BluT

J. Zídek

okres Praha

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23
    • 17.11.2009  09:11

Super film na volný odpoledne. Adventureland jede podle zajetýho, osvědčenýho a mírně oldschoolovýho scénáře, ale stejně je to tak trochu jiná romantická komedie. Prostředí zábavního parku je mi blízký a líbilo se mi a ódy na Kristen Steward skládali už jiní, ale já se k nim přidávám. Do pěti hvězd chyběl ňákej výraznej emo-moment nebo ňákej děsnej twist, ale i tak to bylo fajné. P.S. Super hudba! Breaking the Law u tý fighting scény byl dokonalej.

• 23.10.2009  13:17

Jestli budete u tohodle filmu hrát hru "Uhodni, co se stane dál", tak vám to skoro vždycky vyjde. Páč skoro všechno je neuvěřitelně předvídatelný. Nějaká invence a originalita by se tam najít dala, ale často jede film v kolejích mírnýho klišé. Film taky sráží často vyloženě trapná a nepasující brutalita. Postavy přehnaně reagují například na šikanu, ale když někdo umře, zapíchne si vidličku do oka nebo se stane jiná nechuťárna, nikdo neřekne ani popel. Já dokážu ocenit absurdní vtip, ale ne blbej absurdní vtip. Když přejdu ke kladům, tak film táhne dopředu postava učitele, kterou výborně dabuje Marek Eben. Je neotřelej, vypadá celkem vtipně a chvílema i v rámci možností hláškuje popřípadě zpívá. Ale nejlepší je Jason. Páč Jason je až do konce snad jedinej charakter, kterej neni průhlednej jak papír. Proč si nosí s sebou trubku? Proč nechce pustit Terkela k nim domu? Má vůbec ňákej domov a rodiče? Ještě se můžu vyjádřit k animaci, která nebyla zdaleka dokonalá, ale ani rušivá a na oko celkem příjemná. Možná nejvíc se ale povedly písničky, který jsou povětšinou skvěle nadabovaný a s výbornym textem. Sice by nemusely bejt divně rapový, ale když jsem se oprostil od stylu, jádro bylo hustý. Takže celkově se Dánům film celkem poved, ale rozhodně to neni nic světobornýho.

• 20.10.2009  12:59

Bohužel trochu nudnej dokument. Doporučuju spíš Metal: A Headbanger's Journey

• 18.10.2009  13:54
    Zakletý vrch (TV film) (1999)

hm. Česká pohádka, no. Ani jsem na to nechtěl koukat, ale když už jsem to viděl... Zas tak tragický to nebylo.

• 16.10.2009  16:46

Sám pro sebe si hodnotim komedie podle toho, kolikrát u nich tak vybouchnu smích, že si je musim pauznout a dosyta se vytlemit. Pokud se to nestane ani jednou, šance na 5 hvězd je mizivá. Zde se mi to párkrát stalo a navíc po celou dobu film nesklouznul do klišé romantických komedií, ale jel si vlastní sympatickou cestou o dvou kámoších a jedný sexy snoubence. Takže celkově super komedie a navíc Jason Segel. Je fakt výbornej.

• 13.10.2009  21:23
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Čim víc dílů jsem viděl, tim víc se mi Top Gear líbí. Skvělej pořad!

• 13.10.2009  21:18
    Renesance (2006)

Na pohled úchvatný a originální, ale příběh mě moc neoslovil.

• 2.10.2009  17:01
    Hank (TV seriál) (2009)

Celkem solidní pilot, ale chtělo by to ještě něco navíc, jinak se "Hank" nemá šanci uchytit.

• 29.9.2009  15:11
    Václav (2007)

Ze začátku jsem si řikal, že scénář vymejšlel ňákej týpek, kterej si myslel, že film o retardovanym člověku bude zábavnej jen tak a nebude tam muset nic přidávat. Ale ono to nakonec i ňákej ten rozvinutější příběh mělo a koukalo se na to hezky, dokonce film nechal i prostor k zamyšlení. Mě se to líbilo. Taková ta spodní hranice pěti.

• 25.9.2009  11:10

Luxusně ujetá oldskůlovka. Silně mi to připomínalo Death Race 2000, kvůli celkový atmosféře, běčkovosti a přejejždění lidí. Toxík moh bejt o něco větší a mít víc steroidovejch svalů. Takhle to byl takovej větší chlápek s hnusnym xichtem a ne monstrum. Ale jinak prdel největší. 7/10

• 17.9.2009  12:30
    Gran Torino (2008)

Čekal jsem od toho něco úplně jinýho a nakonec jsem byl víc než mile překvapenej. Nabitej příběh, kterej se furt posouval dál, bez zbytečných vyplňujících příběhů vedlejších postav nebo tak, parádní postava Clinta, jeho flinta, asijská komunita, sexy bourák, interesantní představení... ez decision - 5 stars.

