Fate/stay night (2006) (seriál)

Po přečtení předlohy jsem se rozhodl napsat komentář. Takže hned ze začátku musím říct, že z předlohy mám Fate route rád nejméně ( a aby se fanoušci Saber nenaštvali, tak kvůli ní to není, je to kvůli přiběhové lince, která je hrozně jednoduchá a naivní* a taky tomu, že tady je Shiró hrozně dobráckej, že mi už chvílema lez na nervy, naštěstí v předloze se v dalších dvou routech mění a tam mi už byl i docela sympatický). Fate route tvoří asi 80 % dějové linky seriálu + jsou do ní nastrkány prvky z Unlimited Blade Works (některé docela dobře, ale většina takovým způsobem, že mě to docela štvalo, hlavně jak hloupě je tam nastrčena dějová linka ve škole s Rin, Shirem a Rider, a pár drobků z Heaven´s Feel (Caster arc je kombinací jedné z dějových linek z UBW a HF). Ale abych jenom nenadával, tak romantická linka funguje dobře (naštvalo mě, že většina věcí okolo Saber prozrazena není, přitom v předloze je SPOILER!!! třeba to proč Saber jako jediný služebník nemůže přejít do duchovní formy a Shiró za to fakt nemůže ), souboje jsou zpracováný výborně, hlavně ty kontaktní. P.S. s čím se na konci souboje s Bersekerem vytáhne Archer je sice pěkná scéna, ale s ohledem na předlohu to Archera docela degraduje, protože tam si poradil i bez toho Nejoblíbenější postavy: Rin(nechápu co všichni vidí na Saber), Archer (jeho charakter vypluje na povrch až v UBW) a Lancer (totéž co Archie) Pokud bych nečetl předlohu bylo by to těch 8/10, jenže sem jí četl takže prostě na víc než 6/10 to dát nemůžu.

Firefly (2002) (seriál)

Po Battlestar Galactice můj nejoblíbenější sci-fi seriál. Sci-fi a western se sice už atmosféricky míchali v Bebopovi, zde to zachází v tomto směru ještě dále, protože zde už i většina prostředí přípomíná western (také se to odehrává v okrajových oblastech galaxie, takže víc než koně a vlaky ve většině případů nečekejte). Sympatická posádka pašeráků v čele s mým oblíbeným kapitánem Reynoldsem a pošahancem do zbraní Jaynem. Navíc seriál není, jak už bylo zmíněno, o žádném zachraňování vesmíru, ale o tom jak se posádka snaží přežít ze dne na den. Proto je věčná škoda, že Fox tento seriál, stejně jako pár dalších zrušil :-( A reparát v podobě filmu Serenity nepočítám (protože kromě jedné dějové linky neukončil nic a také neodpověděl téměř na žádnou otázku ze seriálu. A ano vím o tom, že jsou i doprovodné komiksy). Moje nejoblíbenější epizody jsou Our Mrs. Reynolds a Jaynestown (výborný a vtipný díl s dnes již kultovní písní Hero of Canton :-D)

Fullmetal Panic! - Wari to hima na sentaičó no ičiniči (2006) (epizoda)

Sice mám taky radši Chidori než Tessu, to ale nic nemění že má Tessa vysoký faktor roztomilosti (někdy bohužel až moc ). Navíc Sagara zase v závěru "zabodoval". P.S. : Stejně u me vede scéna Kalinin vaří Boršč :-) a za tu scénu to dávám na 4* P.S. 2: O Tessine prádélku se ani zmiňovat nebudu :-)

Futurama (1999) (seriál)

1.řada *** 2.řada ***** 3.řada ***** 4.řada ***** 5.řada ***** Nejlepší díly: 3x05 Amazon Women in the Mood, 4x01 Roswell That Ends Well, 4x12 Where No Fan Has Gone Before, 5x01 Crimes of the Hot , 5x02 Jurassic Bark

Gekidžóban Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2010)

Nehorázně sestříhaný patvar, který pro mě zachraňuje vysoká účast Rin a Archera(je to v předloze jejich route a můj nejoblíbenější), a také to že na souboje se pěkně dívá i když jsou nehorázně prokrácené (v souboji Shiro vs Archer, navíc není vysvětlena Archerova motivace) a tím, že přitom prokracování úplně nezabili Lancerův potenciál ( i když moje oblíbená scéna "Rin-sama is angry" absentuje).

Gintama (2006) (seriál)

S každým dílem mě seriál baví víc a víc, i když každý díl není zrovna posvícení. Většina dílů je, ale hodně zábavná a konečně je tu nějaký šónen nad 100 dílů, který není, tak uměle natahovaný jako Bleach a Naruto (tady je snad jedinná vyjímka One Piece). 8/10

Griffinovi (1999) (seriál)

1.řada *** 2.řada **** 3.řada **** 4.řada ***** 5.řada *****

Hačikó - příběh psa (2009)

Docela pěkný příběh, sympatický pes ( ono Akita Inu a všichni psy tohoto typu působí sympaticky) a dojemný konec. Na druhou stranu mi některé části před koncem připadaly trochu moc natahované, takže někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec dávám slabší 4 kvůli výborné Kaczmarkově hudbě. P.S.(pes :-D) asi půjdu shánět originál, který bude obecně jako vždy určitě lepší

Herkules (1995) (seriál)

seriál mého dětství, co víc k tomu dodat

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Příjemný odpočinkový seriál, který kříží klasické schéma maloměstského seriálu se sci-fi a dalšími žánry. Takže pokud si chci jenom odpočinout a nechce se mi moc přemýšlet, je tento seriál výborná volba. Navíc je to pro mě spolu s Battlestar Galacticou asi nejlepší seriál od Sci-fi. Nejoblíbenější postavy: šerif Carter, Fargo, Jo a S.A.R.A.H. 1.řada *** a půl 2.řada ***** 3.řada ****