Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Příjemné překvapení. Působivá kamera dává filmu nostalgický opar, z vyprávění hlavního hrdiny, spisovatele Bena Mearse v podání skvělého Roba Lowea srší tíživá melancholie, a ve stínu nejsou ani další hvězdy filmu, Donald Sutherland a Rutger Hauer. Jedná se o adaptaci stejmojmenného románu od Stephena Kinga, a nutno uznat, že je rozhodně z té série povedenějších, kterých je želbohu jako šafránu.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Nemohu hodnotit jinak.. Skvělá satira světové pop music ukazující vymezené hranice, které nemůže žádný popový performer překročit, chce-li být úspěšný Skladatel neodporuje pravidlům trhu, jsou tu stále mladší a silnější, není tu prostor pro originalitu, účelu postačí dočasná líbivá hitovka, protože trh se mění rychle. Kvalita tvorby je vytlačena do pozadí, skladatel je jen obyčejný dělník, který zoufale shání co nejlepšího textaře, který zvládne během chvíle napsat text plný klišé. Důvodem je rychlost. Skvělým zrcadlem je filmová Cora Corman, která jakoby vypadla z oka téměř veškerým současným r'n'b idolům, kteří řeší své hluboké týdenní vztahy na stránkách hladových bulvárních plátků. Její skutečně ryzí oddanost východnímu náboženství mne velmi bavila, stejně tak její osobní rapper, který nezapomene do každé písně vpravit své nezbytné "madafaka". Hugh Grant zde hraje emocionálně vlažnou osobu hrající dle pravidel showbussinessu, která ostře kontrastuje s emotivní Drew Barrymore, jeho ošetřovatelkou květin. Najde v ní citlivou textařku, která se z počátku snaží vyhnout spolupráce s Alexem Fletcherem, zašlou popovou hvězdou. Příběh sunou dále nezbytná klíše, která vygradují v očekávaný konec, který je možná až zbytečně přeslazený.. Příjemným překvapením je však klip Fletcherovy kapely Pop!, který skvěle nasál ducha dnes již naivně působících osmdesátek. Bravo!

A.I. Umělá inteligence (2001)

Zajímavý futiristický nápad, leč nedotažený. Chybí mi zde magie, která by dávala tomuto filmu vyšší smysl, a tak je pro mne jen vizuálně dobře zpracovanou podívanou, kterou ještě trochu nadnáší Jude Law. Čtvrtá hvězdička je jen a čistě pro Ministry, kteří k tomuto dílu stvořili výtečnou píseň, a poctili film i svoji přítomností:)

Inferno (1980)

Přestože je námět pro mne velmi zajímavý, scénář bohužel sebral tomuto filmu titul kultovního snímku, a tak z něj dělá nadprůměrný horor pouze úžasná snová atmosféra zahalená do modra..

Sejmi je všechny (2007)

Sice nenávidím akční filmy, ale jelikož mám rád mrkve, hodnotil bych skoro i za čtyři. :)

Smrtihlav (1998)

Čekal jsem daleko hustší atmosféru a hlavně přesvědčivější děj.. Tohle dílo mne ke konci nudilo a některé myšlenky mi přišly.. zkrátka nedomyšlené :)

Kostka 0 (2004)

Neexistovat první dvě kostky, Cube Zero by byl originální horor. Jedna dějová linka v předchozích dílech je zkrátka málo, zde jsou smrti v ideálním poměru k příběhu a dýchly na mne atmosférou 90kových hororů, což mne potěšilo. Nebýt záporňáka shazujícího laťku dolů, neváhal bych se čtyřmi hvězdami.

Pátek třináctého (1980)

Průměrná vyvražďovačka s pomalým rozjezdem, ale dobře zvládnutým koncem. Nádechů mysteriózna mohlo býti víc, filmu by to jen prospělo. Rovněž je škoda, že mladý Kevin Bacon nedostal větší prostor :)

Frightmare: Legenda hororů (1983)

Musím uznat, že mě se Frigtmare líbil. Pokud pojmu díry ve scénáři, dějová linka je zajímavá, Ferdy Mayne se vysloužilého hororového gurua zhostil přesvědčivě, což se bohužel nedá říci o ostatních (ne)hercích. Kdyby vraždy měly větší spát, stříkalo více krve a vyhřezlých střev, rozhodně bych pozvedl palec, i hodnocení. :)

Prokletí (2005)

Já se bavil, Wes Craven zkrátka ví, jak zaujmout fanoušky B-Horror-Movies. Poctivá práce.