Oscar 2017 (2017) (pořad)

Myslím si, že Moonlight vyhral nespravodlivo. Prenos nebudem hodnotiť, pozerala som ho už dávno. Ešte dodám, že snaha o politickú korektnosť (už len ten názov je hrozný!) ÚPLNE POKAZILA to pravé hollywoodské pozlátko a Oscary posledných pár rokov len zdôrazňujú smutnú skutočnosť, čím sa Hollywood stal. Chýba tu tá pravá noblesa. Chcela by som, aby sa filmy a herecké výkony hodnotili podľa tých správnych kritérií, ale to už je žiaľ minulosť.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Oscarov som vtedy samozrejme pozerala a dokonca v priamom prenose, ale hodnotiť nebudem, pretože už si nepamätám, ako sa mi to páčilo. Pamätám si však vystúpenie Lady Gaga. Aj dnes som si to zapla na YouTube a mala som zimomriavky po celom tele! Všetko ostatné z toho večera som už zabudla, takže možno práve Lady Gaga bola takým "highlight" celého večera. Jej song "Till it Happens to you" je very powerful. Lady Gaga, you are right, I don't know how you feel but just from looking at your face while you sing and feeling the emotions I know how you must have felt or maybe I don't but you were great! Jej vystúpenie bolo hodné Oscara, wow!!! V galérii je promo fotka Meryl Streep so zlatou soškou, predpokladám, že z nejakého skoršieho roku, ale tá fotka je taká super, povedala by som, že Meryl Streep zosobňuje Oscara.

Michael Patrick Kelly - B.O.A.T.S. - Based On A True Story (2021) (TV film)

Nádhera♥️ Paddy je človek s veľkým srdcom, obrovským talentom a veľkou pokorou. Dokument je plný krásnych a hlbokých myšlienok, nových pesničiek, silných príbehov a nádherných prírodných scenérií. Páčilo sa mi, ako rozprával ten príbeh, keď ako malý chlapec pozbieral všetky kvety z hrobov a dal na hrob svojej mamičke a potom po rokoch sa tam vrátil a štedro obdaril každý hrob. Celý dokument je veľmi dojemný a zároveň plný nádeje. Najväčšiu silu má samotný záver. Je odpoveďou na otázku, kam smerujeme. "I'm sailing home where I belong. There is Life Beyond, this is not the End." Paddy má dar z nebies s som vďačná, že sa oň delí s nami.

Amadeus (1984)

Skutočne výborný film. Klobúk dole. Všetky ocenenia zaslúžené. Ani neviem, čo mám začať chváliť ako prvé. Nečakala som, že ma film o Mozartovi až tak vtiahne do deja, Amadeus ma zaujal hneď na začiatku a bavil až do konca. Aj keď to je natočené na základe divadelnej hry, vôbec to nepôsobí "divadelne", práve naopak, výprava je veľkolepá! Všetko pôsobí tak uveriteľne a skutočne. Kostýmy sú úžasné! Herecké výkony Mozarta a Salieriho sú tak fantastické, že až nechápem, prečo sa ich hereckí predstavitelia viac nepresadili. Réžia Miloša Formana už myslím nepotrebuje viac chvály, ale áno, chválim. Amadeus je filmový zážitok a to nemusíte byť fanúšikom Mozarta či klasickej hudby. Hoci sa nejedná o životopisný film zaručene na sto percent pravdivý, ale len, ako sa píše vo Wikipédii "loosely based on reality, "fantasia on the theme of Mozart and Salieri" Amadeus naozaj stojí za pozornosť a oplatí sa vidieť. Menej ako 5* ani nemôžem dať.

Tohle jsme my - Velký skok (2022) (epizoda)

4,5* Trošku netradičná epizódka bez Kate, Randalla a Kevina. Priestor dostávajú Miguel, Nicky a Rebecca. Najlepšia bola tá "akward" večera. Dobré dialógy ako vždy. Vidím, že Covid už z tejto série vynechali, asi reakcia na ohlasy divákov, zrazu je to akoby nikdy nebol (cesta autobusom, lietadlom, atď.). A aby sa mladší nenudili, máme tu aj Déju a jej tajný výlet.

Já, padouch (2010)

Celkom milé prekvapenie. Zo začiatku som bola trošku skeptická, no potom čím dlhšie som film sledovala, tým viac sa mi páčil. Despicable Me je každopádne milý a vtipný animák, ktorý pobaví malých i veľkých. Kľudne by som pozerala ešte raz.

Paralelní matky (2021)

Penélope Cruz je očividne obľúbená herečka Pedra Almodóvara. V Madres paralelas podáva pozoruhodný herecký výkon a vyzerá krajšie ako kedykoľvek predtým. Rola matky jej veľmi pristane, takže režisér si naozaj nemohol vybrať lepšie.  Mám rada filmy o ženách, o materstve, takže film ma dokázal od začiatku upútať. Tá druhá a menej podstatná línia, týkajúca sa dávnej minulosti v "Pueblo" ma nijako zvlášť nezaujala. Vo filme je twist a hoci nie originálny a ľahko predvídateľný, so záujmom som sledovala, ako sa veci ďalej vyvinú.  SPOILER*** Dala by som aj štvrtú star, nebyť tej nasilu vynútenej, ničím neopodstatnenej a úplne zbytočnej krátkej lesbickej zápletky, why?!! Moj názor je, že práve to film pokazilo. Škoda. Tu SPOILER končí. Celkovo by som film ohodnotila nálepkou "stačí vidieť raz" a aj to hlavne kvôli Cruz, hoci aj ostatní boli dobrí. 65%. Videné vrámci "mojich filmových pondelkov" 24.01.2022 v originálnom znení.

