American Horror Story - Touží po pomstě (2015) (epizoda)

Grófka a jej svadba s Willom je ústrednou témou epizódy. Donovan sa opäť nechá oklamať grófkou a pomôže jej uväzniť Ramonu, ktorá má prichystané prekvapenie aj pre svojho manžela Willa, s ktorým jej pomôže exmanžel March. Po predchádzajúcich dvoch častiach mierne uvoľnenie napätia a dej sa sústredí na hlavnú dejovú líniu, uvidíme akú úlohu v príbehu ešte zahraje Valentino a školáci.

American Horror Story - Vrah z desatera (2015) (epizoda)

Johna jeho pátranie zavedie naspäť do hotela Cortez, kde sa konečne postaví tvárou v tvár vrahovi...Je pravdou, že od hororu má táto epizóda pomerne ďaleko, avšak dejovými zvratmi AHS nešetrí v žiadnej zo sérií, a ani tentokrát to nie je vôbec zle, práve naopak. Po predchádzajúcej skvelej časti ani ôsma nepriniesla sklamanie a trochu rozpačitý úvod série je zabudnutý.

American Horror Story - Bůh z filmového plátna (2015) (epizoda)

Will Drake začína z rekonštrukciou hotela Cortez a tak sa robotníci počas búracích prác stanú obeťami Rudolpha Valentina a jeho priateľky, ktorých nechal James Patrik March zamurovať do jednej z chodieb. Valentino bol priateľom grófky, ktorá sa po predstieranej smrti Valentina vydala za Marcha. Potom, ako sa Valentino objavil, plánoval trojuholník opustiť Los Angeles, čo March nechcel pripustiť. John sa v nemocnici stretne s dievčinou Wren, ktorá pozná identinu vraha riadiaceho sa desatorom a pomôže jej opustť nemocnicu výmenou za odhalenie totožnosti vraha. Doteraz najlepšia časť série, pretože zapracovanie hereckého idolu 30tych rokov minulého storočia Valentina, legendárneho Murnaua a Maxa Schrecka z filmu Nosferatu muselo potešiť každého pravého fanúšika filmovej klasiky.

American Horror Story - Pokoj číslo 33 (2015) (epizoda)

Opäť výborne zvládnuté prepojenie série s minulou, tentokrát prvou sériou. Potrat grófky sa odohral v dome, kam sa nasťahovala rodina z prvej série. Opäť sa ukáže, akou dominantnou je grófka a zase tak rezonuje myšlienka, či by nových upírov zo školy nechala po ich prerode malým Mikeom pobiehať voľne po svete. Zaujal aj vzťah Tristana a Liz a ukončenie vzťahu grófky s Tristanom. Na druhej strane John, Holden a ich mamička začínajú nudiť, napriek tomu si seriál udržuje pomerne dobré tempo.

Do temnoty - Pooka! (2018) (epizoda)

Tentokrát Vianoce.Wilson Klaus sa nasťahuje do nového mesta a zúčastní sa hereckého kastingu, z ktorého sa vykľuje úloha maskota novej hračky, ktorá sa chystá preraziť počas Vianoc - Pokka. Wilson postupne zisťuje, že Pokka sa stáva jeho súčasťou a rovnako on sa stáva súčasťou Pokky. Čím ďalej tým viac sa stávajú jedným. Wilson sa vďaka novej role spoznáva s Melanie a jej synom Tyom a snaží sa zistiť niečo viac o osude ich otca. Nakoniec ho čaká desivé odhalenie. Viacero filmov zobrazilo tento nápad, mne však najviac utkvel v pamäti Karneval duší, ktorý ak sa nemýlim bol priekopníkom tejto témy. Takže Pooka je taký Vianočný Karneval duší spracovaný veľmi dobre, avšak záver mohol byť zvládnutý podstatne lepšie.

American Horror Story - Pokojová služba (2015) (epizoda)

Halloweensky diel, v ktorom lekárka Alex vylieči malého Maxa tým, že z neho spraví upíra a on potom napadne svoju matku a neskôr v škole ďalšie deti, z ktorých dve sám premení. Donovanova mama Iris sa stáva Ramoninym človekom v hoteli Cortez, Alex sa zbližuje s Holdenom a John nevie, čomu má veriť. Pokračuje výborný výber piesní a AHS si naďalej uťahuje s tém citlivých pre americkú spoločnosť, násilie v škole je však pokazené tým, že malý Max sám premení ďalšie dve deti na upírov. Elizabeth je v predchádzajúcich epizódach spomenutá ako veľmi háklivá na zrod nových upírov a tomuto vyčíňaniu dieťaťa sa iba prizerala.

American Horror Story - Ďáblova noc (2015) (epizoda)

Veľmi dobre zvládnutá večera s Jamesom Marcheom, rovnako tak obeť Alex aby mohla ostať so svojim synom Holdenom. Táto časť stavila skôr na atmosféru a doplnená a skvelú hudbu potešila napriek tomu, že dej príliš nenapredoval. Potešilo aj zapracovanie skutočných vrahov do osadenstva hotelu Cortez.

American Horror Story - Maminka (2015) (epizoda)

Dej sa sústredí na vzťah Donovana a jeho matky a na plán Elizabeth a Tristana ako sa vysporiadať s Willom. Johnovi oznámi manželka Alex, že sa chce rozviesť, pri odchode z hotela Cortez však narazí na ich strateného syna Holdena. Ramona plánuje pomstiť sa Elizabeth s pomocou Donovana. Dej napreduje pomerne pomaly, avšak je to vyvážené skvelou hudbou a atmosférou hotela Cortez.

American Horror Story - Shozy a žebříky (2015) (epizoda)

Druhá epizóda nám priblížila vznik a založenie hotela Cortez a jeho neslávnu minulosť, rovnako ako priniesla prvé nezhody medzi jeho obyvateľmi. Aj keď upíri nie sú mojou práve najobľúbenejšou témou (okrem Stokerovho Drakulu, pravdou ale je že tak skvelému príbehu je ťažké sa čo i len priblížiť) v AHS to aj vďaka hercom, na ktorých sme zo seriálu zvyknutý vyzerá zatiaľ veľmi nádejne. Bar v Corteze nápadne pripomína večery Jocka Torrenca v Osvietení, rovnako odmietanie alkoholu detektívom a tvorcom sa decentne darí ulahodiť fanúšikom tohto skvelého filmu a určite si prídu na svoje aj ostatní fanúšikovia dobrých filmov a seriálov.

American Horror Story - Vítejte v hotelu Cortez (2015) (epizoda)

Osvedčení herci v nových úlohách priniesli veľmi sľubný začiatok, ktorý bude opäť z úplne iného súdka ako predchádzajúca séria. Podľa úvodnej epizódy to vyzerá na kombináciu prvej série s Kubrickovým Osvietením. Samotné prostredie hotela má dobrú atmosféru, ktorú v prvej časti dopnil vynikajúci výber skladieb. Viac ako sľubný začiatok.