Pojistka smrti (1944)

Chyběla mi nějaká výraznější scéna, ale jinak fandům žánru noir nelze než doporučit.

Casino (1995)

Rozhodně doporučuji pusit si tento masterpiece v původním anglickém znění. Pánové Soukup a Prágr jsou jistě dobří dabéři, ale do tohoto snímku se nehodí. Edit (2013): Film si musím někdy pustit znovu. První projekci jsem měl z DVD, mezitím jsem sehnal film na Blu-Ray za cenu DVD. :)

Diktátor (1940)

Charles Chaplin natočil scénu s hudbou v holičství napoprvé, a nutno dodat že výborně.

Sim Salabim (2008)

Výborná krátká groteska. 10/10.

To nejlepší podle Erica Idlea (2006) (video kompilace)

Lepší způsob jsou celé epizody seriálu, ale tato parta změnila televizní zábavu. Takže 100 %.

Planeta opic (1968)

Pro leckoho překvapivá pointa v závěru. Mimochodem: další film který Simpsonovi zparodovali -> 5.serie 15.díl Hrdinný kosmonaut Homer.

Scratch (2001)

Kvalitní dokument o historii hip-hop deejayingu. Jestli máte nějaké otázky ohledně tohoto tématu, tento film vám odpoví.

Batman (1966)

Komplexní, hutné, neohlíží se zpátky, má neustále navrch nad diváky, rozjíždí se rychle a pořád zvyšuje obrátky, bez nějakých vrcholů a propadů. Nejpřekvapivější je, že Romero Jokera nijak nepřehrává.