Horizont události (1997)

Souhlas s golfistou a Galadriel...bohužel konec filmu, atmosféru gradující od začátku zhruba do poloviny filmu totálně zkazil a z nadějného scifi udělal jakýsi legračně brutální horror převrácený na hlavu, díky zmatenému scénáři.

Volání divočiny (1966)

Za píšeň "Born Free" a za to, že i přes své staří se na to dá dnes pořád koukat v celorodinném kruhu. hehe

Šumná města (1995) (seriál)

Zábavné a poučné. David Vávra boduje na všech polích, sklepácká duše se holt nezapře.

Rambo: První krev (1982)

Šerif: "Na co máš ten nůž?" - John Rambo: "Na škodnou..."

Dech života (1987)

Jedna z těch horších bondovek hlavně "díky" Daltonovi. Bohužel to nezachrání ani honičky s žigulama. Na Conneryho a Moora jaksi hlavní představitel nestačí, chybí mu charisma.

Misery nechce zemřít (1990)

Jedna z mála povedených adaptací Stephena Kinga. Výborně vygradovaná komorní atmosféra nahánějící divákovi strach, přesvědčivé herecké výkony obou hlavních aktérů - hlavně Kathy Bates v tomto snímku exceluje.

Válka světů (2005)

3 za efekty, kameru a celkový zvuk. Herecké výkony dobré, až na hysterickou Dakotu Fanning (která mně osobně už začíná lést na nervy protože je v každém 2. americkém filmu..), píšu dobré, protože žádný zázrak to také není. Příběh je jednoduchý, možná až primitivní ve filmu je dost nelogičností. Ten konec je opravdu k smíchu, pro někoho možná k pláči, ale každopádně jedno velké klišé, ble. Jinak dobrý.

Proroctví z temnot (2002)

Brr...ještě teď mi běhá mráz po zádech. Perfektně zvládnutá atmosféra, kterou podtrhuje klipová kamera a výborný střih, hudbu nevyjímaje...kupodivu slušné herecké výkony, Gere překvapil. Zase jsem se po dlouhé době zase trochu bál, což se mi stalo naposledy při sledovaní Kruhu, jestli si dobře vzpomínám. Film ke konci trochu strácí dech, ale jinak je to napínavá a velice nadprůměrná záležitost, aspoň z mého subjektivního pohledu.

Pánská jízda (2004)

Zde je názorně vidět, že jenom dobří herci ještě neudělají dobrý film.