Vlkochodci (2020)

70% Sice pěkná animace a hudba, ale vzhledem k jednoduchosti a předvídatelnosti příběhu mě dlouho Vlkochodci nechávali chladným. Akčním, na srdce mířícím finále si mě ale konečně získali. Mírně odrostlé děti film ocení možná ještě o chlup víc.

Avatar: The Way of Water (2022)

50% Ve 3D a na velkém plátně je první polovina nádherný výlet do exotického vodního světa a ta druhá ucházející akce. Jenže co z toho, když vše stojí na totálně černobílých, otravných až debilních základech. I pohádková jednička měla propracovanější scénář. Jestli půjdu na další díly, tak jedině kvůli čím dál tím raritnějšímu 3D. Kvůli natěšenosti na pokračování „příběhu“ určitě ne. PS: Dabing je snesitelný.

Harold a Maude (1971)

Žádný velký příběh. Prostě se jen potkají dva podivíni s věkovým rozdílem cca 60 let a chvíli si spolu užívají života. Vtipný (pozor, hodně černohumorný), pohodový a optimistický film. Správně divný a přestřelený. 12.03.2023 - ČSFD 84% / 79% IMDb

BANGER. (2022)

Energie snímku, hlavní dvojice a občasný vtip dokáží dobře držet pozornost. Navíc jednou zase český film, který umí trochu reflektovat současný svět. Asi. Co já vím o drogách, rapu nebo o honění lajků na netu. Dokázal bych se ale obejít bez iPhone kamery. Nic pro epileptiky. Největší potíž mám ale s příběhem, který je béčkový a nedotažený. Konec mě nechal chladným, přestože by neměl.

30. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2022 (2023) (pořad)

Nápadité úvodní spojení v minulosti oceněných filmů, pár emotivních a vtipných chvilek a potenciálně dobrý nápad se střídáním moderátorů posledních 30 let (který ale moc nevyšel). Jinak ale hlavně úmorný maraton děkovaček. Lev v této podobě kamery a diváky vůbec nepotřebuje.

Elvis (2022)

70% Nejsem fanoušek životopisných filmů ani Elvise, ale Luhrmannův režisérský styl mě zajímá. A v případě Elvise nabízí minimálně v první hodině parádní jízdu, která dokáže stručně, jednoduše a zábavně ukázat kořeny Elvisova úspěchu včetně dobového kontextu. Škoda, že takto vysoko nastavená laťka nevydrží až do konce a postupně film sklouzne do klasického povrchního životopisného skákání mezi událostmi, vyprávěnými otravným Hanksovým plukovníkem.

18 dárků (2020)

18 dárků připravených před smrtí pro svou dceru k budoucím narozeninám a teď co s tím. Tvůrci si vybrali cestu přerodu jedné vzteklé puberťačky v „normální“. A vzhledem k postupnému dávkování informací, co se to vlastně v den jejích osmnáctin okolo ní začalo dít, dokážou držet divákovu pozornost. Postupně navíc přidají přirozený tlak na slzní kanálky. Na můj vkus ale chybí proměně puberťačky trocha přirozenosti. Na konci se prostě jen převleče z černých plavek do bílých a je hotovo.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Bohužel humor Ventury stojí z větší části jenom na bláznivém pitvoření se a ksichtění Carreyho a tenhle styl pro malé děti moc nemusím, takže pro mě až na výjimky nuda. Jedna z nejotravnější filmových postav, co jsem kdy viděl. 10.02.2023 - ČSFD 73% / 69% IMDb

Vyšehrad: Fylm (2022)

První 30 minut je to v rámci kategorie hrubozrnná teenagerská komedie ještě docela vtipná jízda. Poté se ale najede na šablonu geniální klučina mění kopačku k lepšímu, a to už moc zábavné není. Kéž by to byla alespoň dobře a uvěřitelně natočená šablona. PS: Seriál jsem neviděl.

Všechno, všude, najednou (2022)

70% Asi nejsložitěji natočený příběh o krizi v jedné přistěhovalecké rodině, co jsem kdy viděl. Navíc zbytečně dlouhý až úmorný, a ne vždy jednoduše pochopitelný. Přesto stojí za vidění. Už dlouho jsem nebyl tak potěšený hravostí, vtipem a kreativitou tvůrců. Parádní blbinka.