Příběh Popelky (2021)

Niektoré filmy človek odsúdi skôr, než by im dal vôbec šancu. Priznávam, toto je môj prípad. Modernú verziu Popolušky som odsúdila už po zhliadnutí traileru a povedala si, že nehrozí, nie nie, to bude určite odpad! Film som si nedala ani do "Chci vidět" a ani som nemala v pláne niekedy si ho pozrieť a utvoriť si vlastný názor, pretože sa mi nepáčilo, že sudička je chlap (rasu až tak neriešim) v ženských šatách! What, really?!!! ČO BY NA TO POVEDAL WALT DISNEY? Čuduj sa svete, mne sa táto nová a moderná multi-kulti MUZIKÁLOVÁ Popoluška celkom páčila! Tá Camila Cabello je lepšia herečka, než som čakala. Veľmi ma bavila aj Idina Menzel. Ona má vážne 50 rokov??? Princ mohol byť krajší, chichi. Ale práve o tom to je, Popoluška a ani princ nemusia byť skutočne krásni, divákov si získajú tým, akí sú. Je poznať, že to režírovala žena! Nepovažujem sa za feministku, ale páčilo sa mi, že Ella mala svoj sen a zaujímavé bolo aj to, že princ mal sestru, ktorá bola ambiciózna. Pekné boli aj kostýmy a výprava. Mám rada rozprávky, mám rada muzikály a som romantička, takže tento film mi ulahodil a nehanbím sa za to. Ďalšie pozitívum je, že to bolo vtipné, moderná angličtina a teenegerské výrazy to celé tak správne oživili. Páčilo sa mi, že tu nie je výrazne zastúpené zlo, v každom (aj trebárs v macoche) sa dá nájsť aj niečo dobré a tiež bolo veľmi milé, že nevlastné sestry tu sú vlastne kladné postavy! S tradičnou Popoluškou to má spoločné povedzme len myšičky, črievičku a zopár ďalších vecí, v skutočnosti je to tak trošku iný rozprávkový príbeh. Táto Cinderella sa nemá vôbec tak zle ako tie ostatné, či už tá animovaná Walta Disneyho alebo česká Popelka Libuše či Ella Lily James. Pozor menší SPOILER: Táto je vôbec prvá, ktorá najskôr princa odmietne a prvá, ktorá myslí aj na kariéru. Tu KONČÍ SPOILER. Pre mňa ten NAJ MOMENT bol, keď Ella a princ spolu tancujú na bále na pesničku Eda Sheerana. To bolo vážne cool. Body strhávam len za tú netradičnú a nerozprávkovú sudičku, ale aj tak mi to vychádza na pekné 3*. V porovnaní s inými už zmienenými Popoluškami najslabšie, ale stále celkom dobré.  A vraj #1 Oscar Fan Favorite Poll😁.

Lékořicová Pizza (2021)

Licorice Pizza je jeden z tých filmov, pri ktorých má človek pocit, že si ho režisér robil pre seba a nie aj pre divákov!!! Myslela som, že zo všetkých oscarových sa mi práve tento bude najviac páčiť, ale veru nie. Je to vlastne ešte horšie, pretože nechápem, čo vôbec robí tento film medzi nominovanými. Herecké výkony boli úctyhodné a takisto výprava, ale to je asi tak všetko. Veľké sklamanie.

Služka - Kašmír (2021) (epizoda)

Kašmír alebo Spoveď mladej Maid za pekné 4*. Čo som očakávala, že Alex urobí o dve epizódy skôr, stalo sa teraz. Vždy poteší, keď seriál má čím prekvapiť. Ako sa vraví, keď kocúr nie je doma, myši majú hody. Správanie Alex je pochopiteľné, veď kto by odolal stráviť Vďakyvzdanie práve takto? Hra na bohatú pani v luxusnom sídle, mäkkúčky kašmír, vychladené víno v plnej chladničke dobrôt či jaccuzi s výhľadom na more, to všetko znie lákavo, avšak budú následky?

