Training Day (2001)

Mladý policista Jake Hoyt (Ethan Hawk) se chce stát protidrogovým agentem a zastavit prodej drog na ulicích. Je přidělen k ostřílenému veteránovi Alonzo Harrisovi (Denzel Washington), který používá dosti svérázné, ne-li nezákonné metody pro boj s drogovým podsvětím. Během následujících 24 hodin musí nového zelenáče naučit jak se věci mají a jak se v této branži naučit chodit. Celý film je herecký koncert Denzela Washingtona, za který dostal po právu Oscara. K dokonalosti ale ještě něco chybí...4/5.

Smolař (2003)

Příběh tzv. průseráře (William H. Macy), který si v old-schoolovém kasínu "Shangri-La" pod vedením brilatního Aleca Baldwina odpykává starý dluh ze sázení. Zamiluje se do tamní servírky a rázem se jeho věčná smůla promění v neuvěřitelné štěstí a na co šáhne, to se mu daří. Celý film je opředen zvláštní ponurou atmosférou, která Vám nedovolí se od filmu, byť jen na chvíli, odtrhnout. Podle mně si film zaslouží čisté 4 hvězdičky.

25. hodina (2002)

Ano, tento film stojí a padá na hereckých výkonech a uznavám, že film je to kontroverzní protože chce být, ale o tom to přece vůbec není, protože režisér je kontroverzní persona sám o sobě, ale ten film je přece jenom o něčem jiném. Ten film má duši a pokud jste to nepoznali, tak se prosím podívejte ještě jednou. Je to film o kamarádství, mezilidských vztazích o tom jak je bohatství nebo chcete-li tzv. "za vodou" strašně vratká věc a je to natočené stylem, kterej já prostě žeru!

Přátelé (1994) (seriál)

Prvních 6 sérií je v pohodě, ale teď už na to ani moc nekoukám, zdá se mi, že je to čím dál víc trapnější a fóry už nejsou tak fórovatý.

Smrt přichází v bílém (2003)

Film podle mně splnil svůj účel. Místy skutečná hororová atmosféra je střídána ukrutnými dávkami černého humoru. Při scéně, kdy si ta ženská strčí do pusy brokovnici jsem se málem pomočil smíchy. Kam se na to hrabe Scary Movie...

Equilibrium (2002)

Vzhledem k tomu, že v poslední době jsem žadné pořádné sci-fi neviděl, tak tohle je taková malá záplata. Trochu mi to připomíná 1984 v novém kabátu. Dobrá hudba a příběh. Horší kamera, střih a vůbec provedení akčních scén. Celkově vzato nadprůměrné Bčkové sci-fi.

Sloní muž (1980)

Podle mého názoru nejlepší a nejsrozumitelnější Lynchův film. Po shlédnutí tohoto snímku budete mít asi na krajíčku. Možná bude pár divákům z vizáže samotného Johna Merricka trochu blivno, ale jeho zevnějšek je přesný opak jeho citlivé a aristokratické osobnosti.

Ztraceno v překladu (2003)

Užásně příjemný, melancholický a přesto velmi vtipný film s nádechem atmosféry Tokia a všeho co k tomu patří. Navíc studie lidských osudů a duší, tak jak to mám rád. Perfektní záležitost, kterou byste si neměli nechat ujít.