Něžný barbar (1989)

Kurvafix, to byl film. Syrová krása absurdního tlachání, kam se hrabe Morgenstern.

Nikdo mě nemá rád (1959)

LFŠ 2019, film 2: Mikulášovy patálie z pohledu Kennyho McCormicka. White trash francouzská rodinka, bez lásky a soucitu. Učitel francouzštiny, léčící si své komplexy na dětech. A sám hlavní hrdina je bez možností a bez naděje.

Noc, kdy Evelyn vstala z hrobu (1971)

LFŠ 2019, Film 6: To je tak, když si chcete jen tak v klidu vraždit zrzavý šlapky, a neustále se vám před očima objevuje amatérské porno vaší bejvalky, s podtitulem: "V parku." No tak jasně že si nabrnknete ještě šílenější babu. A jasný, že si ji nastěhujete do svýho šílenýho hradu, spolu s vaší ochrnutou tetičkou a divným bratrem. No a pak už nastoupí série zvratů, za kterou by se nemusel stydět ani M. Night Shyamalan. Bonus především za vizáž hereček a nejeden full frontal, jak se na dobré Giallo sluší a patří. Bonus na závěr: H20 +H2SO4 = Ideální směs na čištění bazénů

Nováci (1995) (seriál) odpad!

Hrůza hrůzoucí, smrdí to víc než nadílka od psa Nováka.

Obejmi mě, když jsem nahá (1966)

Filmu nejde nahmatat děj, hudební doprovod míří absolutně vedle, herecké výkony jsou taky z kategorie těch horších (i když, zkuste něco uhrát ve filmu který trvá třináct minut) a dokonce i filmový materiál je ve velmi špatném stavu (posouzeno na základě www.ubu.com/film/kuchar.html)

O bozích a lidech (2010)

Sedm nesympatických mnichů sídlících kdesi na severu Afriky debatuje o tom zda odejít či neodejít před probíhající občanskou válkou (nebo čímsi podobným, film to nijak nerozebírá). Mniši pochopitelně nechápou o co jde, protože podle jejich naivních idejí jsou ti rebelové jsou přece také lidé, bůh by nedopustil aby se cokoliv stalo jejich klášteru a chraň bůh aby mniši museli odejít a začínat nový život někde ve Francii (podotýkám že všichni jsou rodilí francouzi a do Afriky byli pouze vysláni, takže tam nemají žádné závazky jako například rodinu). To by totiž bylo mnohem horší než to co by se jim mohlo stát tady, že ano. Všichni zůstávají v kláštěře i přes více a více explicitní známky násilí od rebelů (chorvatským stavebním dělníkům jen tak z plezíru podříznou hrdla). Z pro mě nepochopitelných důvodů se rozhodnou zůstat. Co mě ale hlavně zaráží, je důvod proč tam ti mniši v Africe vůbec jsou. Nemají žádnou kongregaci, jedině bohoslužby absolvují oni sami (což je nám připomínáno minimálně každých pět minut dlouhým žalmem nebo odstavcem z bible, napoprvé to potěší, podesáté už máte chuť jim tu bichli omlátit o hlavu), všichni v okolní vesnici jsou muslimové, jediným člověkem který má jakýs takýs kontakt s místní komunitou je mnich-doktor, a i tomu už je přes 80 a pomalu dosluhuje. Není proto absolutně žádný důvod aby tam ti mniši zůstávali a dokonce se ještě tvářili jako mučedníci. Naopak, jsou to sobečtí staří páprdové, kteří si nedokáží vážit života který jim byl dán a tvrdohlavě chtějí zůstat v zemi odkud by všichni její obyvatelé nejraději uprchli, kdyby na to měli. Film mně přinutil k tomu, abych fandil teroristům, což se mi nikdy nestalo a snad už ani nestane. Palec dolů

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Měl jsem tu čest vidět Hrabalův román jako divadelní inscenaci, která mne naprosto dostala a neváhal bych dát jí 5 hvězd. Ale tento film za ní jaksi pokulhává, nějak tomu chybí šťáva. Tak například se dá tvrdit, že tohle je film s velkým počtem nahých žen a zároveň s nulovým erotickým nábojem (dobře, kromě Playgirls, ale tady se bavíme o filmech). Stejně tak žravé orgie prvorepublikových továrníků ve mně nevyvolaly chuť k jídlu, ty pokrmy jsou nasnímany tak nějak fádně a nudně. Tohle by vůbec nevadilo, kdyby byla dobře převyprávěna zápletka, ale ta dopadla chuděra ještě hůře. Ivan Barnev jakoby hrál v úplně jiném filmu. Jeho zobrazení Dítěte jako prostého hloupého chudáka je úplně mimo mísu, a dostává postavu někam kde by neměla vůbec být. Když na něho potom Kaiser (který tu mimochodem hraje velmi dobře) v závěru filmu chce navázat, tak to působí stylem kočkopsa.

Obvyklí podezřelí (1995)

Tradičně vynikající herecký výkon od Kevina Spaceyho. Film připomíná puzzle, které skládáte dílek po dílku a když skončíte, jste velmi překvapeni co vám vyšlo.

Odpolední osidla (1943)

Symboliku moc v lásce nemám, a experimentální filmy taky nějak neprožívám, ale tenhle mě dostal. Prvních pár minut si člověk zvyká, adaptuje se na okolí, v prostřední části se pak film pořádně rozjede a když už jsem čekal že se vše tak nějak vypaří do ztracena, vás osidla udeří do nosu silným finišem. Ideálně využitá stopáž, ani méně ani více by neprospělo, bez závěrečných 30 vteřin za 2 hvězdy, s nimi za 4.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Salma ve snad nejvíc sexy scéně v jakémkoliv neporonografickém snímku, Tarantino jako výborný herec a hlavně uvaděč s kozičkama, prostě béčkový film, který je v mnoha ohledech lepší než tuna áčkových.