Joker (2019)

Byť či nebyť? 4* alebo 5* ...?

Rocky (1976)

Musim dať 5* symbolicky za celú sériu - pretože ROCKY JE PÁN jednoducho super postava a parádne vykreslený jeho život v jednotlivých filmoch ktoré spolu vytvarajú jedinečný celok - aj keď objektívne by to bolo asi menej.

Saw: Hra o přežití (2004)

Hoci horor nie je môj žáner, SAW patrí medzi moje naj filmy. Nie je to obyčajný horor v ktorom je len plno krvi a mŕtvol, kde sa vás snažia vydesiť pričom je to väčšinou skôr do plaču ako desivé. Tu je to iné. SAW má myslienku + záverečné rozuzlenie je unikát aký inde neuvidíte (rozhodne nie také !!!) 5*

Čistá duše (2001)

Úžasné, málokedy ma životopisný film tak veľmi zaujme + celé to ešte vylepšuje výkon Russela Crowea. Asi na tom niečo bude že aj hrať treba vedieť ... 5*

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Prekvapenie!!! Šiel som na to s deťmi do kina bez väčších očakávaní, ale zostal som prekvapený.Nádherne animované so skvelým prostredím a HUDBOU ktorá je na Vaiane (Moane) najlepšia. Pravdou je že neviem opísať čo konkrétne je na tom také úžasné, ale aj tak vravím že dlho som takú dobrú rozprávku nevidel, môj názor totiž je že rozprávky ktoré sa momentálne točia za veľa nestoja. Pre mňa 5*.

Drákuloviny (1995)

Jeden z mojich obľúbených filmov ktorý ma vždy rozosmeje. Neviem prečo, obyčajne to nie je práve môj druh humoru. ale tu je dobré všetko. Proste :D super - 5*

Rivalové (2013)

K tomuto som sa dostal len náhodou pretože tento typ filmov nevyhľadávam, ale bol som fakt prekvapený. Tento film má to čo je pre mňa dôležité - udrží si moju pozornosť po celú dobu trvania. Herci sa fakt podobali na reálne postavy, závody boli tiež vyobrazené úžasne. Nezrovnalosti s realitou, ako bitka po tlačovke atď. mi neprekážajú, predsa len je to film (nie je to nič také čo by malo vplyv na celý dej). Nemám čo vytknúť - 5*.

Underworld (2003)

Prevažne symbolických 5*. Spomienky s týmto filmom spojené sú ...

Až na krev (2007)

Dokážem uznať kvalitu filmu aj keď to nieje práve moja šálka kávy. Vo všeobecnosti takéto filmy nevyhľadávam pretože sú pre mňa zvyčajne nezáživné, napriek tomu je to skvele natočený snímok s bravúrnym Danielom Day-Lewisom. Hlavne preto 4*.