Útěk z New Yorku (1981)

Spolu s Mad Maxom je to to najlepšie béčko aké som kedy videl a pochybujem, že to niekto prekoná. Carpenterova pochmúrna atmosféra je uplne dokonaná jeho hudbou. Russel (Snake Plissken) je drsňák jak málo kto. Pre vyznávačou béčkovej produkcie, ku ktorým patrím a ktorý si vedia takýto film užiť je to kultová snímka. "Teraz ma zabiješ Snake?.....Som príliš unavený.........možno neskôr." 85%

Tango a Cash (1989)

Výborný Russell a nie zlý Stallone sú dokopy parádna dvojka. Slušná akcia a výborné hlášky z tohoto kúsku robia klasiku konca 80 rokov ich akčných veličenstiev Stalloneho a Russella. Koniec bol síce trochu bečkovitý, ale ono to mala byť hlavne sranda a to sa aj podarilo. A aby toho nebolo málo príde aj Connan :) 70%

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Asi je už zrejmé, že tento príbeh nejde natočiť zle. Práve naopak je z toho parádne pozeranie. Mne sa síce viac páčil Malkovichov Valmont, ale Ryan Phillippe to tiež hrá parádne. Ostatne všetci herci tu odvádzajú výborné výkony (väčšina z nich svoje životné). Sarah Michelle Gellar je bitch akých moc nieto a rozhodne je krajšia ako Glenn Close (to len taká poznámka). Príbeh mi bol už dopredu známy, ale je výborne nakrútený, napasovaný do dnešnej doby a skvele graduje do finále. Hudba, tá je na ďalší celý komentár, taká je výborná. Záver, ďalšie nebezpečné známosti, ďalší výborný film. 75%

Fakulta (1998)

Robert Rodriguez a jeho prírastok do rodiny filmov o mimozemskej invázii. Zrejeme inšpirovný filmami ako The Thing či The Puppet Masters. S béčkovým príbehom nemám absolútne žiaden problém. Fakulta je doslova napchaná známymi a kvalitnými hercami, z ktorých mnohý (v podstate všetci mladý) v dobe tohto snímku známymi ešte neboli. Výborne napísané postavy, hlavne Hartnettov "profesor" Zeke a Woodov Casey. Kopa výborných scén (celá úvodná štýlová zoznamovačka, zdvihnuté ruky, "ovlažujúci sa" tréner atď) a parádna hudba s výborným soudtrackom (moji obľúbený Pink Floyd či Offspring). Sú filmy, ktoré sa stanú kultovými pre mnoho ľudí a potom tie čo sú kultom len pre nás samotných. Pre mňa je takýmto filmom práve Fakulta. Kvôli tomuto, kvôli tomu, že ma to nikdy neomrzí a nenudí a vlastne kvôli všetkému vyššie spomenutému dávam 5*. Rozhodne nie filozofických 80%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Perfektná práca. Všetko ako má byť. Presne vyvážené. Nič zbytočne neprečnieva, nič netrčí. Spielberg to opäť dokázal a natočil niečo na čo sa jednoducho len tak nezabudne. DiCaprio, Hanks a Walken sú skvelý. Williams hrá tak ako sa to od neho čaká a ako sa na neho patrí. Jednoducho samý originál. Najviac bolo keď Leovi Jennifer Garner (vy)dala 400 doláčov za jednu noc s ňou. Nefalšovaných 90%

Smrtonosná past (1988)

Prototyp akčného filmu ako aj prototyp akčného hrdinu. John McClane je proste macher. Jeho hlášky sú bombastické, jeho krabička nemeckých cigariet stále prázdnejšia a jeho tielko, ktorého farba sa pohybovala od oslnivo bielej až po dymovo šedú a na ktoré by nepomohol ani koncentrovaný vaniš je stále špinavšie. Medzi akčňákmi jednoducho veličina. Ho-Ho-Ho 90%

12 opic (1995)

Ak tento komentár teraz čítajú bežný užívatelia csfd tak vám poviem, že tento film je film, ktorý vyčnieva vysoko nad drvivo drvivou väčšinou filmov v danom žánri ale aj mimo neho. Vynikajúci príbeh položený na skvelom scenári. Gilliamov najlepší film. Výber hercov a ich výkony výborné. Jednoducho majstrovské dielo. 90%. Ale ak toto číta ešte niekto iný, tak...........

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Kedysi dávno v jednom panoramatickom kine si sadol malý chlapec so svojím otcom (sám ísť nemohol, pretože bol fakt malý) do kresla a zhliadol neskutočný film, ktorý v silnej miere určil smer jeho filmového vnímania. Tento malý asi 6 ročný chlapec som bol ja. Môj otec celý dobu spal a na jeho obranu poviem len, že bol po nočnej šichte. Tak krásny príbeh s tolkými neskutočne skutočnými postavami a s tak neuveriteľne silnou hudbou som dovtedy nevidel. To je jasné lebo som mal len 6, avšak ani po tých rokoch to zrejme nič neprekonalo. Lucasov svet je naozaj nekonečný, tak ako vesmír a aj keď som ním už preletel desiatky ráz, tak vždy akonáhle skočia na obrazovku záverečné titulky jediné načo myslím je zviať do rúk svetelný meč a zistiť či mnou náhodou neprúdi sila. 95%

Vetřelec (1979)

Jedna z najhustejších atmosfér aká bola kedy na plátne vytvorená. Aj po tých rokoch a nespočetných opakovaniach to stále funguje(u mňa určite). Fakt keď v závere Ripleyová pobehuje chodbami lode Nostromo a zo všadial syčí para osvetlovaná nechutnými blikačkami, alebo keď Dallas (identičnosť s mojím nickom je absolútne zámerná) blúdi vo vetracích šachtách, tak mám zakaždým nervy našponované nadoraz. A aj celá kopa ďalších vynikajúcich a dnes už kultových scén z Votrelca robia klasiku. No čo ešte povedať, aj takto každý pozná. Končím a idem si pozreť dvojku. 90%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Dokonale previedol Peter Jackson knižný svet do toho filmového. Jeho dôraz na detail je až neskutočný. Všetko tu bolo už povedané a všetko (to 5 hviezdičkové) je pravda. Musím len spomenúť démona Balroga, lebo ak som si niekedy predstavoval sfilmované Diablo (dvojka je tá naj hra aká kedy.....), tak pán teroru Diablo by vypadal presne takto. Rozhodujeme len o tom, čo spravíme s časom, ktorý nám bol daný. Pán prsteňov je setsakramentsky parádne strávený čas a fantastických 90%