Frank Lloyd Wright (1998)

O Wrightovi jsem věděl pouze to, že patří mezi nejvýznamnější architekty minulého století a znal jsem několik jeho nejslavnějších staveb. Od dokumentu jsem očekával hlavně představení dalších jeho budov… Moje očekávání nebyla úplně naplněna. Detailněji jsou představeny právě „pouze“ jeho nejslavnější stavby. Ale netušil jsem, jak kontroverzní osobností Wright byl a co všechno si během svých 91 let prožil. Takže přestože jsem dostal víc životopisu než architektury, dokument mě strhnul. A vlastně architektury neboli odpovědí, proč jeho stavby vypadají, jak vypadají, respektive v čem tkví jejich význam, jsem také dostal dost…

Green Lantern (2011)

70% Možná jsem opět shovívavější díky prvnímu vidění až v televizi... Každopádně chlapík, co bojuje s pomocí toho, co si jednoduše dokáže vysnít, je pro mě nyní jedna z nejzajímavějších komixových postav (neznal jsem ho) a každá jeho akce mě opravdu bavila. Škoda jen, že se s ní celkem šetřilo. A že není příběh nic objevného? Bylo mi to jedno. Naopak oceňuji, že se částečně odvíjel od slabosti hlavního hrdiny. Plus Lively... PS: SPOILER - Aby hlavní klaďas na začátku "obětoval" pro vítězství ve vzdušném souboji svou parťačku nebo házel vesmírnou stanicí plnou astronautů po nepříteli, tak to se jen tak nevidí. V komixárně bych chování dle rčení: když se kácí les, tak létají třísky, opravdu nečekal :-D

Správní chlapi (2016)

V mých očích byl dobrý na třetím IronManovi pouze humor, tak jsem od Správných chlapů nic jiného nečekal. Bohužel toho je tu poskrovnu, respektive cítil jsem mnohokrát, že jsem se měl smát, jenže jako by už Blackovi došel dech. A kriminální zápletka je dost nezajímavá, skoro až pitomá, tak nevidím moc důvody, proč tohle vidět.

Spider-Man 3 (2007)

Spajdy tentokrát bojuje s nejlepším kámošem, s chlapíkem z písku, se zlým novinářem, také "bojuje" sám se sebou a se svou holkou. A to je všechno. Celkem úmorné. Jediné, co mě opravdu pobavilo, byl Spajdy zloun. V podání slaďouše Maguira jde o skvělou parodii na podobné přeměny postav. Jenom se obávám, že o parodii jít nemělo.

Captain America: První Avenger (2011)

Úvodní filmy superhrdinů bývají většinou fajn, protože postavy prožívají nějaký vývoj. Bohužel v tomto případě se po slibné úvodu stane z Kapitána nadčlověk během chvilky a hurá do průměrné akce... Celkově tedy trochu zklamání, které mi jen částečně vynahradilo, v komiksových filmech často nevídané, jiskření mezi Kapitánem a sexy Atwelkou. UPDATE 2019: +10% za opakovanou koukatelnost a ve světle realističtějších, často impotentních nástupců ten retro vizuál a Kapitánův skoro románek získávají na hodnotě.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Vidět to v kině, asi bych byl přísnější, ale při lehce nesoustředěném televizním sledování jsem neměl problém přehlédnout ten děravý scénář a chvílema byl až příjemně překvapený, že je to tentokrát víc o autech řízených novodobými samuraji, používajícími drifty namísto švihání meči, než o machrování, a že tu není hlavní hrdina borec hned od první minuty. Plus neokoukané Tokio...

Spotlight (2015)

Není to asi film pro každého. Plno lidí bude nudit něco, kde se většinu času kecá a jsou tam mraky postav a jmen. Já ale za prvé oceňuju, že jsem se ani tak nějakým scénáristickým zázrakem úplně v ději neztratil. Za druhé jsem rád za poučení. Netušil jsem, že šlo o až tak obrovský průšvih. A za třetí oceňuju, že to není pouze film o zneužívání. Pro mě jde víc o oslavu investigativní novinařiny a zapálenosti některých lidí pro svou práci. Tohle by měl vidět každý začínající novinář. Z nominovaných na nejlepší film zasloužený Oskar.

Grimsby (2016)

Šel bych s hodnocením výš, nebýt tu (minimálně) tři silně nechutné a trapné scénky, které nelze, díky rozmáznutí každé do pěti minut, jen tak ignorovat. Ty mi totálně zkazily radost z těch povedených a z překvapivě kvalitní akce. A to nejsem žádný puritán a minulé Cohenovky se mi líbily. Tentokrát už ale tvůrci zašli zbytečně daleko.

Obecná škola (1991)

Líbí se mi to připomenutí zašlých časů. Nelíbí se mi v tomto případě koncept spojíme dohromady kopu více či méně vtipných scének a to vám musí stačit.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Průměrný krimi animák kterak si králičice splnila sen, stát se prvním králičím policistou a s pomocí štěstí, náhody a minoritního nepřizpůsobivého lišáka vyřešila svůj první velký případ. Bod dolů dávám za tu podprahově tlačenou multikulturní a antirasistickou agitaci. To není k dětem fér.