Batman (2022)

Hmh, čakala som, že to bude väčší filmový zážitok. Pre mňa je The Batman až príliš temný. Mám v pláne pozrieť si ešte Nolanových Batmanov, aby som vedela porovnať. Hudba super. Videné v kine Cineplex, Mannheim v originálnej verzii, 2D.

Tenkrát v Americe (1984)

Wow, tak toto bol môj asi najdlhší film!!! Takmer 4 hodiny a kľudne by som ešte hodinu vydržala, takže tu nemôžem nedať 5*. Ozaj výborný film. Žiaden Oscar?!!! Chválim herecké výkony, réžiu, veľkolepú výpravu a predovšetkým hudbu. Ach, tá hudba. Skvelý De Niro a potešila aj mladučká Elizabeth McGovern.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

ZOOTOPIA💙je jeden z NAJLEPŠÍCH animákov ever made! Maximálne premyslené a do najmenších detailov prepracované. Myslím, že bunny officer Judy Hops je odteraz mojou najobľúbenejšou zvieratkovskou postavičkou. Dve najlepšie scénky: cesta vlakom do Zootopie a tá s leňochodmi. Jedným slovom NÁDHERA. Bude aj pokračovanie? 90%.

Temná dcera (2021)

The Lost Daughter je veľmi ťažký film, až príliš psychologický. Olivia Colman opäť dokazuje, že má prirodzený herecký talent. Hrá s takou ľahkosťou, akoby ani nehrala. Na svoj vek pôsobí staršie. Prekvapila ma Dakota Johnson, nepovažovala som ju za nejakú výraznú herečku, no tu ma celkom zaujala a paradoxne je tu stokrát viac sexi ako vo Fifty Shades, to len tak na okraj. A teraz už so SPOILERMI. Po skončení filmu som si musela zadať do Google "Ending explained" pretože som nepochopila ten koniec. Odkiaľ sa tam nabral ten pomaranč? Bola už mŕtva alebo umierala a celý ten telefonát aj "peeling an orange like a snake" bola len nejaká vidina, predstava, halucinácia? A prečo vlastne ukradla tú bábiku? Poteším sa každej správe v mojej pošte, ak niekto má nejaký zaujímavý postreh a vopred ďakujem. Končí SPOILER. Myslím si, že kniha určite vysvetlí viac (nečítala som ju) a do filmu sa to asi všetko nedalo dať. Potenciál tam bol, téma je zaujímavá. Tiež som mama dvoch malých detí. Ale nepáčil sa mi spôsob, akým je film "vyrozprávaný". Miestami som sa nudila, niektoré dialógy boli nezáživné, niektoré scénky akoby tam boli naviac a pre dej nepodstatné. Celkovo by som film ohodnotila dosť podpriemerne a za pozretie stojí len herecký výkon Olivie Colman. A ešte dodatok: Aspoň z gréckeho prostredia mohli vyťažiť viac.

V rytmu srdce (2021)

CODA je pre mňa FILM ROKA!!! 💙 Nádherný a pozitívny film. A herecké výkony? Wow, nemám slov.

Tohle jsme my - Naše malá ostrovanka, část druhá (2022) (epizoda)

Po troch sériach je tu pokračovanie epizódky o Bethany: "Our Little Island Girl, who could dance before she walked" a súčasne sa rozbiehajú ďalšie časové línie ako vždy aj u ostatných členov rodiny. Najviac ma bavilo plánovanie Thanksgiving večere u Rebeccy "za mlada". Celkovo veľmi veľmi zaujímavá epizódka.

Kouzelný park (2019)

Zelenšie oči ako má dievčatko z Wonder Parku som ešte asi nevidela. Nebolo to zlé, ale mohlo to byť ešte lepšie. Prekvapilo ma, že viac ako "Wonderland" ma bavil "reálny" svet. Také slabšie 3*. Zabudli na cukríky🍬 (na konci filmu)!!!

