fiony a presvedčiť ju, že novou Najvyššou bude Madison. Fiona zo stále viac podlomeným zdravím je rozhodnutá Covenu pomôcť tým, že svoje schopnosti a život obetuje pre novú Najvyššiu, nakoniec však vďaka Spaldingovi podvod čarodejníc odhalí. V ten večer je Joan Ramseyová a jej syn Luke postrelený lovcom čarodejníc potom, ako chce Luke spoločne s Nan utiecť z domu jej matky. Marie Laveauová, ako každá správna černoška, svoju väzeňkyňu Delphine naďalej sústavne mučí. Fiona objaví na verande hlavu Delphine. Dejové zvraty nie sú sérii Coven vôbec cudzie a tak aj v tejto epizóde bolo načo pozerať. Konverzácie Delphine a čiernej mamby Marie Laveauovej sú nepochybne oživením.

Black Panther (2018)

Tak nebyť dobrých efektov tak na filme nie je čo pochváliť. United peoples of Vyšné Hágy for Africa, film, ktorý má za úlohu vzbudiť pocit viny všetkým bielym ľuďom, že kedysi dávno bola Afrika kolonizovaná. A samozrejme, nezabudnime že väčšina vynálezov pochádza z Afriky...Vizuálne pekné, dejovo plytké a pridlhé, ako všetko od Marvelu.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Rodinné fantasy, ktoré skôr osloví mladšiu generáciu s pomerne dobrými efektmi, odporučené skvelými kamarátmi. Nakoľko sa chystáme na pokračovanie do kina tak bolo vhodné pozrieť si prvú časť. Viac by zrejme oslovila v kine, mám obavy, že na pokračovaní budem v kinosále najstarším divákom.

Bezstarostná jízda (1969)

Pred mnohými rokmi sme si z videopožičovne požičali tento film a mňa ako ešte žiaka základnej školy vôbec nezaujal, teda okrem motoriek. Teraz s odstupom času sa tomu, že ma film neoslovil vôbec nečudujem. Jazda dvoch feťákov naprieč štátmi nacistickými spestrená návštevami miest s podobne inteligentnými ľuďmi, ktorých cieľom je ležať, húliť trávu a nepracovať má niekoľko svetlých momentov, ale inak je to iba road movie a kedže nepatrím k fanúškom tohto žánru nebudem prehnane moralizovať. Peter Fonda a Dennis Hopper podali dobré výkony, kamera Lászla Kovácsa je výborná, výber piesní mohol byť podstatne lepší a kedže až na koniec nie je dej ničím zaujímavý, vyššie hodnotenie filmu nemôžem dať, pretože možno v ňom nedokážem nájsť, čo tam nie je.

The Dark (2018)

Únosca Josef Hofer, ktorý drží v zajatí mladého Alexa Whitmana netuší, že sa počas svojej svojej zastávky pri Diablovej nore stretne s niekým, kto jeho zločiny tými svojimi zatieni. Alex sa tak za pomoci dievčaťa menom Mia vydáva na cestu naprieč lesom a v stopách im sú ľudia, ktorých motivuje hlavne finančná odmena (hádam američania nepôjdu pomáhať hľadať zmiznutého chlapca zdarma) za nájdenie chlapca či únoscu. Mia vďaka zneužívaniu v minulosti ma tiež svoje dôvody prečo neverí dospelým a tak sa dvojica rýchlo spriatelí a spolu sa vydajú na cestu, ktorej cieľ nevedia ani oni dvaja. To je také čsfdácke, keď užívateľ skopíruje obsah filmu z imdb a cez translator vďaka chabým znalostiam angličtiny ho preloží takmer navlas rovnako a podpíše sa pod to svojim nickom. A teraz má na obsah autorské práva :-D. To iba tak, na okraj. Film je na míle vzdialený klasickému hororu, nakoľko ani samotná Mia nie je nejakou klasickou zombie ale skôr dievčaťom zo Pomsty znásilnenej, ibaže v mladšom vydaní. Sľubný úvod sa v priebehu filmu zmení skôr na romancu v štýle Nech vojde ten pravý, v ktorom nemŕtve dievča chráni šikanovaného chlapca. Pridajme k tomu povinnosť ako páchateľa vykresliť kresťana modliaceho sa akúsi modlitbu ( úplne zbytočne vsadené do deja) a máme brainwashing určený mladšej generácii v celej svojej kráse. Teda, vidieť 2500 filmov a v žiadnom z nich nie je páchateľom únosov či zneužívania dieťaťa Žid alebo Moslim je také...Progresívne, skoro ako bratislavská kaviareň. Treba však povedať, že film mal svoje čaro, kedže podobné kúsky nevznikajú každý deň celkom to poteší, ale v žiadnom prípade neočakávajte horor v pravom ponímaní tohto žánru.