Vetřelci (1986)

Po vynikajúcom a silnú úzkosť sposobujúcom Votrelcovi prichádzajú Votrelci ako akčná, technicky dokonalá bomba. Len veľmi málo (a určite na vymenovanie stačí jedna ruka) filmov sa dokázalo vyrovnať (nie ho prekonať) tak perfektnému prvému dielu. Cameronovmu kúsku nechýba ani dnes absolútne nič a je stále v mojej akčnej top 10. Opäť výborné prostredie, hudba a hlavne zvuk (napr.: keď to jeden z tých bastardov dostal). Vymastrované charaktery (Hudson: "A to z nej teraz bude veliteľ") spolu s Cameronovým scénárom už len dotvárajú toto dielo. Pre tých, ktorý nevideli neozeranú verziu, čo najskôr to zmeňte (to platí aj pre jednotku). Za 5 je to tak či tak, ale tie vystrihnuté scény to rozhodne nekazili, práve naopak. 90%

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Písať, že toto je jeden z najlepších dobrodružných filmov vôbec ani nemá zmysel, pretože to každý vie. Kto to nevie, tak nech si to pozrie a kto tvrdí opak, tak to nevidel a ak predsa áno, tak mu neverím. Jedna scéna lepšia ako druhá. Božská Williamsova hudba (opäť a zase). Proste všetko presne ako má byť. Indiana Jones je pre mňa najväčší filmoví hrdina všetkých čias, lebo keď sa zamyslím tak dokonca aj supermanovi by ten klobúk určite uletel :). 93%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

No, čo sa dá na toto povedať. Technická dokonalosť. Ostatne od Camerona sa ani nič iné nedá očakávať (a ani neočakáva). Málokedy sa divák po neskutočnom prvom diely dočká takto výborného pokračovania. Cameron dvojky jednoducho vie (viď Aliens). Niektoré akčné scény sú doslova nenapodobiteľné a film je nimi doslova nabitý, napríklad nahánačka v akvadukte je bomba. Efekty sú kapitola sama o sebe. To museli byť comjútre čo to vytvorili :). Však vytratilo sa akési temno a chlad, ktorými bola jednotka nasiaknutá. Síce to bolo nahradené akčnejším a vtipnejším ladením, ale mna viac bralo práve to prvé. Za 5 je to stále, ale jednotka je lepšia a strhla a pohltila ma viac, čo bolo možno aj vekom, v ktorom som to videl, ale je to tak. 85%

Kmotr (1972)

Je pravda to čo tu väčšina píše. A je tiež pravda, že tento film ozaj nepotrebuje komentár. Ale rovnako ako ostatný aj ja mám jednoducho potrebu pred všetkými hlasno zakričat Bravo, Bravo. 91%