• 16.9.2009  20:05
    Serenity (2005)

Krásný "zakončení" seriálu. Bezva zápletka, všechny oblíbený postavy i lodě, nemůžu si moc stěžovat. Dvě hodinky utekly jak nic, ale lepší než některý díly seriálu to nebylo. Chyběl mi trochu vtip a delší záběry na mechaničku. Za to ale musím ocenit krásný vyvrcholení. Prostě konec se poved. 4,5 *

• 6.9.2009  18:57
    Firefly (TV seriál) (2002)

Taková škoda, že nejsou další díly. Firefly mě dostal hned po pilotu a každym dílem mě překvapoval. Prostě co epizoda, to jeden skvělej ucelenej zážitek.

• 16.8.2009  16:21
    Bruno (2009)

Já se těšil, jak bude přehrávat a oblíkat se to nejteplejších hadrů na světě, ale prostě mě to nebavilo. Usínal jsem u toho a těšil se až to skončí. Možná jsem i o něco zajímavýho přišel, páč jsem měl chvílema zavřený oči únavou. Začátek byl fajnej, ale pak už to šlo do kytek. Pár vtipnejch scén to nezachrání a po Ali G (dokonalej film a skvost. I show je poměrně luxusní) a Boratovi (ne dokonalý, ale stále pekelně vtipný) přichází Brüno "nudnej jak Brno".

• 16.8.2009  16:08

Naprosto skvělej a ohromující film. Vlastně jak se to veme. Nečekal jsem nic a dostal jsem mrtě, takže jsem spokojenej.

• 22.7.2009  14:09
    Dracula (1931)

Hodně zajímavej filmovej zážitek. Příběh se mi celkem líbil, ale dostávali mě drobnosti, jako třeba několika vteřinový záběry na Belův ksicht každejch pár minut (eště mu přitom svítili ňákym světlem do očí aby vypadal "zlověstnějc"), který se tam vůbec nehodily. Navíc on u toho vypadal fakt blbě. Vlastně nejvíc mě zarazilo, že Bela Lugosi hrál hrozně hrozně špatně a prkenně. Prostě se mi v tom nelíbil hlavně on. Škoda. Za to ten šílenec (Dwight Frye) byl zahranej úplně skvěle a na jeho repliky jsem se potom dycky těšil. Nezáměrně vtipný taky bylo, jak jeli na moři v brutální bouři na lodi, která se mrtě kejvala ze strany na stranu a pak záběr do podpalubí a tak se nepohnula ani židle a Dracula tam stál jak prkno a zase se zle ksichtil. Že by mě film extrémně bavil se říct nedá, ale zábava to jistym způsobem byla.

• 20.7.2009  22:59

Konec byl nejvíc dobrej, skoro jsem tomu chtěl dát pět. Fakt. Ale chvílema to bylo, hm, moc stejný jako Hele vole, kde mám káru?. A jinak to byl poměrně standardní ničim nepřekvapující film. P.S. Myslim, že Hangover je celkem přeceňovanej a po úvaze snižuju hodnocení na tři hvězdy.

• 20.7.2009  11:18

Miluju absurdní filmy s dobrym nápadem a tenhle se fakt poved. Vlastně byl plnej dobrejch nápadů. A přestože absurdní, tak perfektně dával smysl. Nemám co vytknout.

• 18.7.2009  22:02
    Fantomas (1964)

Co dělat s volnym večerem... No zkusil jsem Fantomase a moc mě to nebavilo. Jinak je Funès frajer, ale tohle byla celkem nuda. Jako četník je lepší.

• 17.7.2009  13:43
    Sólokapr (2006)

Nejvíc mě nadchly asi Woodyho hlášky, těma je to přímo nabitý. Takový výtlemy jsem chytal naposled asi u ňákýho dílu HIMYM a tady byly navíc inteligentně podaný a vynikly i bez přidanýho smíchu. Příběh byl taky zajímavej, ne nijak kulervoucí, ale za to originální a tomu jak hráli hlavní herci se nedá vytknout snad nic. Celkově pohodovej film a, ač jsem jich neviděl moc, pro mě zatim (spolu se Spáčem) nejlepší od Woodyho Allena.

• 17.7.2009  13:41
    Deník zasloužilé matky (TV seriál) (2001)

Dost slabý. Vykrádačka lepších sitcomů, ale v horším provedení a s nudnými herci.

• 7.7.2009  10:50
    Americký chopper (TV pořad) (2003)

Tohle mě fakt nebaví, jeden z nejhorších pořadů na Discovery.

• 7.7.2009  10:45
    Jak se to dělá (TV seriál) (1999)

Luxusní pořad. Snad nejlepší co teď běhá na Discovery. Kdo by nechtěl vědět, jak se vyrábí oštěp, dámská vložka, čokoládový Marshmallow, jádro palmy nebo pinball?

