Spider-Man: Daleko od domova (2019)

V první půlce je to ještě docela zábavná teenagerská komedie. Ale když dojde konečně na akci, tak je nepřehledná a nezajímavá. A samotný příběh? Zase ta stejná šablona chlapíka, co kolem sebe začne kvůli starým křivdám kopat. Den po vidění si už ani nepamatuju, čeho chtěl vlastně dosáhnout... Nicméně dětem a teenagerům film doporučuju.

Jack staví dům (2018)

Trierovi se daří perfektně kombinovat brutalitu s nadsázkou, a tak i přes příliš pomalé tempo "baví". Pár scén si budu pamatovat hodně dlouho. Škoda že ale nezůstal jen u jednoduchého náhledu do života psychopatického sériového vraha. Odpustit si nějaké to filozofování a rozumbradství, mohl být Jack mnohem lépe stravitelný. Alespoň pro mě.

Yesterday (2019)

50% Je tu pár vtipných chvilek a Boyle si jako vždy drží svůj vysoký audiovizuální standard. A také na Lily se dobře kouká. Bohužel ale scénář stojí za starou bačkoru. To vážně nešlo rozvinout hlavní myšlenku jinak než do jedné nekonečné deprese jestli krást či nekrást tvorbu Beatles? Opravdu nešlo udělat romantickou linku uvěřitelnější? Proč musí být hlavní hrdina takový nevýrazný slizoun? A proč dostaly tak málo prostoru ty největší hity Beatles? Takhle nefunguje Yesterday ani čistě na úrovni radosti z hudby Beatles.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Jeden si vzal teda sestřenici a ten druhý psychopatku? Viděl jsem Filipa už asi potřetí v životě a zase jako poprvé. Tomu říkám zapomenutelná taškařice. Zde navíc se špatnou režií a střihem. Šafránková je tu ale skvělá a několik dialogů se opravdu povedlo.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

50% Komedie to bohužel nebyla, spíš jen jakýsi pokus o hořkosladký, poetický výstřižek ze života jednoho vesnického autisty. Až se divím, že se dá u takové kravinky vydržet až do konce.

Avengers: Endgame (2019)

Endgame má tu smůlu, že musí řešit oproti předchozímu IW víc než jen jednu dějovou linii a bohužel s žádnou z nich se nedaří pořádně zapůsobit. Zároveň snaha hrát zde víc na psychologii postav než akci moc nevychází. První třetina je proto ubrečená nuda. Pak nastupuje ohrané cestování časem „do minulých filmů“, nad kterým je jako vždy lepší moc nepřemýšlet a kterému by neuškodilo víc nápaditosti. Endgame tak jakž takž zachraňuje až závěrečný střet…

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

70% Dvojka je možná mírně rozvleklejší a trochu překombinovaná, ale už v první polovině dokáže nabídnout víc vtipu než celý předchozí díl a celkově je nápaditější, s větším důrazem na postavy. Tedy pořád jde o docela levnou vesmírnou zábavu, ale o tom to je...

Captain Marvel (2019)

Poskytnutí několika dalších střípků ze světa Marvelu potěšilo, ale sám o sobě je film obyčejná, předvídatelná hrdinská šablona, trochu jiná jen svou snahou hrát i na feministickou notu. Kapitánce se to ale machruje, když má energie jako Temelín a Dukovany dohromady a je tak skoro neporazitelná, nudná. Tak trochu Iron Woman, ale bez všech Starkových technických vychytávek. Neboli lehce zapomenutelný průměr, který neurazí ani nenadchne.

Thor: Temný svět (2013)

Čekal jsem horší výsledek. Docela jsem se bavil. Ať už díky několika vtípkům nebo Lokiho nečitelnosti. A nyní po Infinity War získaly na ceně všechny zmínky o Infinity kamenech. Těžko ale vypíchnout něco vyloženě skvělého a nezapomenutelného. Nic takového tu není. Naopak záporák je nevýrazný a ke konci je skákání mezi světy už trochu šílené i na fantasy.

Iron Man 2 (2010)

Jako kdyby dvojku točil kompletně jiný tým. Je ukecaná, ale nic zajímavého neřekne. Je dětinská jako jednička, ale neumí dětsky potěšit. Jednička byla také mnohem vtipnější. Jednoduše rozvleklá nuda, u které stojí za řeč jen první akční výskyt Black Widow.