• Krátkometrážní

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Film, který klade množství otázek, ale nedává na ně odpovědi. To je jak frustrující, tak fascinující.

Outsider (2011) (studentský film)

Škoda toho postsynchronu, značně kazí jinak poměrně silný zážitek. Výborná hudba.

Černá labuť (2010)

Transcendent Evil - Nerve Damage - Visual Delusions - Physical Stress - Gentle Shyness - Social Discomfort - Constant Tension - False Moralism - Adolescent Virginity - Subjective View - Mysterious Anxiety - Frigidity Criticism - Increasing Superstition - Autoeroticism Difficulties - Mental Weakness - Disturbing Sexicism - Chronic Submissivity - Choice Sophiisation - Amorality Forcement - Dream-Reality Split

Stalker (1979)

Svým naprostým klidem zneklidňující, a i proto o to víc nepopsatelné cosi. Neznám druhý film ať už obsahově či formálně lidštější než tento. Snímek je každou vteřinu zcela upřímný a od veškeré pochybné existence něčeho jiného než sebe samotného oproštěný, jen si tak zdánlivě bezcílně plave na emočních vlnách divákových.

Kočičky (2009)

Svou hloupostí a nevyvážeností tak nějak roztomilé.

Ďáblův ostrov (1996)

Nikde jinde jsem neviděl tak prudké a přesto tak přirozené střídání se tragičnosti s komičností.

Pes jí psa (2008)

V životě jsem neviděl lépe natočený obraz lidské ubohosti.