John Wick 2 (2017)

Lepší než jednička, přesto hodnotím stejně, protože vylepšení přišla jen v technických odvětvích a tentokrát jsem čekal víc. Akce je poměrně výjimečná, hlavně ze začátku. S málo střihy, reálná, až jsem si kolikrát říkal, jak tohle sakra dokázali natočit? Atmosféra je také lepší, jak díky prohlubování světa nájemných vrahů, tak díky výběru lokací a designu interiérů. Až jsem si vzpomněl na herního Hitmana. Jenže stejně jako v jedničce je Reeves nemluvný, prkenně bojující týpek, který mi byl vlastně celkem ukradený a celé to zase smrdělo trochu béčkem, jen navoněnějším a ke konci už bylo těch mrtvých přespříliš. Jako kdyby Reeves nešel proti profesionálům, ale mateřské školce. Příště by to chtělo i trochu toho srdíčka :-)

Kniha džunglí (2016)

50% Copak o to, vizuál je pěkný, i když v televizi dělá možná menší dojem než v kině. Jinak je to ale čistě průměrný příběh pro děti, rutinně a bez srdce podaný.

T2 Trainspotting (2017)

Chvíli jsem přemýšlel o ještě horším hodnocení, protože scénář přešlapuje na místě a topí se v nostalgii, až jsem si párkrát bohužel vzpoměl na Sněženky a machry po 25 letech. Jenže Boyle si drží svůj vysoký standard, kdy i z obyčejného běhání v tělocvičně či vyběhnutí paneláku dokáže udělat událost. A nostalgie se postupně přehoupne do lehké deprese, což v hromadě bezpocitových filmů beru vlastně jako plus. Budu si tak alespoň T2 déle pamatovat.

Místo u moře (2016)

50% Až zpětně mi dochází, jak jsem se měl u některých scén cítit, ty tklivé smyčce přece byla dostatečná nápověda, ale v reálu prostě nic. Možná je chyba na mém přijímači, možná je to film pro větší citlivky, nicméně já se ke konci už trochu nudil. Dá se možná ocenit, že někdo jde proti proudu a natočí i neúspěšné vyrovnávání se s minulostí. Ale proč? Dá se možná ocenit, že někdo natočí i dokreslující scény, které se v jiných filmech přejdou pár větama. Nebo je to spíš zbytečné natahování? Dá se možná ocenit pár vtipných situací a civilnost. Pro mě málo...

La La Land (2016)

Přestože nejsem milovník muzikálů, v podstatě mám pouze jednu vážnou výtku. Scénář mě nedokázal naplno napojit na ústřední dvojici a to trochu zeslabuje celkový prožitek. Ale jinak to byla radost sledovat. Už po úvodní několikaminutové jednozáběrové scéně (Another Day of Sun) jsem měl chuť zatleskat a pak ještě párkrát. Radostné, energické, retro a s hudbou, kterou si lze užít už napoprvé.

Newyorské mosty (2006) (TV film)

Letem světem rychlý náhled na Newyorské mosty, takže nic pro fanoušky a znalce mostů. Mě jako neznalce ale dokument zaujal a poučil.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

30% Jako animované soft porno pro nadržené teenagery od nadržených zastydlých teenagerů to může fungovat vzhledem k množství kozatic, jako cokoliv jiného ale sotva. Aspoň u mě. Vše od humoru přes popkulturní odkazy až po krvavost je na sílu, prvoplánové nebo trapné.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

V devětatřicátém bych tento film pochopil, jako pětatřicátý nejlepší na Csfd, ale nyní? Párkrát jsem se pousmál, ale jinak je to čistě dobová záležitost pro pamětníky. A ty půlminutové záběry píšících profesorů do knih si od teď budu večer pouštět namísto počítání oveček.

Rozpolcený (2016)

Dobrý nápad, áčkově natočený, ale nějak se nemůžu zbavit na patře pachuti chtěnosti a béčkovosti. Musím hodně zpětně přemýšlet, proč si vlastně holky zasloužily uvěznit a proč se některé věci děly tak, jak se děly, pominu-li, že to tak prostě Shyamalan chtěl.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Po technické stránce skvělý film, dalo by se říci až nečesky. Jenže jako samotná Olga, i její okolí je až nepřirozeně chladné (proč?) a pak je pro mě výsledek těžko pochopitelný. Respektive na konci jsem Olze nerozuměl o moc víc než když jsem si o ní přečetl v encyklopedii. A dát do role podivínky celkem pěknou a sympatickou herečku?