Mulan (2020)

Vobec ten film o Mulan nie je taky zly, ako sa o nom pise. Mne sa to celkom pacilo, ale bolo tam az privela akcnych scen a tie ma nebavili. Tiez ma az tak nebavila carodejnica a ten zaporak. A chybali mi tam pesnicky, prave pesnicky robia disneyovky disneyovkami a toto posobilo trosku nedisneyovsky, ale naozaj to nebolo zle. Samozrejme animovana verzia je krajsia, lepsia, zabavnejsia, romantickejsia, "prava" disneyovka. Toto je viac film ako rozpravka, dobrodruzna legenda o Mulan. Take 3* si zasluzi. Aspon tu pesnicku Christiny Aguilery tam niekde mohli supnut a nie az k zaverecnym titulkom.

Little Fires Everywhere - Jiskra (2020) (epizoda)

Vidim, ze Reese Witherspoon sa rozbehla so serialmi :-). Vyzera to byt zaujimave a take thrillerove...na zaciatok davam 4* a dalej sa uvidi. Prekvapili ma tie roky 90te.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Preco vymenili Karoline Herfurth za tu herecku z Toniho Erdmana? Skoda. Prave ona ma v jednotke najviac bavila a mozno aj vdaka nej bola jednotka najlepsia. V dvojke dostala velmi malo priestoru a v trojke mi chyba...Uz to nie je ono. O nieco lepsie ako dvojka. 65%.

Koruna - Aberfan (2019) (epizoda)

Za Aberfan dávam 5*!!! Nebola potrebná ani hudba, ticho všetko vystihlo najlepšie. Táto epizódka je akoby oddeliteľná od seriálu, mohol by si ju pozrieť ktokoľvek, aj ten kto doteraz nevidel ani jednu epizódu...Veľmi podmanivo natočené. A kamera je úchvatná!

Princezna a žabák (2009)

Konecne nejaky Disney animak aj o cernosskej hrdinke :-). Tak krasne a zaujimavo sa to zacalo, vyzeralo to byt na 5*, ale ked prisiel na scenu ten carodejnik a tie temne sily "cierne tiene", film u mna v konecnom dosledku klesol az na 3*. Asi nie prilis vhodne pre male deti. Animacia pekna...ale trochu malo humoru a pesnicky tiez len priemerne.

Tohle jsme my - Jednička (2017) (epizoda)

Number one Kevin je tu naozaj number one, v tejto epizodke podava Justin Hartley svoj doteraz najlepsi vykon a scenka na futbalovom stadione bola skoro az mraziva...a pokracovalo to dalej na ulici...Je mi Kevina luto, Randall bol vzdy mamkin milacik, Kate otcova dceruska a Kevin bol vzdy tak trosicku bokom. A je skoda, ze sa v zivote akosi nevie zaradit...

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Musim sa priznat, ze viac ma bavilo obycajne skolske prostredie jednotky ako exoticke thajske prostredie dvojky. Neviem no zatial co pri jednotke som sa fajne nasmiala, pri dvojke snad ani raz. Jednotku som videla v OV, dvojku s ceskym dabingom, neviem, ci je to tym alebo dvojka je jednoducho slabsia a oproti jednotke len priemerna...skoda. 60%.