• Krátkometrážní

Sex House (2012) (seriál)

První díl jsem viděl tak desetkrát - je to natočený fakt výborně! Ale už druhý díl naznačil, že se to bude vyvíjet nějak divně a další díly byly vyloženě trapný a nechutný. Ale za nápad to musim hodnotit dobře.

Skyfall (2012)

Po k-uzoufání-debilně-sestříhaném Quatum of Solace přichází Bond jak má být. Zajímavá prostředí, chytré zápletky a klasicky skvělá produkce dělá ze Skyfallu mainstreamový hit, který se ale bude líbit i kritikům. 90%

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Po dlouhý době moc pěkná česká pohádka. Originální, vtipná, no nemůžu si stěžovat.

Temné stíny (2012)

Já se u toho teda upřímně nudil. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami, ale z nedostatku momentálního optimismu dám jednu. Edit: 11.11.2012 a o den později to díky dostatku optimismu zvedám na dvě :) Vlastně to nebylo špatný, ale na to, že to režíroval Burton, hraje tam Bonham Carterová a Depp a stálo to bůhvíkolik mega, to je propadák.

Temný rytíř povstal (2012)

Batman nebyl a priori mým z nejoblíbenějších super-hrdinů, ale po celé nové sérii ho prostě musím mít rád. To se fakt jinak nedá. Film "č. 3" byl skvělej, fakt jsem se na něj těšil a vůbec mě nezklamal. Bane je dokonalej záporák, osobně ho řadim výš než jakýhokoli předhozího zloducha, včetně Jokera. Ten hlas, tyvole, ten hlas! Perfektní. Jinak: 164 min je sice strašně moc na jeden film, ale konec byl dostatečně našláplej, aby udržel pozornost i po dvou hodinách. Konec se mně prostě líbil a celkově nepřemejšlim o jinym, než absolutnim hodnocení: 94%

The LEGO Story (2012)

Moc pěkně animovaný příběh o LEGO mě nenadchnul tak, jak jsem doufal. Spíš mi to přišlo jako animovaný dokument, než zábavně-poučné vyprávění. 65%

Auta 2 (2011)

Á, tak co. Sice to nedosáhlo kvalit jedničky, ale stejně jsem si to užil. Všechny auta jsou prostě neskutečně sympatický! Ale přestože byl samotnej příběh poměrně chytrej, nebyl dostatečně nabitej vtipem a to mi teda trochu vadilo. Navíc Burák jako hlavní postava trošku skřípe, radši bych tam viděl zase Bleska. Takže jestli bude trojka, tak na ni rád pudu třeba do kina, ale hlavně s McQueenem v hlavní roli! 80%

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Chtěl jsem vidět nejhůře hodnocený amatérský film na csfd a rozhodně jsem nebyl zklamán.

Drive (2011)

Na Drive jsem se moc těšil, ale místo honiček v autech a akce, již jsem očekával, jsem dostal romantickou zápletku, překvapivé množství krve a poklidné roztahané tempo. Na pomalejší tempo jsem si po půl hodince zvykl a bral jsem to jako režisérův záměr, ale samotnej obsah a děj mě nechal mírně chladným. Ne že bych se nudil, film to byl celkem nadprůměrnej, ale podle mýho si nezaslouží 82%, které tady na čsfd momentálně má. Radši už nebudu dělat unáhlený závěry předem a pak možná budu mít z filmů lepší pocit. Takhle převládá mírný pocit zklamání. 69% edit 29.1.2012 Je to zvláštní, ale s mírným odstupem si uvědomuju, že ve mně Drive zanechal mnohem víc než jsem si původně myslel. Navíc ústřední song A Real Hero je naprosto boží a dostává mě pokaždý, když si ho pustim. Musím se na to podívat znovu, až na to budu mít tu správnou náladu. Zatím hodnocení zvedat nebudu, i když mě to fakt fakt láká edit 11.6.2012: po nedávném druhém zhlédnutí zvedám hodnocení na 4*. Za tu dobu jsem tento film navíc několikrát doporučil dál, což u tříhvězdičkových filmů rozhodně běžně nedělám, takže to ve mně určitě zanechalo super dojem.

Drive Angry (2011)

Několikrát mi film připomenul Tarantinovu šílenost Grindhouse: Auto zabiják, ale kvalitativně se to zas tolik nepovedlo. Příběh se mi moc nelíbil, scény pořádně negradovaly, sem tam se vyskytly efekty jak z 80 let minulého století a Cage rozhodně není herec, kterej by nekvalitní film zachránil. Spíš se veze na vlně průměrnosti a svým výkonem nijak nevybočuje z řady. Za to z Williama Fichtnera jsem byl úplně nadšenej. Pomalu ale jistě se stává jedním z mých nejoblíbenějších herců! Ten jedinej asi film zachraňuje, aby z něj nebylo úplný a typický Béčko. 40%