Zbouchnutá (2007)

Apatow to zase dokázal. Opäť vytvoril skutočnú komédiu. Jeho výborný scenár si zrežíroval tak, aby z toho bola komédia roku a to bez debát. Seth Rogen je totálny cvok, ale ako väčšine z nás mu to predsa po nejakej dobe dôjde, čo chce a čo má preto robiť. Ak sa toto zdá niekomu ako klišé, tak by mal začať urýchlene žiť a potom možno pochopí o čom to celé je(nemyslím len tento film). Katherine je najviac milá a prirodzená postava(a nemyslím to len doslova :)) za poslednú dosť dlhú dobu. Všetky postavy sa neuveriteľne dopĺňajú a sú výborné. Nie je to len tupá sranda, na ktorej sa všetci smejú. Avšak neskutočné vtipy vyskytujúce sa v kombinácií s pekným romantickým dejom, dobrou muzikou a neškodným ponaučením mi navodili parádny pocit po dopozeraní. Možno to mohlo byť trochu kratšie, ale aj tak len stále počúvame aký je život krátky a 10 minút navyše nás predsa nezabije, pretože nakoniec to aj tak musí skončiť všetko dobre, že oci :) 85%

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Perfektný film s výborným Adamom Sandlerom. Jeho humor mám veľmi rád a tu sa mi ho dostalo požehnane. Click nie je len komédiou (asi tak prvá polovica) aj keď na niektorých scénkach som sa smial ako zmyslov zbavený. Neskôr sa to ale Michaelovi pekne pokazí. Pri scéne návštevy jeho otca v jeho kancelárií mi dokonca spadlo niečo do oka. Kate Beckinsale by som masíroval koľko by len chcela. No a nakoniec skvelý záver s obľúbenou piesňov U2 v pozadí. Za toto všetko dávam 4* a tá piata je za to, že vždy (aspoň 15x) keď som Click dopozeral mi zdvihol náladu nech bola akokoľvek nízko a zakaždým som odložil nepodstatne starosti a povinnosti a išie žiť. 85%

Nesvatbovi (2005)

Skutočne fakt vtipná a fakt aj romantická komédia. To sa zase tak často nevidí a treba to oceniť. Owen Willson a Vince Vaughn sú machri, Rachel McAdams to neskutočne sekne a tatko Walken spolu s učiteľom Willom Ferrellom sú tiež na potlesk. Tento film je dôkaz, že aj v tomto žánry sa ešte dá toho veľa dokázať, len keby sa to darilo častejšie. No nič to, už musím ísť, volá mi Dalajláma. 80%

RoboCop (1987)

Klasický Verhoeven. Hromada krvi a televízne noviny. Naozaj originálny (v tej dobe) námät, chladná atmosféra a výborná hudba Basila Poledourisa. V očiach malých chalanov filmový raj. Tiež som bol jeden z nich. To nadšenie sa s vekom trochu stratilo, ale stále ak mám možnosť tak si to rád pozriem. Najviac je scéna prejdenia autom chlapíka vymáčaneho v kyseline. To dokáže jedine náš Paul. No ja mám jednoducho toho plecháča stále rád. 75%

Bournův mýtus (2004)

Doug Liman prenechal režisérsku stoličku Paulovi Greengrassovi a sám film "iba" produkoval. Rozhodne to nebola chyba, ale práve naopak. Greengrass je v akčných sekvenciách, ale aj mimo nich ešte realistickejší ako Liman. Kamera je občas naozaj zbesilá, ale divák aj napriek tomu nestráca prehľad. Matt Damon je opäť skvelý. Veľmi dobre tiež zapasoval Karl Urban. Tohto šmejda by som teda vážne stretnúť nechcel. Narozdiel od prvého Bourna je nám tuto v podstate všetko známe od začiatku. To dáva však viacej priestoru pre akciu, ktorá je špičková. Všetky bitky, prestrelky, úteky až po záverečnú automobilovú (tie ruské taxíky vydržia, ale záťaž)nahánačku ulicami Moskvy sú fakt parádne. Film skvele nadväzuje na svojho predchodcu (pozerané po sebe) a aj keď ho neprevyšuje, tak sa mu na chlp vyrovná, čo v tomto prípade znamená ďalší výborný špionážny thriler. 85%

Agent bez minulosti (2002)

Matt Damon ako supertajný zabijak CIA? To sa teda moc k sebe nehodí. Avšak iba do chvíle než zloží k zemi dvoch policajtov, ktorým sa zrejme nepáčil jeho plynulý prechod z angličtiny do nemčiny. Matt Damon je absolútne presvedčivý, jeho priateľka v úteku Franka Potente dostatočne vystrašená a réžia Douga Limana akurát realistická. S rovnakou istotou s akou Jason Bourne vie koľko krokov je ku každému únikovému východu ja viem, že tento film nikdy nesklame. A aj keď zaznie vo filme "Jason Bourne je mŕtvy" tak je to práve naopak. Tu všetko len začína. 85%

Potomci lidí (2006)

Alfonso Cuarón je talent a nakrútil už viacero výborných filmov. Potomkovia ľudí je, ale nepochybne zatiaľ najlepší. Aspoň čo sa mňa týka. Chladná a nanajvýš depresívna atmosféra je občas vystriedaná krásne ľudskou. Bezchybná réžia a kamera (hlavne akčné scény, akcia v uliciach Bewhillu, tá nemá chybu) sa opiera o veľmi kvalitný scenár, na ktorom sa výrazne podpísal sám Cuarón. Tiež musím pochváliť obsadenie a aj jeho výkony (hlavne Caine a Owen). Mnoho filmov stojí na výbornom knižnom základe, ale tento je skutočne aj výborný. Ľudia milujte sa a hlavne sa množte. 85%

Memento (2000)

No fakt si nespomeniem na originálnejší film. Nolan jednoducho vie. Jeho scenár je dokonalý. Premyslený do najmenšieho detailu. K tomu ešte výborný Guy Pearce. Pozn.: Hneď si choď pozrieť Memento.

Žhavé výstřely (1991)

Medzi paródiami poklad. Dvojka je však lepšia. "Spadla mi čiapka........otočte loď" :D