Doktor Strange (2016)

70% Slibný vývoj tréninku nesympatického Strange moc rychle vyvrcholí a v mnoha směrech šlo jít víc do hloubky, ale vždy ve správnou chvíli přijde sarkastický vtípek, Rachel nebo tak velká nálož počítačových efektů, že naštěstí není moc čas nad vadama přemýšlet. Slušná oddychovka (UPDATE 2019) a momentálně jedna z těch lepších Marvelovek.

Válka světů (2005)

Slušná atmosféra, efekty a fajn vidět jednou vesmírnou invazi zezdola bez šíršího pohledu. Zabijákem lepšího zážitku je ale rychle odvyprávěný konec, přechytralá/uječená Fanning a právem na malinu nominovaný Cruise.

Piano (1993)

50% Jeden z těch filmů, který když nechytne za srdce, tak už jinak nemá moc co říct. Mě minul.

Zúčtování (2016)

Copak o to, když už se jde párkrát do akce, je to stylem co kulka, to mrtvola a na takovéto efektivní hrátky se kouká dobře. To okolo je ale v podstatě béčkový příběh, podaný dost nešikovně (dovypravování, flashbacky apod.), jehož většinu zvratů není těžké dlouho dopředu odhalit a vymykající se pouze autistou v hlavní roli. Affleckovi jsem ho ale vůbec nevěřil.

Anthropoid (2016)

70% Vytknout bych toho dokázal poměrně dost, ale konec je působivý a dokázal ve mě vyvolat hrdost na naši československou minulost, takže rád přivřu oči.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

50% Nenudil jsem se a ani bych to neoznačil za kravinu, ale... Totiž když už se konečně něco začne dít, je to totálně nepřehledný bordel, kde se pár lidiček, kteří mi byli ukradení, protože jsem o nich skoro nic nevěděl, snaží chvíli odvrátit katastrofu, aby za další chvíli už seděli v bezpečí. Rodinka, brek, pápá a šáteček. Ježiš to bylo tak nezajímavě natočené...

Smrt ve tmě (2016)

70% Spíš než o strašidelný jde o napínavý film, pěkně odsýpající a s výbornou kamerou. Tak trochu Sám doma pro dospělé, kde ale naopak pan domácí nahání vetřelce a rozhodně to není sranda. Škoda jen toho natahování na konci, těch několika konců.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Proč má nyní 87% "jen" úspěšné přistání s letadlem a co na něm může být ještě jiného zajímavého? Protože skvěle zachycený lidský faktor... Za těch několik chvilek zavánějících patosem bych tady ale radši viděl čistých 80%.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Z dnešního pohledu pro mě bylo trochu rušivé, že film staví na stavu zdravotnictví za krále klacka a nechtěně se pomalu stává z dramatu historický film. Přesto stále platí, že jak je film na začátku pomalý, tak je na konci silný...

Buchty a klobásy (2016)

50% Srdečná zasmání bych spočítal na prstech jedné ruky, takže moje očekávání v oblasti humoru nebyla naplněna. Mile mě ale překvapil pokus o zašťourání do náboženského fanatismu nebo palestinsko-izraelských vztahů. Jenže jde o poměrně povrchní pokus a celkově není příběh moc promyšlený, takže jsem spíš lehce zklamaný.