Prometheus (2012)

Ale tak proč ne. Dalo se na to koukat, i když teda nad některými scénami musí člověk chtě nechtě kroutit hlavou v poměrně hodně sebemrskačském tempu. Nejvíc asi u autooperace Noomi Repace. Ta si po zasvorkování rozřízlých břišních svalů hnedle běhá jako mrštná srnka. Že by inspirace pro české zdravotnictví? Námět je na Bčkové scifi dostačující, o tom žádná, ale pokud to máme brát jako prequel k Vetřelci, tak to spíš víc otázek pokládá, než zodpovídá. Postavy se klasicky chovají přinejlepším tupě a divím se, že se budoucí astronauti nerekrutují z řad milovníků sci-fi, protože ti by byli připraveni na 90% nebezpečí, které na ně v Prometheovi čekalo. Dialogy jsou vesměs opravdu debilní, to se jinak nedá napsat. Abych jen nekritizoval, tak Fassbender zahrál androida výborně. Technické zpracování bylo na vysoké úrovni, i když teda 3D v Imaxu mi přišlo dost zbytečné. Byla to dobrá jednohubka, ale popravdě jsem od toho filmu čekal mnohem víc. Na Vetřelcích jsem vyrostl a i když chápu, že se to mělo jejich univerza jen lehce dotknout, tak jsem očekával minimálně stejně dobře odvyprávěný příběh s napětím co by se dalo krájet. Nestalo se tak. Scott natočil letní blockbuster pro náctileté publikum podle instatního scénáře, ve kterém není místo pro inteligentní zápletku a rozvětvené postavy. Bohužel.

Konzultant (2013)

Nevím co nám chtěli pánové tímto filmem říct. Že zahrávat si s kartelem se nevyplácí? Že ženy můžou být ta největší zhouba muže? Že chamtivost vede jen a jen k bolesti a smrti? Možná všechno, možná nic. Já nevím. Popravdě mě tyto otázky nechávaly chladným. Nezajímalo mě co se lidem v tomto filmu stane, i když bylo celkem jasné co to bude poměrně dlouho dopředu. Film bez pointy.

Star Trek (1966) (seriál)

Nehynoucí klasika nepotřebující zdlouhavé komentáře. Kdo je tímto seriálem a universem odkojen ví o čem mluvím.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Tento film není snadno zapamatovelný jako celek, ale některé scény vám utkví v paměti na celý život. Ben Stiller ukázal, že umí i vážné role. Je to film pozitivní, překypující energií a dobrými nápady. Přesto jsem v jeho vyprávění nepostřehl dějovou celistvost, což mi při zpětné rekapitulaci hodně vadilo. Výsledné hodnocení je někde mezi 3-4 hvězdami. Za opravdu vydařený soundtrack dávám čtvrtou (Hlavně za Space Oddity).

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Důstojné zakončení seriálu jehož úroveň byla sice kodně kolísavá, ale ve výsledku přeci jenom přesáhla hranici průměru a díky prvním dvěma sériím i několika epizodám ze sérií následujícíc si zaslouží hodnocení jako nadrůměrný. Jako nadprůměrnou hodnotím i tuto poslední dvojepizodu, v níž se odrazily všechny klady i neduhy seriálu. Takže sbohem Prison Break, někdy si to opět zopakujeme..

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série: *****. Druhá série: *****. Třetí série: ***. Čtvrtá série. **. Celkem něco mezi 3-4, nakonec tedy ****. Seriál, který je výborným příkladem toho, jak funguje dojení hollywoodské krávy na peníze. Koncept, jež měl potenciál bavit jen po určitou dobu, byl natažen a rozmělněn ve 4 sérii tak zbytečně, až to muselo hodně (i skalních) fanoušků seriálu odradit od sledování jeho finálních epizod. Byl to i můj případ. Po letech jsem to dokoukal a no jsem rád, že to mám za sebou. První série exelovala, druhá dobře navazovala, třetí vykrádala předešlé dvě a čtvrtá byla už prostě jen zbytečná. Přesto je tento seriál v souhrnu nadstandartní televizní zábava, která určitě má co říct i dnes, i když trochu technologicky zastarala. Přeci jenom už je to 8 let od konce seriálu. Charaktery jsou pestré i zábavné. U některých by jste jejich osudy nepředvídaly ani se zapojením paralelních vesmírů. Scénáristi udělali snad všechny možné veletoče možné ve 3 rozměrech a na konci 4 série přešli i do rozměrů dalších, aby mohli dokončit ty nesmysly, které si vymysleli. Co jsem psal už o Lostech, to samé platí tady. Měli skončit ideálně po druhé sérii, maximálně po třetí. Stejně to platí pro Prison Break.

Lucky Louie (2006) (seriál)

Ultimátní, bezskrupulózní, drsný, přisprostlý, neskutečně vtipný a pravdivý. Takový je tento seriál. Mr. Pizza box maann :-)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Poprvé jsem tento film viděl, jako asi 12 letý. Jednou v sobotu v poledne jsem zapl televizi klasicky na ČT2 a zrovna Henry Fonda stoupal do schodů soudu. Během sledovní tohoto filmu jsem byl naprosto uchvácen hereckými výkony. Film ležel zasunut v pozadí mé mysli celou dobu, dokud jsem na něj nenarazil na kolejním dcčku a podíval se na něj znovu a pak znovu. Fascinuje mě ten rozdíl mezi evropským a anglosaským právem. Fascinuje mě film, který se odehrává celý v jedné místnosti a přitom má napětí husté jáko Rákosníčkova mlha. Tento film by se měl povinně pouštět na středních školách, aby si všichni lidi uvědomili, že soudit někoho na základě dojmů a předsudků je prostě špatné. Btw George Voskovec rulez.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší díl hvězdných válek. Film mého dětství a nekonečké hodiny strávené se svou fantazií ve vesmíru velmi dávno v předaleké galaxii. K tomuto filmu není potřeba komentář.

Ničitel Conan (1984)

90 minut Conana ničitele není vlastně ani moc horší než Conana barbara, ale posledních 10 minut tento film totálně sráží na úroveň akčních srágor typu Piranha útočí. Pořád to má nadstartní hudbu a obstojné herecké výkony. Kdyby ten konec nebyl tak sračkojidní, mohl film obstát se ctí.