Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Pokračovanie už klasického filmu sa podarilo. V hlavnej úlohe Dwayne Johnson, ktorý je magnet na divákov, svppoju úlohu zvládol super. Jack Black si tiež určite zaslúži pochvalu. Zahrať ženu v mužskom tele určite nie je ľahká úloha. Samotný film bol spravený trošku viac komediálnejším spôsobom než pôvodna verzia. Scénar mal hlavu aj pätu s viacerími vtipnými hláškami. Určite odporúčam pozrieť.

Power Bangers: A Brazzers XXX Parody (2017)

Tento film si "užije" aj ten kto nie je fanúšik žánru. Scenár (na porno) dosť dobrý. Perfektne podané herecké výkony a skvelé obsadenie. Veľmi dobre zmáknutá kamera. A veľmi pekné prostredia scén. Natočiť takýto film je umenie. Nemám čo vytknúť.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Úžasný film. Scenár je perfektný a príbehu nič nechýba. Dialógy so skrytými hlbšími ideami a metaforami boli mladými hercami zahrané veľmi dobre. Omračujúca práca strihu a samozrejme perfektný sountrack ešte prehlbovali filmový zážitok. Na filme však vidno silný producentský vplyv Disney, takže je to len trošku iné než predchádzajúce Star Wars filmy. Každopádne každý nadšenec tejto série si určite tento film užije.

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman...ďalší priemerný film od DC. Technické spracovanie akčných scén naozaj parádne. Réžii a hercom tiež nemôžem nič vytknúť. Ale scenár urobil Wonder Woman preidealizovanú hrdinku bez štipky humoru. Hlavná postava sa tvári tak vážne, že už sa nedala brať vážne (jaká irónia).

Všechno nejhorší (2017)

Ďalší film, odohrávajúci sa v časovej slučke...nič originálne. Ale z druhej strany môžeme povedať, že spracovanie tohto filmu je veľmi zaujímavé. Vtipné prvky umiestnené do tohto filmu a jeho nečakaný záver pridávajú na jeho jedinečnosti. Rozhodne očarí hlavne mladých divákov.

Whiplash (2014)

Whiplash! Úžasný a veľmi motivujúci film, v ktorom sa ukazuje, aké je dôležité nezdávať sa a ísť si za svojím snom. Príbehu nechýbalo nič. Mňa, ako muzikanta, ktorý zbožňuje jazz film očaril nie len prpstredím, ale aj soundtrackom. Skladby Caravan a Whiplash boli perfektne interpretované. Tomuto filmu podľa mňa nič nechýbalo a je to určite jeden z najlepších filmov s hudobnou tématikou.

Temná věž (2017)

Film sám o sebe nie až taký zlý, no bez menšej úcty ku knižnej predlohe. Sedem-dielna séria kníh a oni sa to znažia vopchať do jeden a pol hodínového filmu? Absurdné! Film je spravený veľmi skratkovito a príliš jednoducho. Z tej knížky sa dalo určite vyťažiť viac. Ale technicky by som chcel pochváliť soundtrack a strih, ktoré dodávali filmu aspoň nejakú úroveň.

Blok 99 (2017)

Nový level brutality vo filme, ktorý prekonal moje očakávania. Myslel som, že tento film bude len ďalší zo surových väzenských thrillerov, v ktorom pôjde len o Bradley a jej prežitie. Nakoniec sa ukázalo, že jediný dôvod násilia v tomto filme je ochrana jeho ženy a dieťaťa. Režíjne a technicky bol filn zvládnutý bez väčších chýb a efekty boli dokonalé. Myšlienka filmu aj samotný film ma zaujal a vrelo odporúčam pozrieť.

Nehynoucí láska (1994)

Tento film sa môže zdať ako pokus o druhého Amadea, no v skutočnosti to tak vôbec nie je. Film nie je zameraný na Bethovena, ba ani na jeho tvorbu, ale na jeho okolie a sociálne vzťahy. Film má romantický charakter (až príliš romantický na môj vkus), vôbec nezachytáva emócie postáv a tým sa stáva ďalším filmom o významnom umelcovi, bez myšlienky a duše.

Amadeus (1984)

Génius. Nijak inak nemôžme Wolfganga Amadeusa Mozarta nazvať. Amadeus je film, v ktorom priemerný skladateľ Salieri rozpráva svojom živote a jeho nenávisti voči tomuto géniovi. Film je dosť dlhý ale divák sa rozhodne nenudí. Amadeus je spravený z dvoch pohľadov. Z jednej strany Salieri z celej duše nenávidí Mozarta a z druhej ho uznáva ako geniálneho skladateľa. Krásna práca režiséra Formana zaručila tomuto filmu slávu a úspech. Rozhodne odporúčam pozrieť.