Underworld: Krvavé války (2016)

Chtěla jsem dát 3* alespoň za tu vsude přítomnou Ceskou republiku, ale je to jeste větší sracka než jsem čekala.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Stejne dobry jako jednicka. Pohadka, ve ktery ne vsechno skonci dobre, mozna proto se mi libi vic nez jine.

Nevinné lži - Druhý dech (2013) (epizoda)

za namet 4*, za pracovaní 2*, jen ja proste nemam rada to cesky zpracovani, ze ktereho ten cesky serial proste citim.

Dva životy (2012)

Osvezujici se podivat zase pro jednou na evropsky film a namet je dobrej.

Nanking (2007)

Diky kamosovi, ktereho vyslali pracovne na sest tydnu do Nanjingu, jsem se dostala k tomuhle filmu, proste jsem se jen chtela podivat, do jake cinske diry to jede a koukala jsem, ze ono to je byvale hlavni mesto, o kterem jsem nikdy neslysela, tak jako jsem nikdyneslysela o Nankingskem masakru... ale hlavne ze vsichni vime o atomovkach v Japonsku. Porad me prekvapuje, o cem jsem se ve skole ucila a o cem jsem nikdy neslysela. hezky dokument, i kdyz me osobne ty soucasne tvare, ktere cetly pribehy tech zemrelych rusily, davam prednost anonymnim hlasum, pripadne s jejich skutecnou tvari, at uz zastoupenou jen dobovou fotkou. Jsem rada, ze jsem videla, ze jsem si o tom mohla cit a ze vim zase neco vic. Jinak pro ty, co si tu budou uplodovat, omyslem jsem si to stahla ve slovenskem dabingu, ktery byl jeste navic spatne prakladany. Nakonci pisou, ze zachranil ctvrt miliardy lidi, melo to byt ctvrt milionu...i kdybyto byl jeden zvot, ale tyto spatne preklady me fakt stvou.

Černé zrcadlo - Nenávist národa (2016) (epizoda)

... protoze me to donutilo se zamyslet nad vsemi temi nenavistnymi komentáři, kteri pisou mi "pratele" na facebooku a je jedno, jeslti je to smerem k islamistum nebo Zemanovi, Trumpovi ci dalsim.... A protoze jsem pred 10 minutami cetla zpravu, jak se 18leta slecna zastretila kvuli kybersikane... Hodne zahnane do extremu #spoiler nechce se mi verit, ze normalni clovek, coz ten programator vypadal, by nechal zabit tolik lidi, ublizit jim, dat jim lekci .... ale ne ze sebe udelat masoveho vraha.

Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

dlouho o nicem, ale diky poslednim 10 minutam a tomu monologu toho psychloga...kdy vysvetluje proc a jak... To si budu dlouho pamatovat, aneb jak stvorit zbran, ktera v nas zabije lidskost.

Noční zvířata (2016)

Objektivne 4*, ale ja kdyz jde o Jake a Toma Forda nemuzu byt objektivni. Uz ty uvodni titulky, ze kterych by Jan Saudek by mel obrovskou radost :) Mensi radost az odpor bude mit vetsina panu. Nocni zvirata nejsou pro kazdeho, neni to mainstream a chapu komentar, co jsem zaslechla po projekci, tak jsem promarnil dve hodiny sveho zivota... Je to druhy film Toma Forda a vim, ze jeho dalsi snimek bych poznala, ma tak specifický vizualni rukopis a slabost pro prolinani casovych rovin, ta na prvni pohled chladna a dokonala krasa obrazu, perfecionismus v malickostech me neuveritelne fascinuje. Libi se mi jak nedokoncuje... nerika vsechno doslovne, ale divak si na to musi prijit sam, vse si domyslet, aby mu to zapadlo a ono to vsechno skutecne zapada. Ja nemam co vytknout. SPOILERY: chvili mi trvalo si uvedomit, ze cte fikci, ze to neni pribeh o nich (porad jsem premyslela, ze prece nemohl mit ve svem veku 16letou dceru, kdyz seto udalo pred 20 lety), ale ze ten pribeh je metafora pro jejich vztah. Dostala me scena matky s dcerou v souvislosti na dalsi udalosti, mraziva realna nadhera. Kdo z nas si rika, ze urcite nebudu jako rodice, aby nakonec po 20 letech zjistil, jak moc se jim podobna... A Jake, kdyz hraje sve mlade a studentske ja, tak strasne pripomina svoji roli z Donnie Darko.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Uff, silny kafe, chvilku to trva nez se clovek v tom ruzovem sveta, jak z Barbie landu, rozkouka ... a pak si uvedomi tu zrudnost, a prohnilost, ktera je pod vsemi temi usmevy a hvezdickami. ...a tlacitko "to se mi nelibi" na facebooku porad neni :)