Sbohem, baby (2007)

Skvele vybrúsena krimidráma, pri ktorej sa sami seba budete pýtať "čo by som spravil ja". A nájsť odpoveď nebolo a stále nie je vôbec ľahké, teda aspoň pre mňa. Ben Affleck je len ako herec priemerný, ale ako scenárista je výborný o čom som sa presvedčil už u Dobrého Willa Huntinga. Tentokrát sa postavil ktomu aj za kameru a ja musím tlieskať. Výborné, citlivé a zároveň špinavo drsné. Priemerné herectvo určite v rodine nemajú, lebo Casey Affleck je sklvelý celý film, ostatne ako všetci zúčastnený. Najviac však vyskočil Ed Harris. Ten proste zahrá výborne aj ruskú baletku ak bude treba. Silný príbeh výborne zrežírovaný, ktorý končí pre jedného happyendom a pre druhého naopak. No radím ti píš Ben píš, nakrúcaj Ben nakrúcaj, lebo to ti jednoduch ide. 85%

Denní hlídka (2006)

Videl som v príšernom anglickom dabingu. Škoda, lebo to vypadalo celkom dobre.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Adam Sandler a jeho humor nesadne hocikomu. Skôr by som povedal že, pre väčšinu je to priemer. Ja však k tímto nepatrím a "Sandlerovky" mám rád. Nie je síce najlepšia, ale aj tak som sa klasicky výborne bavil. Kevin James už v Hitchovi dokazoval vlohy pre komédiu a tu vytvorili spolu zo Sandlerom výbornú dvojku. Jedna hviezda je aj za Jessicu. Tá teda je. Výborný sú aj Buscemi (ako vždy) a Dan Aykroyd (nie ako vždy). Keď si Chuck bral Larryho nie je síce klasická sandlerovka, ale k to má jeho humor a štýl rád tak sa baviť bude. Aj keď s tým vážnym koncom to trochu prehnali ale budiž. 70%

Smrt na dálnici (2004)

Spielbergov Duel som nevidel a tak nemôžem zrovnávať. Možno je práve toto ten dôvod prečo sa mi to aj celkom páčilo. Príbeh je pekne béčkovitý, ale medzi klasické béčka by som to nezaradil. Film má akurátnu stopáž a to je dobre lebo ma nestihol nudiť. Rhona Mitra je jednoducho kočka a každý záber, v ktorom je stojí za to. Zvuku vytunenej Barracudy a Eldorada som sa nemohol napočúvať. Už od malička mám pre béčkové filmi slabosť a tento je aj dobre natočený aj ked niektorým klasickým klišé sa autory nevyhli, ale to im odpúšťam. 65%

Devítky (2007)

Teda čakal som niečo uplne iné. O filme som nemal ani tucha o čom je, no tak mi treba. Ja fakt neviem, či som to pochopil spravne alebo nejak inak. To mi na filmoch dosť vadí a často sa mi to nestáva (možno preto mi to vadí). Celkovo som sa trochu nudil a keď mám pravdu povedať, tak je to možno aj tým, že som včera videl Number 23 s Jimom Careym a už som mal asi tých čísel pokrk. Ak by som to mal s niečím porovnať, tak sa mi ponúka asi len The Fountaine, ktorá by s toho porovnania vyšla určite lepšie. Herci aj réžia boli však výborný. Ale ako tu niekto už spomínal, ak by som na tom bol v kine tak lístok asi zožeriem. Ako hovorím zrejme som to pochopil zle. 60%

23 (2007)

Námet je na thriller ako stvorený, ale nejak tomu chýba šťava. Rozhodne to nie je zlý film. Schumacher ho natočil veľmi pekne. Carrey opäť dokazuje, že nie je stvorený len pre komédie.Trochu nerozumiem niektorým tak nízkym hodnoteniam. Plné 3*. 60%

V řetězech (2006)

Bol som prekvapený, lebo som čakal niečo trochu iné. Ale musím povedať, že prekvapenie to bolo velmi milé. Výkon hlavnej dvojice je výborný. Christine Ricci to tu fakt sekne. Každý milovník gytary (nielen bluesovej) musí hudbu pochváliť. Samuela L. Jacksona si viem ako pravého bluesmana ľahko predstaviť. 75%

Krajina střelců (2003)

Veľmi pekný film aj o tom ako by sa mali správni chlapi správať. Robert Duvall je skvelý a celkovo sú výkony hercov výborné. Záverečná prestrelka je poriadne drsná a tak to má byť. Costner točiť dobré filmy nezabudol aj keď sa to tak mohlo zdať. Krajina strelcov je poctivá filmárčina. 70%

Terminátor (1984)

Rozmýšlam nad slovom, ktoré by vystihlo čo tento film pre mňa znamená. Prvý krát som ho videl tak dávno, že si to už ani nepamätám. Na VHSke s nemeckým dabingom som to žral dokola a trvalo značne dlho kým som to videl v češtine. Fakt nemôžem písať o všetkom, lebo by som to tu vychvaloval na tisíc riadkoch a tak to zhrniem. Príbeh 100%, všetko ostatné 80%(réžia, kamera, scenár, hudba, herci, triky) a keby som niekedy mohol cestovať v čase tak jedine do roku 84, aby som to mohol vidieť v kine a ak by sa mi náhodou takáto šanca naskytla v súčasnosti (2008), tak si kľudne odhryznem ľavú nohu, len aby som sa tam dostal. 90%

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Pretaviť terminátora do seriálu sa mi nezdá až tak zlý nápad. Putovanie časom a boj proti silám skynetu (ktorý sa zatial zmestí aj na 3 a pol palcovú disketu) je na seriál celkom slušný námet. Bol som pripravený na to, že to žiadny zázrak nebude, ale po prečítaní zopár tunajších komentárov som čakal väčší shit. Tak to ale vôbec nie je. Nechcem zbytočne zaťažovať ľudí skrolovaním a tak len hodnotenie v číslach. 1. séria: 1. Pilot - 50%, 2. Gnothi Seauton - 50%, 3. The Turk - 60%, 4. Heavy Metal - 65%, 5. Queen's Gambit - 65%, 6. Dungeons & Dragons - 70%. 7. The Demon Hand - 70%. 8. Vick's Chip - 70%. 9. What he Beheld - 70%. Teším sa na druhú sériu. 2. séria: Scenáristi sa zjavne neboja a tak sa začalo pekne z ostra. Pokračujeme tam kde sme skončili. 1. Samson & Delilah - 70%, 2. Automatic for the People - 75% Ak má niekto záujem o pár slov ku každému dielu tak tie sú v mojom profile.