American Horror Story - Buď naším hostem (2016) (epizoda)

Záverečná epizóda piatej série AHS bola obrovským sklamaním. Úvod, v ktorom sa Liz a Iris pokúsili obnoviť prevádzku hotela bol ešte ako tak zaujímavý, ale neskoršie zoznamovanie sa Sally zo sociálnymi sieťami či médium Billie vyzneli tak, akoby tvorcovia nevedeli ako sériu uzavrieť. Ani zopakovanie diablovej noci poslednú epizódu nevytrhlo z biedy. Chcelo to podstatne lepší záver.

Zajatci času (2017)

Film Time trap by s vyšším rozpočtom a tým pádom o niečo lepšími efektmi ale najmä hercami, ktorý by vedeli aspoň ako tak zvládnuť svoje úlohy mohol byť veľmi úspešným scifi filmom, nakoľko námet nebol vôbec zlý. Samotná realizácia však bola podstatne slabšia. Napriek tomu nebudem vynášať príliš kritický verdikt, ľudia, ktorí sa na jeho tvorbe podieľali doň vložili svoje maximum a preto ho nepovažujem za stratu času.

American Horror Story - Souboj královen (2016) (epizoda)

V epizóde dochádza k stretu grófky s Ramonou, ktorej nepomôže ani to, že sa posilní krvou Queenie zo školy Coven, dobre známej z tretej série AHS. Všetky nitky však ťahá v hoteli James March, ktorý za pomoci Johna dosiahne svoj cieľ - ostať s grófkou navždy spolu. Prepájanie jednotlivých sérií American horror story zatiaľ tvorcom vychádza na výbornú.

American Horror Story - Dočká se pomsty (2015) (epizoda)

Nakoľko sa séria blíži k svojmu záveru, dochádza k radikálnemu rezu v počte postáv. Objasní sa, k čomu boli dobrí upíri školáci a aby séria nebola iba krvákom, Liz sa stretne so svojimsynom, ktorý svojho otca-matku berie takú. aká je. Stretnutie dodá Liz chuť žiť a spolu s Iris chcú prevziať kontrolu nad hotelom Cortez. Záver epizódy mal Tarantinovský nádych.

Jack staví dům (2018)

Slovenské kiná sa opäť vyznamenali a druhý najlepší film natočený roku 2018 prinesú do kín o rok neskôr. Pretože Jack stavia dom je nepochybne majstrovským kúskom v podaní génia Larsa von Triera. V štátoch emerických za tento film padali pokuty a tak štáty nacistické opäť raz ukázali svoju progresívnosť, vyspelosť a intelekt. V Cannes vraj počas premiéry ľudia utekali z kina, ja nechápem pred čím. Je pravdou že tretí incident je pre trochu silnejšie povahy, a zaverečný epilóg s Vergeom vezme myseľ diváka do inej dimenzie ale aby to ľudí vystrašilo...Viac o filme prezrádzať nebudem, avšak človek, ktorý pozná Danteho peklo bude na konci filmu v siedmom nebi. Matt Dillon je vynikajúci a výber hudby na začiatku tretieho incidentu a v závere filmu radí Larsa von Triera v pomyselnom rebríčku geniálnych režisérov hneď za Stanleyho Kubricka. Pravdepodobne si film pôjdem vychutnať aj do kina, pretože ak by som ho videl tam možno by prekonal zážitok z tohtoročnej topky Halloween.Ktovie...

Útok z hlubin (2018)

Proamerickú časť českej a slovenskej populácie urazí že vojaci zo štátov nacistických zachránili ruského prezidenta, červenoarmyjcov akože technická a vojenská prevaha amíkov a normálnych divákov celý príbeh, ktorý je zrelý na vysielanie na Netflixe a nie v kine. Aj keď sa možno tvorcovia pokúsili ako tak navodiť atmosféru, že na obidvoch stranách sú ľudia túžiaci po vojne a rovnako tak po mieri, celé to vyznieva strašne trápne a vrcholom je asi amícky kapitán na love, ktorý nezastrelí jeleňa v zasneženom Škótsku, lebo je tatkom malej srny. A to som na to chcel ísť do kina...45%

Aquaman (2018)

3 návštevy kina za 4 dni.Rekord.Tentokrát to nebolo v mojom meste, ale s kapacitou v oblasti filmu a hudby. Obaja sme pred kinom stihli dokúpiť nejaký ten darček ľuďom, na ktorých nám záleží a následne si užili skvelý film. Ako už bolo spomenuté, nie som veľkým fanúšikom komiksov, ale Aquaman ma naozaj bavil, dokonca na plný počet. K výstižnému komentáru už iba doplním, že jediné čo ma na filme zamrzelo, že kráľovstvo Trenchov nebolo zachytené trochu obšírnejšie. Ale skvelá hudba a dej nabitý akciou stačil k tomu, aby Aquamana zaradil medzi najlepšie filmy končiaceho roku 2018 a spríjemnil predvianočnú atmosféru.

