Laputa: Nebeský zámek (1986)

Ze zatím shlédnutých filmů od Miyazakiho je toto asi můj druhý nejoblíbenější hned po Mononoke (ne že by byli ostatní Miyazakiho filmy špatné, to v žádném případě). Film je tak akorát mezi dětským a dospělým pojetím, všechno okolo postav pirátů potěší (nic není jak se zdá na první pohled) a končí klasicky destruktivním finále. Film, který dá zavzpomínat na verneovky a filmy pana Zemana. Navíc to velké zaujetí létajícími stroji se mi hrozně líbí (krucipísek to abych si sehnal Kurenai no buta :-D) 9/10

Láska nebeská (2003)

Nejlepší romantika , navíc má film takovou opravdu vánoční atmosféru. Nejradši mam dějové linky točící se okolo Hugh Granta, Colina Firtha a Billa Nighyho + výborné cameo Rowana Atkinsona. Ostaní také nejsou vůbec špatném, jedinná která mi vyloženě lezla na nervy je ta mezi Carlem a Sarah.

Last Exile (2003) (seriál)

Výborný steampunkový(i když o tomhle zařazení by se dalo polemizovat) sci-fi seriál o vzdušných strojích a jejich pilotech. Příběh dvou poslíčků, kteří se náhodou připletou do konfliktu mezi Gildou (asi jediný čistý sci-fi prvek v seriálu) a všemi obávanou lodí Silvanou, na kterou měli dovést určitý náklad. Postavy jsou docela sympatické, ale téměř jako vždy (tím myslím hlavně u anime) mě zaujali více vedlejší postavy než ty hlavní ( i když Lavie nebyla k zahození :-D) , těmi hlavně myslím pošahaného prince z Gildy Dia, vojenského střelce Shetlanda, "ledovou královnu" Taťánu(Ach, ano po Armostrongové z FMAB mě zaujala další ledovka) a malá Alvis je jedna z nejsympatičtějších dětských postav co jsem zatím viděl. U seriálu jsem se výborně bavil a i přes uspěchaný závěr musím dát 9/10. P.S. Po delším čase se mi to rozleželo v hlavě a za ten uspěchaný konec raději snížím na 8/10

Ledově ostří (2007)

Spolu s Bratry z donucení asi nejzábavnější film s Ferrelem v hlavní roli. Nejvíc, ale vládnou záporáci Arnett a Poehler, který jsou snad ještě úchynější než hlavní pár a to je co říct. Jo a ještě bych zapoměl Chazz Michael Michaels je krasobruslař :-D

Legenda o sovích strážcích (2010)

Film je to ucházející, animace výborná (chvílemi jsou ty sovy opravdu jako živé), ale ta zkratkovitost děje je strašná. Ono taky adaptovat první tři knihy série, které dají dohromady něco kolem 600 stránek a narvat to do 90 minutového film teda normální není. Postavy se téměř nestačí vykreslit, až na pár vyjímek. A jedinná postava, která mi byla alespoň trošku sympatická byl Ezylryb s hlasem Geoffreyho Rushe. Kdyby to mělo tak o 40 minut více mohl to být povedený film, takhle je to, ale jen prazvláštní patvar s pár dobrými momenty.

Madži de wataši ni koi šinasai!! (2011) (seriál)

