• Krátkometrážní

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Projekt Love, Death & Robots je originální, ale z celé první série mě opravdu zaujal jen díl 'Za souhvězdím orla'. Pár dalších dílů bylo fajn a zbytek měl povětšinou skvělou animaci, ale vyzněl do prázdna. Druhou sérii jsem rozkoukal, ale v současnosti je tolik různých zajímavých seriálů, že k Love, Death & Robots už se asi vracet nebudu.

Párty Hárd (2019)

Párty Hárd byla mnohem lepší, než třeba Máma má Raka! Nemyslim si, že se Řezník nějak zázračně vyvíjí, spíš se něco povede míň a něco víc. Každopádně se těšim na Párty Hárder: Summer Massacre. 3,5* Po třetím zhlédnutí zvedám na 5 hvězd. Něco takovýho tu prostě ještě nebylo. 5*

Terminátor: Temný osud (2019)

Novej terminátor není úplně bez šťávy a bez nápadu, ale zacházející slávu této série filmů už asi neobnoví. Grace (Mackenzie Davis) byla fakt sympatická hrdinka, story mě bavila a celkově jsem se nenudil. To by bylo celkem tak na tři hvězdičky. Ale za Arnieho monology musim zvýšit hodnocení aspoň o hvězdu, ten prostě kurva nestárne. 70%

Vražda na jachtě (2019)

Nekoukejte se na tenhle film. Je to parodie na parodii. Není to odpad, ale je spousta lepších způsobů, jak trávit hodinu a půl, než koukat na tohle. Spousta.

Výjimeční (2019)

Fajn film, ale nic výjimečného. Asi kvůli podobnému názvu a stejné zemi původu jsem čekal něco tak dokonalého, jako je film Nedotknutelní. To se ale opravdu nekonalo. 60%

Zaklínač (2019) (seriál)

Četl jsem všechny knihy, hrál několik her a stejně jsem byl ze seriálu zmatenej, nechápal jsem aktuální motivy postav a nevěděl jsem, kdy a kde se některý scény odehrávaj. A nejvíc za to může debilní obsazení herců a naprosto vadnej storytelling. Fakt nechápu, a vyloženě mi vadí, že tvůrci úplně nesmyslně a bez zjevnýho důvodu změnili vzhled mnoha postav. A když ona postava přijde poprvý na scénu, tak ji ani nikdo neosloví, sama se nepředstaví a třeba až v dalšim díle člověk zjistí, že viděl předtím nějakou jemu dobře známou postavu, kterou ale z knih a her zná úplně jinak. Triss a Fringilla mi vadily snad pokaždý, co se v seriálu objevily. Proč vypadaj tak drasticky jinak? A ani s Yen, po Ciri nejhlavnější ženskou postavou, jsem se vůbec nesžil. Jak se mám sakra do seriálu zažrat, když musim pořád přemejšlet, kdo že je zrovna tahle postava, a co všechno v seriálu udělala, než jsem zjistil, kdo to ve skutečnosti má být? Výkony herců obecně vůbec neodpovídaj rozpočtu celého seriálu. Ciri skoro nemluví a je prkenná, Yen vůbec nevypadá a nechová se jako všemocná a všemi respektovaná čarodejnice a Henry v roli Geralta je sice většinu času skvělej (s jeho obsazenim jsem vážně víc než v pohodě), ale sem tam se mu taky něco nepovede a celkovej dobrej dojem to zas na chvíli zkazí. CGI a vizuální stránka je za mě ok a jsem rád, že aspoň na tom tvůrci úplně nešetřili. Poslední drobnou výtku mám k rozhodnutí používat v anglické verzi pro Marigolda jméno Jaskier (všude jinde je to Dandelion), což přispělo k dalšímu zmatení těch diváků, jež o Witcher univerzu už něco vědí. O časových liniích v prvních dílech se radši vůbec nebudu zmiňovat, to bych se už fakt nas*al úplně. Na seriálového Zaklínače jsem se faaakt těšil a možná stačilo, aby byl scénář napsanej lépe a srozumitelněji a ty ostatní chyby bych tomu třeba i odpustil. Takhle je to zatím jen na 2,5 hvězdy. Tu půlhvězdu jsem přidal za song "Toss A Coin To Your Witcher", páč ten se fakt poved.

Venom (2018)

Bylo to mnohem lepší, než jsem čekal. Vtipnej příběh, Hardy hrál dobře a symbiot Venom se taky povedl. Prostě pohodově strávenej večer s timhle filmem! 3,5*

Duch ve stroji (2017)

Předloha z 95' je vizuální masterpiece, která diváka hodí doprostřed děje a nenechá ho vydechnout. Není lehké se v ní zorientovat, ale zanechá neskutečný dojem. Hollywoodský remake všechno pěkně vysvětlí, ale jakoby mu chyběl náboj. Nezanechal ve mně pocit, že sleduju něco výjimečného. Ne že bych odcházel z kina zklamaný, ale možná bych si to užil víc, kdybych předlohu neznal a očekával americkou sci-fi řežbu. Asi to měli přihrát odvážnějšímu a zkušenějšímu režisérovi. Připadalo mi, jako že se to Rupert Sanders snažil neposrat a světoznámou a milovanou Scarlett Johansson se bál za cokoli peskovat, protože hrála tak nějak prkenně. Přitom ona prkno rozhodně není (wink wink, nudge nudge). Možná se snažila o robotické pohyby, ale tak nějak to nefungovalo - Major by měla být zdokonalanou verzí člověka s pohyby naopak perfektními a ne prkennými, sakra. Z původní animované ikony žánru čerpali tvůrci Matrixu a získala si až kultovní status. Hraná verze z roku 2017 je bohužel jen vysokorozpočtovým odleskem toho, čím mohla být, kdyby se toho chopil někdo s opravdovým zájmem a láskou k žánru. 75%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Objektivně to nebyl vůbec špatnej fim, ale zůstala mi po něm v krku taková divná pachuť. Jednotlivý scény fungujou, efekty jsou super, ale celek je o ničem a herci mi teda rozhodně k srdci nepřirostli. A to ani Colin Firth, kterýho jinde fakt můžu. No a jelikož nejsem filmovej kritik, tak tomu můžu dát právě teď subjektivní dvě hvězdičky, nikdo se na mě zlobit nebude a až budu chtít příště nějakej film o agentech, tak si radši pustím Bonda nebo třeba Austina Powerse. 45%

Logan: Wolverine (2017)

Laura je děsně super postava. Vlastně všechno a všichni ve filmu si sedli na svoje místo a nemám Loganovi: Woverine, krom drobností (trochu mdlí záporáci, nejasný cíl hlavních postav), co vytknout. To spíš sobě, že X-Menní univerzum znám jen tak okrajově. Asi si to vzdělání doplním.