• Krátkometrážní

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Prakticky jsem u toho spal... Začátek vypadal jako supr nápad, ale ten mumiovitej císař byl nudnější, než jsem čekal. 40% P.S. kdyby tam byla Rachel Weisz, tak by šel film určitě brutálně nahoru. Klidně přes 70%, ta "nová" se fakt nechytá.

Tři mušketýři (2011)

Tři mušketýři "v novém" mě překvapili svou kvalitou zpracování a rozhodně jsem se nenudil. Přes nezanedbatelný množství nedotažeností a logických nesmyslů jsem se nechal unášel popcornovou blockbusterovou jízdou a prostě jsem se bavil. Prostě mi to asi sedlo v tu danou chvíli, páč jsem na to koukal ráno a něco náročnějšího bych rozhodně nezvládl. 82%

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

U těchto pořadů se vždy divím, že jsou na čsfd tak špatně hodnocené. Prostě mi přijde, že komerčně úspěšný pořad se běžnému uživateli této stránky ze zásady hnusí a po zhlédnutí deseti minut si řekne, že to je s*ačka a dá tomu odpad!. Jasně, je to jedno a to samý, jako přes kopírák, jako by si z oka vypadli, prostě podobné superstar, ale úplně špatný to rozhodně není. Že je tento pořad primárně pro masy nemusí nutně znamenat, že nemá vlastnosti, které vyhledává náročnější divák. 50%

Hunger Games (2012)

Dojmy: mohlo to bejt kratší; Jennifer Lawrence je moc pěkná; výborně natočená halucinace; pár velmi chytrých a nečekaných detailů (ať už v dialozích nebo obrazových); některé scény působily trochu uměle a vykonstruovaně; přestože to nebylo dokonalý, dvojce se to bude myslim dost těžko dotahovat (což není paradox); snes bych to klidně drsnější a přímočařejší, ale to by zase na to nechodily faninky knihy... Celkově se mi to ale dost líbilo 79%

Johnny Dangerously (1984)

Tak tuhle pecičku jsem fakt hltal. Pouštěli to v půl druhý ráno (takže to běželo cca do tří), já byl absolutně nejvíc vytuhlej (a druhej den jsem musel vstávat v 6:00 přesně), ale stejně jsem to dokoukal celý a absolutně jsem se tomu podal. Tenhle film je docela zapadlej klenot. Ne že by to bylo perfektní, ale prostě to má celou dobu koule, a přestože se dá do předu trošku odhadnout děj, různé drobné vtipy a sarkastické narážky tu úroveň prostě drží. Old-schoolová parodie jak má být. 85%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

S dabingem to zdaleka nemá takový koule, ale furt je to dobrej film. eng ftw. THIS IS SPARTA!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Jediné, čím jsem si zatím jistý, je pětihvězdičkové hodnocení. Před plátnem jsem nadšeně seděl, kochal jsem se příběhem, jenž mi Fincher osobitě předhazoval, a obdivoval jsem výkony hlavních protagonistů. Sice jsem to všechno, i bez četby předlohy či zhlédnutí filmu z roku 2009, pobral, ale stejnak to bylo velké množství informací, a tak to nechám ještě chvilku uležet. Zatím tak 91% edit: 4 days after po nějakém čase se na mém hodnocení nic nemění. Film ve mně zanechal výborný dojem a rozhodně ho budu doporučovat i dál. Není vhodný úplně pro všechny, ale vím, že většině lidí v mém okolí by se stopro líbil a zanechal by v nich minimálně stejný dojem, jako ve mně.

Noční hlídka (2004)

Plakát Noční hlídky jsem měl asi 5 let na dveřích pokoje (dokud jsme se neodstěhovali). Ani ne proto, že by byl tak skvělej, ani proto, že by mě film nějak extra zaujal, ale dveře byly průhledný a onen plakát byl dostatečně velkej, aby sklo zakryl. Z tohoto důvodu znám prakticky každý jeho detail (je to ten s rozpadlým obličejem a ptáky) a asi až do konce života mi bude tento film připadat jako něco důvěrně známýho, i když jsem ho viděl jenom jednou a moc jsem ho nepobral. Life's weird.

Wanted (2008)

Ha, jeden film, kterej vim, že jsem viděl, ale zapomněl jsem ho hodnotit :D No co, tak teď už ho hodnotit nebudu, počkám na příště. Teda pokud nějaký příště bude, pamatuju si, že mě to vlastně ani moc nabavilo...

Barbar Conan (1982)

Zatím jsem viděl jen začátek, když to tuhle běželo v televizi a absolutně jsem na to neměl náladu. Přece jen už má film 30 let od natočení a je to znát. Musim se na to kouknout někdy, až to zvládnu brát s odstupem a nadhledem.