Off Ramp (2023)

Pokus o road movie a ceste sfetovaných sračiek na festival kde sa všetci feťáci aspoň raz v roku cítia dobre spojený s rasistickými urážkami bielych zadkov, s hlúpym policajtom, zlým bielym politikom a hromadou trávy. Jednoducho ďalší odpad pre mileniálov s cieľom o snahu obhájiť ich neschopnosť uplatniť sa na trhu práce a presadiť sa v spoločnosti. Proste takto nejako cestuje mládež na Pohodu, jedna hviezdička je za ozaj vhodný výber skladieb a čiastočne za záverečný Raid.

Clevelandský únos (2015) (TV film)

Na TV film verziu výborne spracovaný príbeh. Jediné čo človeka zarazí je ta nevšímavosť amíkov k svojmu okoliu. Alebo vlastne ani nezaráža...

Bad Fish (2024)

Na pobreží Oregonu dochádza k záhadným útokom na miestnych rybárov a miestny šerif rovnako tak ako uznávaný morský biológ sa usilujú zistiť kto ich má na svedomí...jeden so záberov vystihuje kvalitu filmu dokonale (spoiler: ten keď pri objavení torza hodí chlapík šabľu na objektív kamery). Odporúčam ani len nezapnúť, tá * je v podstate za titulnú pieseň a pár lepších záberov na pobrežie.

Dagr (2024)

Možno pre zarytých fanúšikov FF, inak ťažká bieda kde je paradoxne lepší úvod v ktorom sa zoznámime s tímom influencerov...no ono lepší. Znesiteľný. Inak presne ako spomenul Kudly4, totálna strata času.

Saloum (2021)

Napriek snahe vcítiť sa do príbehu a legiend africkej kultúry toto išlo mimo mňa. Nie žeby to bolo úplne zlé ale skrátka predsa len iný kraj iný mrav, iná kultúra iný film. Zhovievavé 2*.

Spasení (2024)

Nebyť Netflix rules a primitívnych poznámok ktoré už iritujú aj ich vlastné stádočko mohlo to dopadnúť lepšie a celkový dojem mevylepšil ani akčnejší záver, ktorý bohužial občas príliš pripomínal tanečky progresívnych umelcov. V produkcii niekoho iného to mohlo dopadnúť podstatne lepšie.

Rebel Ridge (2024)

Klasický Netflix akčný film s minimom dobrej akcie o zlých bielych mužoch v uniformách a na radniciach s prepálenou dĺžkou keď po hodine už iba úmorne čakáte na nejaký ten super záver ktorý nepríde. Škoda, opäť premrhaný potenciál.

MIKI (2024)

Tak niektoré recenzie si je lepšie nechať v hlave odležať ako je tomu v mojom prípade teraz. Na naše pomery pravdepodobne objektívne vyobrazenie vtedajšej doby, aj keď keď ste v kinosále takmer jediný kto v tom čase už žil a realitu viac menej dokázal vnímať bude mať film pre Vás iný rozmer. Objektívnejšie ako Sviňa, Ostrým nožom a dokonca aj ako Vojna policajtov, príjemné prekvapenia.

Borderlands (2024)

Skôr z úcty k ačnej, zábavnej ale miestami príšerne zabugovanej hernej sérii nakoniec tie 2* dám, avšak pomerne vzácna zhoda z ImDb (4,4/10 pri 17 k hodnoteniach) dávala tušiť že to nebude prekvapenie roka ale skôr sklamanie. Po famóznej Dune a Furiose prišiel príbeh ktorý ako akčná scifi komédia nebol takmer vôbec vtipný, bez lepšieho nápadu v ktorom buď zlyhali alebo sa úplne stratili herci a tak film divákov ktorí hrali hry určite sklamal a tých ktorý o Borderlands nevedeli nič príliš neočaril. Kandidát na moju osobnú Zhnitú malinu 2024.

Hostile Dimensions (2023)

Dvere ktorými sa vstupuje do alternatívnych svetov a dve dokumentaristky ktoré sa snažia odhaliť kto alebo čo stojí za nimi...na tú jednu hviezdičku som dlho hľadal dôvod ale nakoniec to boli veľryby. Pre m§a nepochopiteľné hodnotenie 4,4/10 na imdb. Úplná strata času.