Klan Gucci (2021)

House of Gucci bol pre mňa najočakávanejší film roka a ani trošku ma nesklamal. Veľmi sa mi to páčilo. Bola som zvedavá najmä na všestranne talentovanú, a teraz už aj herečku, Lady Gaga. Priznávam, že pred jej "A Star is Born" úspechom som sa o ňu vôbec nezaujímala. Režisér a hviezdne obsadenstvo, ako aj samotný trailer tiež nalákal. Životopisné filmy pozerám rada, vždy sa niečo nové dozviem, po filme vždy googlím, aj teraz tomu bolo tak. Najskôr k Lady Gage. Jej herecký výkon bol viac než perfektný, 100%ne uveriteľný, zabudla som, že sledujem Gagu a vnímala som ju len ako Patriziu. Vývoj jej postavy, jej charakteru je veľmi zaujímavý. V jednom rozhovore Gaga hovorí, že jej postava pripomína tri zvieratá; najprv bola akoby mačka, od narodenia dcérky sa podobala na líšku a ku koncu filmu už bola panter. Vadil mi len ten prízvuk, ale na mojom hodnotení to nič nemení. Myslím si, že Lady Gaga môže byť na seba hrdá, ešte je to len začiatok jej hereckej kariéry a už hrá s hercami ako Al Pacino. Adam Driver bol tiež presný a takisto sa jeho postava krásne vyvíja. V traileri ma zaujala tá lyžovačka, trošičku ma sklamalo, že pobyt na horách bol taký krátky. Čo sa mi nepáčilo boli nepresnosti v časových údajoch oproti skutočnosti. Trošku som tápala v tom, koľko času uplynulo napríklad od Vianoc na horách po ten osudný deň. V skutočnosti boli Patrizia a Mauricio manželmi 20 rokov a mali spolu dve dcéry. Masky tiež super, Jared Leto zmenený nanepoznanie. Za zmienku stojí aj kamera a výprava, samozrejme aj kostýmy. Ďalej možný SPOILER. Vedela som, že Gucci bol zavraždený, ale nevedela som ktorý z nich a už vôbec som netušila, kto bol vrahom. V Patrizii som odzačiatku videla zlatokopku a postupne sa vyšplhala na riadnu mrchu, ale netušila som, že až takú. Veď ich deti tak prišli vlastne o obidvoch rodičov! Musela byť naivná, keď si myslela, že jej to prejde. Vrelo odporúčam. Ešte dodatok, z postáv ma bavili úplne všetci okrem veštkyne Salmy Hayek. Videné v Kine Tatran 22.01.2022. Dávam silné 4⭐ a možno aj pol.

Princezna D. (2021)

Na nový životopisný film o princeznej Diane som sa dlho tešila a nenechala som si ho ujsť v kine. Rovnako ako to bolo pred pár rokmi v prípade Jackie Kennedy, aj SPENCER je vlastne len útržok zo života známej osobnosti, konkrétne tu ide len o Vianočné sviatky. O Diane sa už toho nakrútilo dosť. Toto je taký intímny portrét jednej ženy, matky, manželky, princeznej. Film je povedala by som viac psychologický než biografický a taktiež artový až poetický. Hoci Kristen Stewart nepatrí medzi moje obľúbené herečky, jej famózny herecký výkon musím len a len pochváliť! Bola minimálne tak dobrá ako Emma Corin v The Crown. Dôležitá je tu hudba, ktorá spolu s kamerou a už spomínanou Stewart utvárajú pekný celok. Film dokázal pomocou audiovizuálu zaujímavo vykresliť, ako sa asi Diana musela cítiť! Niektoré scénky sú fakt silné a vďaka ním trošku poznávame Dianino vnútro. Tie najsilnejšie sú asi všetky s perlovým náhrdelníkom, najmä tá symbolika roztrhaných korálok v polievke. Páčila sa mi aj výprava a kostýmy. Spencer robí z Diany takú rebelku, celú pravdu sa nikdy nedozvieme. Naozaj škoda, že ide len o tri dni v jej živote. Zásadné tri dni, kedy sa rozhodla odísť preč. Postaviť sa na váhu pre osobu trpiacu bulímiou musí byť hotová nočná mora. Nemilo ma prekvapilo, že kráľovná v celom filme vôbec neprehovorila. Charles dostal tiež málo priestoru. Diana vždy musela vedieť, že bola len tá druhá, ale jej deti ju robili relatívne šťastnou. Po zhliadnutí tohto filmu som si položila otázku, či naozaj bola až tak veľmi nešťastná. 70%. Videné v Kine Tatran 20.01.2022.

Nějak se to komplikuje (2009)

Príjemná komédia so skvelým castingom a množstvom vtipných situácií. Ani sa nedivím, že režisérka túto rolu ušila Meryl Streep na telo!!! Super voľba. Alec Baldwin takisto. Hudbu som akosi nevnímala, čo ma až prekvapuje, keďže ide o Hansa Zimmera! Z vedľajších postáv mi bol najsympatickejší budúci zať. Najvtipnejšia scénka bola tá v hoteli (výťah, doktor) a potom tá s notebookom v spálni. S mamkou sme sa schuti zasmiali. Pre ženy naozaj fajn oddychovka a neviem ako pre mužov, lebo ten môj zaspal. Vadil mi len dabing (slovenský), ale prežila som to. Hlas Zdeny Studenkovej sa mi akosi k Meryl nehodil, ale to je už môj problém. 3,5* (úplné 4 by boli vtedy, keby to skončilo podľa mojich prianí).