• Fantasy

Pěstírna - Zahradník (2017) (epizoda)

První díl, 7 minut... Asi jen takovej "úvodeček" k celý sérii. Tak uvidíme

Jeden německý život (2016)

Nevím no, chvílemi jsem si připadal jako hráč Modré Velryby plnící jeden z úkolů - sleduj děsivá videa, která ti zaslal kurátor... Chyba rozhodně není na straně tvůrců, nýbrž šlo jen o špatně vybraný film pro výuku německého jazyka pubertálních studentů. Film nabízí jiný úhel pohledu k dané problematice, a to očima sekretářky Josepha Goebbelse. Doporučuji spíše starším divákům, kteří se o téma alespoň trochu zajímají. (<-- Nesplňuji ani jedno z kritérií, proto pouze 2 hvězdy.)

I dva jsou rodina (2016)

Excelentní Omar Sy v hlavní roli "tatínka" Samuela. Jednoho dne se mu život změnil úplně naruby a on se s tím musel vypořádat, což se mu povedlo na jedničku. Musel změnit všechno, od přátel, práce až po místo pobytu. Víc prozrazovat nebudu, už by pak prožitek filmu nebyl na takové úrovni. Pokud se film chystáte shlédnou, to upřímně doporučuji - připravte se na pořádnou dávku emocí, emocí a emocí.. :)

Špionáž (2013)

Pro mě moc příjemné překvapení v podání tohoto filmu. Všechno to do sebe zapadalo, od kluka s velkými sny až po velkého pána s velkou mocí v rukou. S čím ale nepočítal byla Ema (Amber Heard), do které se zamiloval. A láska se mu v jeho situaci vůbec, ale vůbec nehodila. Přitažlivý film plný zvratů a zajímavých situací.

Modrý kód (2017) (seriál)

Na první pohled seriál, který má být autentický, plný emocí a napětí. Snaží se přinést něco nového, nebo alespoň nový pohled na podobnou tematiku, kterou se zabývá velká řada jiných současných českých seriálů. Ani herecké obsazení není úplně špatné, jenže to prostě z nějakého důvodu nefunguje. Napětí chybí a dostatečný emoční efekt seriál prostě u diváka nevyvolá... Jedna hvězda pouze za snahu o něco jiného.

Okupace (2015) (seriál)

Strhující seriál s velmi zajímavým tématem ruské okupace Norska. Až neuvěřitelně rychlý spád seriálu zaručuje, že se divák nudit nebude. Zároveň je příběh vykreslován do detailů. Jediné co bych mohl seriálu vytknout, je jedna z hlavních postav - Djupvik. Vlastně řeší úplně všechno a někdy to bývá velice lehce předvídatelné. Ale ani to nebrání faktu, že Okupace je jeden z nejlepších seriálů severské produkce poslední doby a určitě stojí za shlédnutí.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Americký film o amerických hrdinech. Není to už trochu klišé? Možná, ale k tomuto filmu se to hodí. Režisér Michael Bay představuje reálný příběh jedné z elitních amerických jednotek nasazených na misích v muslimských zemích. Nasazují zde své životy pro svou zemi, přestože na ně doma čekají manželky s dětmi. Film je plný akce a napětí, nemluvě o chytlavém emotivním příběhu. Rozhodně stojí za to nejen film vidět, ale i se nad ním pořádně zamyslet..