Deadpool (2016)

Příjemné překvapení. Jedna z nejvtipnějších komixáren, co jsem dosud viděl, ze které bylo úplně cítit, s jakým nadšením ji tvůrci tvořili a bilo z ní do očí, o co všechno ochuzují dospělé diváky Marvelovky svou přístupností pro děti. A napoprvé jde přes množství flashbacků lehce přehlédnout i triviální příběh.

Kobry a užovky (2015)

Feťáček dělá problémy pořád dokola a dokola... Na mě příliš ubíjející vývoj děje, že bych film na konci tipoval na tři hodiny.

Sázka na nejistotu (2015)

Mám skoro chuť přihodit hvězdu za "zásluhy". Není dnes moc filmů, které by reagovaly na nedávné dění ve společnosti (krize 2008) a nebály se tnout do živého - bankovnictví, dozorčích orgánů, vlády i novinářů. A to zábavnou formou, která nenudí po celých 130 minut, s třešňičkou ve formě výborného Carella a Balea. Jenomže tady se jde natolik do detailů, že bych si film dokázal naplno užít snad jen s vystudovanou vysokou ekonomickou. Pro mě tedy příliš nesrozumitelné finančnické porno, za jehož existenci jsem ale rád.

Saulův syn (2015)

Chcete-li na 107 minut pocítit atmosféru koncentračního tábora od výstupu z vlaku až po házení popela do řeky (skrz zvuk a obrazové fragmenty), pak tento film doporučuju. To je ale vše, co nabízí. Z tábora moc neuvidíte, protože kamera je většinu času nalepená na obličeji nebo zátylku hlavního hrdiny a všechno je okolo něho často rozmazané. Emoce nula a příběh blízko nule.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

50% Zbytečně dlouhý film, studený jak psí čumák, snažící se dělat umění z příběhu ala Rambo, s „nesmrtelným“ a zázračně se regenerujícím DiCapriem a se sice efektní, téměř bez střihovou kamerou, ale pro mě spíš rušivou. Jednoduše technicky kvalitní skoro nuda.

Room (2015)

Prvoplánovými emocemi nabité, dobře natočené nic.

Most špiónů (2015)

Oslava vyjednávacích schopností J. Donovana, u které oceňuju asi jen to, že mě na chvíli přikovala k wikipedii, abych si dohledal historické detaily. Chybí jí napětí a berlínské vyjednávání ani není moc zajímavé. A nějak se nedokážu rozhodnout, jestli brát v dnešní Greengrassovské době ten staromilský způsob natočení jako sympatické retro nebo neinvenční anachronismus.

Osm hrozných (2015)

Tarantino, už mě nebavíš. Zase rozdělení na kapitoly, zase “překvapivá “ úmrtí, tentokrát ale (skoro) žádný vtip, žádný zajímavý nápad. Jen ukecanost a rozvleklost, což mělo asi navodit westernovou atmosféru a napětí, ale já se spíš nudil.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Skoro se mi nechce věřit, že není tahle policejní storka z americko-mexické hranice podle skutečných událostí. Na velkém plátně působí opravdu realisticky a dokonale mě na dvě hodiny přikovala k sedačce.

Creed (2015)

30% Restart StarWars, restart Rockyho... To už Hollywoodu úplně došly nápady? Ale zlaté SW respektive první Rocky, z tohoto vůbec není cítit vnitřní motor, nějakou silnou motivaci postav dělat, co dělají. Jen se většinu času kecá o ničem a napínavé bylo pouze sledovat, jestli těch pár několikaminutových (proč?) záběrů bez střihu, kameramanka ustojí bez klopýtnutí. Ztráta času.