Příběh Popelky (2021)

Niektoré filmy človek odsúdi skôr, než by im dal vôbec šancu. Priznávam, toto je môj prípad. Modernú verziu Popolušky som odsúdila už po zhliadnutí traileru a povedala si, že nehrozí, nie nie, to bude určite odpad! Film som si nedala ani do "Chci vidět" a ani som nemala v pláne niekedy si ho pozrieť a utvoriť si vlastný názor, pretože sa mi nepáčilo, že sudička je chlap (rasu až tak neriešim) v ženských šatách! What, really?!!! ČO BY NA TO POVEDAL WALT DISNEY? Čuduj sa svete, mne sa táto nová a moderná multi-kulti MUZIKÁLOVÁ Popoluška celkom páčila! Tá Camila Cabello je lepšia herečka, než som čakala. Veľmi ma bavila aj Idina Menzel. Ona má vážne 50 rokov??? Princ mohol byť krajší, chichi. Ale práve o tom to je, Popoluška a ani princ nemusia byť skutočne krásni, divákov si získajú tým, akí sú. Je poznať, že to režírovala žena! Nepovažujem sa za feministku, ale páčilo sa mi, že Ella mala svoj sen a zaujímavé bolo aj to, že princ mal sestru, ktorá bola ambiciózna. Pekné boli aj kostýmy a výprava. Mám rada rozprávky, mám rada muzikály a som romantička, takže tento film mi ulahodil a nehanbím sa za to. Ďalšie pozitívum je, že to bolo vtipné, moderná angličtina a teenegerské výrazy to celé tak správne oživili. Páčilo sa mi, že tu nie je výrazne zastúpené zlo, v každom (aj trebárs v macoche) sa dá nájsť aj niečo dobré a tiež bolo veľmi milé, že nevlastné sestry tu sú vlastne kladné postavy! S tradičnou Popoluškou to má spoločné povedzme len myšičky, črievičku a zopár ďalších vecí, v skutočnosti je to tak trošku iný rozprávkový príbeh. Táto Cinderella sa nemá vôbec tak zle ako tie ostatné, či už tá animovaná Walta Disneyho alebo česká Popelka Libuše či Ella Lily James. Pozor menší SPOILER: Táto je vôbec prvá, ktorá najskôr princa odmietne a prvá, ktorá myslí aj na kariéru. Tu KONČÍ SPOILER. Pre mňa ten NAJ MOMENT bol, keď Ella a princ spolu tancujú na bále na pesničku Eda Sheerana. To bolo vážne cool. Body strhávam len za tú netradičnú a nerozprávkovú sudičku, ale aj tak mi to vychádza na pekné 3*. V porovnaní s inými už zmienenými Popoluškami najslabšie, ale stále celkom dobré.  A vraj #1 Oscar Fan Favorite Poll😁.

Lékořicová Pizza (2021)

Licorice Pizza je jeden z tých filmov, pri ktorých má človek pocit, že si ho režisér robil pre seba a nie aj pre divákov!!! Myslela som, že zo všetkých oscarových sa mi práve tento bude najviac páčiť, ale veru nie. Je to vlastne ešte horšie, pretože nechápem, čo vôbec robí tento film medzi nominovanými. Herecké výkony boli úctyhodné a takisto výprava, ale to je asi tak všetko. Veľké sklamanie.

Služka - Kašmír (2021) (epizoda)

Kašmír alebo Spoveď mladej Maid za pekné 4*. Čo som očakávala, že Alex urobí o dve epizódy skôr, stalo sa teraz. Vždy poteší, keď seriál má čím prekvapiť. Ako sa vraví, keď kocúr nie je doma, myši majú hody. Správanie Alex je pochopiteľné, veď kto by odolal stráviť Vďakyvzdanie práve takto? Hra na bohatú pani v luxusnom sídle, mäkkúčky kašmír, vychladené víno v plnej chladničke dobrôt či jaccuzi s výhľadom na more, to všetko znie lákavo, avšak budú následky?