• 29.6.2009  23:30
    Až na krev (2007)

Několikrát jsem se přistihl, že přestávám dýchat a soustředím se pouze na film. Byl jsem odrovnán, unesen a zasažen. Pár chybiček jsem našel, ale vypisovat je nebudu, protože si je nechci pamatovat. Chci si pamatovat skvělý film, kterým There Will Be Blood je.

• 27.6.2009  17:32
    Zodiac (2007)

Přes velmi dlouhou stopáž (některé části se určitě ještě daly vypustit) to byl strhující a skvělý film. Přestože krimi všeobecně moc nemusim, ty dobrý si dycky užiju. A to je přesně tenhle případ.

• 26.6.2009  14:46

Nářez. Nejlepší pixarskej animák hned po "One Man Band". Řezal jsem se smíchy od začátku do konce.

• 26.6.2009  14:12
    Sama doma (TV pořad) (1998)

Ááááá, nééé, Ester Janečková, pomóc. - Přestože dávám odpad!, úplně retardovaný to není. Dal bych tomu tak 4%.

• 26.6.2009  13:25

**Komentář obsahuje spoilery** Přestože mě film Dvanáct rozhněvaných mužů přikoval k židli (v mém případě posteli) a bavil jsem se u něj, pár věcí mi tam skřípalo. Ze začátku jsem měl přehnaná očekávání, ale snad jsem se od nich posléze dokázal oprostit. Kdybych hodnotil podle toho, jak jsem byl natěšenej, možná bych šel ještě níž. Ale celkově to vidím tak na poctivejch 85%. Klady samozřejmě převládají nad zápory, ale ne vše se mi úplně líbilo. Kamera a věci související se zdály být na nejvyšší úrovni a z jedný místnosti vytahaly co se dalo. Samotní herci hráli taky skvěle, každej měl jasně vytyčenou osobnost, která zapadala do skládačky a příběhu dodali hodně na autentičnosti (Drobná odbočka: George Voskovec - lol. To jsem viděl snad poprvý, aby někde překládali křestní jméno herce). Ale když se dostanu ke scénáři, na kterym by měl celej film stavět, tak nacházím drobné trhlinky a celý mi to zas tak nevoní. Je sice moc hezký, že ve zdánlivě jasnym případu našli nelogický souvislosti, který třeba vyvrátily výpověď jednoho ze svědků, ale pořád tam byly i náznaky opaku a tou možností, že to bylo třeba ještě trochu jinak a syn otce vážně zabil se nezaobírali. Taky mě trochu štvalo, že hned po prvnim hlasování (11 guilty, 1 not guilty) bylo téměř jasný, jak to nakonec dopadne. Ale zase si řikám, u pohádky je taky jasný, že na konci to dopadne dobře, ale jde hlavně o ten průběh a jak se k tomu dostanou. Podobný to bylo ale bohužel i v průběhu filmu. Hned jak někdo přidal k dobru další svou úvahu, dalo se čekat, že to zase kus případu vyvrátí, ale někdy to bylo i úplně očividný a oni se tam pak s tim ještě pár minut zbytečně plácali. Nezdála se mi hlavně třeba vůbec ta část s kinem (že si klučina nepamatoval ani název filmu?) a část s nožem, kdy se našel na místě činu nůž úplně stejnej jako si kupoval atp... Ale co se mi třeba moc líbilo, jak přišli na tu část s tramvají a hlukem, to bylo pěkně podaný. Jen nevim teda, když už nakonec uznali, že je asi nevinej, jestli ho vyloženě poslali dom a pohoda, kluk se někde flákal dál, nebo celej případ neuzavřeli a poslalo se to na přelíčení. Víc to vypadalo na první možnost a to se mi prostě silně nezdá kvůli tomu, co jsem nastínil výš. Ale zase určitě neřikám, že se mi film nelíbil. To zase jo, líbil a moc, ale rozhodně mi k němu nesedí nálepky jako "geniální" a "legendární".

• 21.6.2009  22:49
    Jumper (2008)

Mohlo to bejt delší. Mohlo to bejt lepší. Ale i horší. Pohodová oddychovka. Jediný co mě zarazilo, byly herecký výkony. Myslim, že to natáčeli ve spěchu, nezbylo jim moc peněz po tom, co dali absurdní platy hercům a každej aspoň trochu ucházející záběr, kde herci řekli co měli, rovnou prdli do filmu.. Ale já nejsem svině, takže tomu ty čtyry dám. Přestože vim, že to nikde nic nezmění:)

• 21.6.2009  20:48

Podivuhodný případ jsem si prostě užil a vůbec jsem nepřemejšlel kolik tomu dát. A ani teď nevim. Ale u filmů, u kterých zapomínám na svět a soustředím se jen na děj, se vlastně hodnocení nabízí samo.

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23