Předlohu mám rád, ale zatím to vypadá, že se chce seriál od předlohy odklonit, protože jinak nevím proč by začínal od konce. Uvidíme, co z toho vznikne. Edit: Po čtyřech dílech přichází velké zklamání z toho, že tvůrci se snaží z Majikoie udělat další harém( třeba tím, že Capa, Gakuta a hlavně Mora odsunuli do pozadí, aby jim tam mužské charaktery nepřekážely). Navíc dost postav se oproti předloze chová mimo svůj charakter, alespoň že Gen-san a Wanko jsou pořád stejní. P.S.: třeba ta scéna SPOILER kdy Yamato narazí ve druhém díle na nahé holky a oni ho podle klasických pravidel harémovek a slapstick komedií zmlátí, což je dost mimo jejich charaktery, protože jedinná holka, která by ho zmlátila by byla Chris (zbytek by to z různých důvodů neudělal) SPOILER. Edit2: Jedinný důvod proč se na to dívám, začíná být pouze ten, že vidím své oblíbené postavy v pohybu. Edit3: Takže po pátém díle je pořád nějaká spojovací dějová linka v nedohlednu, díkybohu alespoň za návaznost na první díl. Velký plus mají tvůrci za to, že epizodu věnovali Kokoro(má druhá nejoblíbenější postava) a Yamato měl v dnešní epizodě nejblíž své předloze. Na druhou stranu, to že hodně postav se chová trochu jinak, než v předloze jsem si zvykl, ale že u jedné postavy už předělají uplně jeho podstatu mě tedy naštvalo (ano mluvím o Junovi). A ty pánské charaktery z Kazama family mohli rovnou vyškrtnout, když se jim vůbec nevěnují (viz. to že Yamato byl s Yonpachim a Sugurem, přitom v předloze je to Gakuto x Yonpachi a Moro x Suguru). A ještě dodatek tohle fakticky není adaptace, ale jedna opravdu veliká reklama na v lednu vycházející Majikoi S. Edit4: Vzdávám to, zlatá předloha :-( Z příběhu(ano, předloha měla něco čemu se dalo říkat, a teď se podržte, děj. Byl sice jednoduchý, ale byl tam) o přátelství s občasnými sexuálními vtípky a souboji se stala stupidní harémovka, která čím dál více mrzačí postavy z předlohy, kompletně kašle alespoň na nějaký náznak děje a místo toho předhazuje jen vtipy o sexu a sexuální refernce. Pánové tvůrci: V předloze mi to připadalo vtipné, protože tam byl i nějaký děj a vtipy nebyli jenom o sexu a stavěli hlavně na kooperaci charakterů (ano, často stavěli na stereotypech, ale o to mi ani nejde, protože byli snadno oblíbitelní). Naopak zde je to klasický styl hoďme postavu do trapné situace a ono to bude vtipné a jestli tam přihodíme sexuální narážku tak ještě více. Navíc z Yamata udělali asi 20x většího perverzáka než je v předloze a Miyačiny pokusy o svedení Yamata byli tak dohnány ad absurdum, že mi začíná její postava lést krkem. Edit4: Ještě jsem zapomněl poznamenat, že mám harémovky relativně rád, takže přemněnu Majikoi v čistou harémovku snesu, ale mrvení charakterů z předlohy už ne. To LarkyCZ: Jak píšeš, že první díl měl jakýsi děj, tak to je tím, že to adaptuje závěr jednoho routu vizual novely (doteď nechápu proč) :-D A v předloze Yamato tak strašnej není, je to takovej intrikující hajzlík (např. propaganda před bitvou, kterou vynechali). Navíc to on se tam kurevsky musí snažit, aby se holkám dostal pod sukni. A poznámka nakonec Yamato a Momoyo sourozenci nejsou, ten jejich "sourozeneckej" vztah souvisí s jednou událostí, která v seriálu není a tvůrci se ani nesnažil to uvézt na pravou míru.

Marley a já (2008)

Úžasný rodinný film, který není moc komedie a navíc je pro pejskaře co víc dodat. A smutný konec podtrhuje sílu tohoto filmu.

Merlin (2008) (seriál)

1.série **** 2.série **** 3.série **** Pro mě z těch klasických fantasy tv seriálů asi ten nejoblíbenější a nejzábavnější. Vím, že si to legendu převrací po svém až moc, ale díky sympatické dvojici Merlin a Artuš (u většiny jejich scén umírám smíchy :-D) a také za to, že narozdíl od amerických bratříčků v tomto žánru občas nepříjde tzv. "řešení na poslední chvíly" to funguje docela dobře. P.S.: Třetí řada najednu stranu ztratila občas nečekané závěry dílů, na druhou stranu má poprvé dějovou linku skrze celou sérii, která to vynahrazuji. Příště, ale prosím víc draka a ještě víc sympatického Gwaina a o hodně méně šíleně přehrávající Morgany (ten její urychlený přerod s pochybujícího klaďase na záporáka jsem ji nevěřil ani vteřinu)

Natočto! (1999) (pořad)

Peťane, tady ani nostaligie nepomůže............