• Krátkometrážní

Tajuplný vlak (1989)

První "japonská" povídka je hrozně nudná. Druhá je o něco lepší, ale žádnej zázrak to taky není. No a třetí je výborná; jako vždy excelentní Buscemi. Takže dávám 3*, nicméně formálně je to na čistých 5* - audiovizuální nádhera, která je bohužel až příliš obsahově vyprázdněná a nekonzistentní.

Podivnější než ráj (1984)

Klenot filmového minimalismu. Všechno na tomhle filmu je naprosto neuvěřitelně dobrý. Jako kříšťál čisté umění.

God's Pocket (2014)

Jaksi nenápadně výborný "malý" film, Philip Seymour Hoffman je ve své rovněž spíše nenápadné roli rovněž výborný, nechť odpočívá v hereckém nebi...

Dobrej policajt (2012) (seriál)

Některé momenty jsou krapet nelogické a často je zde k vidění scénáristická vykonstruovanost, nicméně této minisérii podle mého nešlo v prvé řadě o jednolitou celistvost a bezproblémovou uvěřitelnost příběhu, nýbrž především o přesvědčivou ilustraci jednoho extrémního případu policisty, který svým protizákonným počínáním vlastně koná více dobra než nepropracovanými a dost možná že rovněž přespříliš mírnými zákony zkostnatělá policie. Poslední díl je jednoznačným dramatickým a emocionálním vrcholem tohoto zajímavého počinu, který je celý vhodně a silně prodchnut odérem špíny a zmaru... Wanna do some good?

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Výborná psychologie postav, bezchybné herecké výkony, citlivá režie, silná gradace příběhu a celkově působivý průnik mezi klasickým krimithrillerem, psychologickým dramatem a sociálně kritickou sondou. BBC prostě umí.

Rozhovory (1969) (TV film)

Jedna z nejniternějších, nejhlubších, nejpodnětnějších, nejsilnějších a rovněž nejlepších věcí, co jsem kdy viděl. Dílo zcela srovnatelné s takovým skvostem jakým je Krátký film o zabíjení. Nemám dalších slov.

Strop (1961) (studentský film)

...tak aspoň aby měl Volvo!

Nezvaný host (1969) (studentský film)

bič bič bič cukr bič cukr CUKR BIČ BIČ BIČ CUKR, ale radši netykat!

Homolka a tobolka (1972)

Oddechová veselohra to podle mě opět není, pořád je zde dosti neskutečně příšerných situací (hlavně Hrzánova postava je snadno vnímatelná jako výsostně tragická). Ke konci už to vypadá, že rozloučení s Homolkovic rodinou bude přívětivé a ono stejně ne - film končí opět jejich hádkou - jsou prostě nepoučitelní. Skladba "Buďme na sebe hodní" není sice bůhvíjak skvělá, ale jakožto poselství celé trilogie funguje výborně.