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Nazdávala som sa, že to bude film o Serene, no paradoxne o nej som sa veľa nedozvedela. Napriek tomu si myslím, že film je pekne spracovaný, len moje očakávania úplne nenaplnil. Tenis ma nikdy nezaujímal, ale keďže mám veľmi rada životopisné filmy, dala som mu šancu. Asi poznáte tú výbornú minisériu The Queens Gambit. Aj keď sa do šachu vôbec nevyznám, tie zápasy sú natočené tak dobre, že človek ich s nadšením sleduje! King Richard práve tu tak dobre nefunguje. Všetko okrem tenisových zápasov ma zaujímalo viac. Mrzelo ma, že je tu najviac Richarda a potom Venus, a že Serene a ich mame je tu venovaný minimálny priestor - veď práve z toho mohli vyťažiť viac! Najprv ma to veľmi bavilo, ale potom od tej Floridy, keď už Richard začínal mať tie hviezdne maniére alebo uspokojovanie si vlastného ega, už menej. Je priam neuveriteľné, ako mu jeho plán vyšiel, až nepochopiteľné!!! Ako je to vôbec možné?

tick, tick...BOOM! (2021)

Jedným slovom WoW!!!! Úžasný muzikál a dráma zároveň. Skutočný príbeh, ktorý ma úprimne dojal. Fenomenálny herecký výkon Andyho Garfielda, ďalšie WoW!!! Nádherná hudba a texty, znova hovorím WoW!!! Miranda ma tentokrát milo prekvapil ako režisér, Garfield spevom. Krásne!!! Skutočne krásny, silný príbeh, ktorý má hĺbku. Každý jeden text a dialóg tu má význam. " They're singing Happy Birthday, You just want to lay down and cry"👍Vrelo odporúčam. Chcem to vidieť ešte raz a potom možno ešte raz.

Vem si mě (2022)

Budem teraz trošku porovnávať a to s jedným z mojich najobľúbenejších filmov A Star is Born. Tam sa mi páčila prirodzenosť a "obyčajnosť" hlavných hrdinov, úprimnosť, uveriteľnosť, jednoduchá krása. V MARRY ME mi toto všetko chýbalo - taká tá bezprostrednosť alebo neviem ako to nazvať. Tu som hlavnej dvojke neverila, že ostanú spolu, tým pádom tu romantický film pre mňa svoj účel nesplnil. Jennifer Lopez je megastar, ale pripadá mi, že si až príliš potrpí na svoj dokonalý zovňajšok, presne ako postava, ktorú hrá. Celá je taká nejaká umelá alebo vyumelkovaná, v každej jednej scéne dokonalo vyzerajúca. Práve tu by som porovnala s prirodzenou Lady Gaga v A Star is Born. Chémia medzi Gaga a Cooperom (wow!) sa nedá ani porovnať s JLo a Wilsonom. Ďalší môj problém je, že hudba a pesničky v Marry Me sa mi vôbec nepáčili, ale vôbec!!! Ani samotná skladba "Marry Me" a už vonkoncom nie "Church, Church", hlavne celá tá choreografia k tomu mi tam vadila. Toho Latino speváka nepoznám a nijako na mňa nezapôsobil. Rovnako ako aj JLo pôsobil na mňa tak povrchne a on ešte aj nesympaticky, neverila by som mu ani slovo. Ešte k Jennifer dodám, že pre mňa to nie je ani veľmi dobrá herečka ani speváčka, možno sa mohla dať radšej na modeling. K samotnému filmu by som už len povedala, že som už videla veľa lepších romantických filmov. Vo filmoch The Notebook a Titanic tiež predsa žena bola viac neobyčajná alebo povedzme bohatšia, a fungovalo to tisíckrát lepšie. Owen Wilson je  celkom fajn, ale mohol byť charizmatickejší.  Čiže mohlo to byť oveľa lepšie, ja osobne by som tam rada v hlavnej úlohe videla herečku a speváčku Mandy Moore, ktorá má naozaj okolo 35-ky, krajšie spieva, oveľa lepšie hrá a je prirodzene pekná. V konečnom dôsledku sa MARRY ME podobá skôr na nejaký Hallmark TV film a nie KINOfilm. Niektoré momenty sa mi páčili, ale bolo ich málo, aj na 3* primálo. Ešte dodatok: Nanešťastie som si vopred pozrela trailer a tak ma film ničím neprekvapil.

Tohle jsme my - Nebudu tě zdržovat (2022) (epizoda)

3,5* za trošku rozvláčnu epizódku o Jackovi a jeho mame...najkrajšie bolo to korčuľovanie rodinky Pearsons na jazierku...dejovo sa to však nepohlo ďalej...za zmienku stojí aj digitálne omladzovanie Jacka :-)