Poslední zůstává (1996)

Přímočará akční podívaná bez zbytečného balastu. Pocta žánru a pro mě jasně nejnedoceněnější Wilisův film.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Velmi milé překvapení. Kvalitní film s dobrými hereckými výkony, i když upřímně Scheidera nemusím, tak tady mi tak moc nevadil. Povedené triky, kvalitní hudba, obstojná pointa. Žádné kultovní dílo, ale pro mě určitě lepší, než první díl.

Nevědomí (2013)

Když se skloubí opravdu dobrý nápad s výbornými triky, ale bohužel i všemi filmovými klišé, tak dostaneme tuhle unylou limonádu. Milionkrát recyklované nápady ve stylu hollywoodského bigmacku se můžou líbit opravdu jen největším prosťáčkům. Film, tak průhledný a předvídatelný, že jsem v jeho průběhu několikrát trefil přesné znění dialogů, které následovalo. Úporně se snažící Tomáš Krujzů, jehož výraz permanentně připomíná člověka snažícího se porodit včerejší vindaloo. A nakonec film, ve kterém Morganu Freemanovi nevěřím jeho roli vševědoucího staříka, si nezaslouží více než 50%. Kdy už konečně někdo natočí sci-fi s takto dobrým nápadem, ale odlehčenou o tento tendenční balast, toho bych se velice rád dočkal.

Nespoutaný Django (2012)

Dobře odvedená práce. První hodina filmu naprostá lahůdka, ale bohužel postupně film ztrácí tempo a po chvíli jsem měl pocit, že se scény a situce začínají opakovat. DiCaprio byl ve filmu hodně nevýrazný a popravdě se tam podle mě ani moc nehodil. Waltz a Foxx zahráli oba velice dobře. Finální půl hodina mě moc nenadchla. Jako každý film od Tarantina i Jango Unchained se musí brát především s nadhledem. Pokud ho nebudete brát moc vážně, tak se budete s největší pravděpodobností dobře bavit. U mě to fungovalo.

Zátah: Vykoupení (2011)

Hodně dlouho jsem si říkal, že bych se podíval na nějakou akční adrenalinovou pecku a akční film jsme dostal, leč bohužel ne takový, jaký jsem očekával a na jaký jsem měl chuť. Příběh je velice prostý, což u tohoto žánru není zase tak podstané. Ty akční bitky, které trvají mnohdy i deset minut mě už prostě po čase nudily. Nechápal jsem také, proč v tom baráku pořád chodili s mačetama, když určitě v Jakartě není takovej problém sehnat pistoli. Spousta samoúčelných záběrů, wtf momentů, akčních klišé. Je to skvěle natočeno, choreografiky to posunulo film na nový level, ale nebavilo mě to. Proto 3 hvězdy. 65%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit je pořád nadstandartní filmová zábava, která zaujme kvalitním zpracováním, dobrými hereckými výkony, obstojným příběhem i kvalitní hudbou. Je to pohádka a tak je nutno tento film brát. Český dabing mě moc nenadchl, ale i ten musím hodnotit, jako celkem povedený. Film mě bavil, až na určité wtf momenty, které ale zažívám u každého filmu. Téměř tříhodinnová stopáž mi nevadila. Film nese čitelný rukopis Petera Jacksona a je jen škoda, že díky komerční nenažranosti je rozdělen do tří filmů. Celkem tedy 85% za poctivě odvedenou práci. V odstupu několika měsíců a po shlédnutí prodloužené verze s titulky měním hodnocení na 95%. Tento film si prostě pět hvězd zaslouží. Upřímě kolik takových filmů za život uvidíte? Není to LOTR a ani nechce být. Je to svébytný film, který v čase prostě obstojí.

Na život a na smrt (1981)

Výborní herci, kteří si vystačí s obličejovou mimikou. Kvalitní zápletka situovaná do krásných reálií. A tím výčet pozitim končí. Film sráží režisérova naprostá impotence a příšerný střih, který naprosto ignoruje základní věc a to tu, aby na sebe jednotlivé scény plynule navazovaly. Místo toho je to nepovedený slepenec. Bohužel !

Útěk z MS-1 (2012)

Neslané nemastné. Nezaujalo mě to..

Templář (2011)

Ne, tohle prostě nebyl můj šálek čaje. Sice poměrně akční, ale trapně klišovité užvaněné scény, hlavně mezi Purefoyem a Marovou + absence smysluplného děje tento film pohřbívají do šedě lehkého podprůměru. Naturalistické scény se mi sice líbily, ale chaotická kamera prožitek naprosto kazí. Spíše televizní dílko, které bohužel doplácí na typické neduhy této produkce.