Robin Hood (2018)

Robin Hood nie je zďaleka tak zlý, ako to podľa recenzií a hodnotení na čsfd vyzerá. Premiérovo som lístky do kina kupoval online a očakával som prázdnu kinosálu, avšak nakoniec tam bolo podstatne viac divákov než na aký počet som v mojom meste zvyknutý, obzvlášť v skorších vysielacích časoch. Rozhodne sa nedočkáte klasického príbehu o Robinovi Hoodovi. Ten sa po návrate z križiackej výpravy spojí s Johnom (moslimom, ktorého syna sa Robin z loxley snažil zachrániť pred popravou) aby vďaka svojmu konaniu narušil financovanie križiackych výprav šerifom z nottinghamu. Ako to už býva, dvojicu protagonistov spája láska k jednej žene, napriek tomu aspoň nachvíľu spolupracujú a postavia sa šerifovi a kardinálovi. Najväčšími failami sú obrovský počet černochov na území Veľkej Británie v danom období, osemročné prímerie medzi piatou a šiestou križiackou výpravou medzi "križiakmi" a egyptským sultánom a teda v čase kedy Robin Hood v Sherwoode a okolí úradoval a molotovove koktaily, ktoré hádžu obyvatelia Nottinghamu na vojakov a ktoré boli prvýkrát použité v španielskej občianskej vojne v 20 storočí. Všetky faily však odpustím by the Order of Fokin Peaky Blinders, pretože "Arthurovi" jeho úloha sadla a angličtina bola tak zrozumiteľná, že titulky takmer nebolo treba (Marian je Marion). A že Robina nespoznali potom, ako jeho kamarát John vstúpil do chrámu nevadí, a nevadí že cirkevné hodovanie v 13. storočí vyzerá ako mejdan roku u Puff Daddyho a nevadí že...protestujúcim už iba chýbali žlté vesty a boli by z nich skvelý demonštranti.Skrátka je to podstatne iný príbeh...

Wolf Creek (2005)

Klasický štýl tohto typu hororov mierne sklamal. Príliš natiahnutý úvod a minimum deja týkajúceho sa jedného z trojice obetí mierne sklamali, ale z priemernej jednotky si vzali tvorcovia dvojky ponaučenie a tá je podstatne lepšia. Rovnako plánujem pozrieť aj seriál s rovnakým názvom a zrejme aj rovnakým hlavným páchateľom, ktorý je z osadenstva filmu jednoznačne najlepším hercom. Na zabitie nudy stačilo.

Smrtelné stroje (2018)

Na návštevu kina v mojom meste som sa z dôvodu pracovnej vyčerpanosti kamarátov a vianočných trhov vybral v značne oklieštenej zostave (ja, moje druhé ja a Irena). Pred kinom potešilo príjemné stretnutie a tak s miernym zdržaním, ktoré ma stálo kúpu občerstvenia som dorazil do kinosály z pre mňa vhodným počtom divákov, takže vďaka tomu som si film užil. Samotné Smrteľné stroje síce priniesli jednoduchý príbeh, v ktorom hrá prím túžba jedného muža ovládnuť svet, teda skôr to, čo z neho zostalo a v ceste mu stoja dcéry a ich spoločný kamarát a niekoľko ďalších odvážnych ľudí. Dalo by sa povedať, že Smrteľné stroje sú takými Hviezdnymi vojnami v kombinácii s Vodným svetom a Mad Maxom a tento počin napriek príliš jednoduchému deju zaujal a kedže stavia na grafike, ktorá bola zvládnutá dobre možno film hodnotiť pozitívne. Počas záverečných približne 40 minút je film naozaj zaujímavý a vynahradí tak trochu slabšiu úvodnú hodinu. Názory na film sa budú určite rôzniť, avšak za zmienku stojí fakt, že film si uťahuje z Ameriky a ich Bohov (ktorými sú.... pozrite si film) a aj vďaka tomu si zaslúži obdiv.