The Morning Show - Ta ženská (2019) (epizoda)

That Woman je zatiaľ asi najlepšia epizódka, dávam krásne až 4 a pol *. Všetky vysielania live boli napínavé, nuda ani na chvíľočku. Opäť chválim pozoruhodné herecké výkony Reese Witherspoon a Jennifer Aniston. Pre Jennifer je to dobrá zmena, stále len komédie a teraz konečne vážna rola, super. Reese ako vždy skvelá, je to jedna z mojich najobľúbenejšich herečiek (vlastne obidve dámy sú) a ten nový moderný strih jej veľmi pristane :-). Potešila aj Kelly Clarkson.

Nomin Tengeriin Hyazgaart (2019)

Tak toto bol naozaj zvláštny počin! Mám tu česť ako prvá ohodnotiť aj okomentovať tento film. Under the Turquoise Sky som videla vrámci Filmového festivalu Mannheim & Heidelberg 2019 a dokonca tam vyhral jednu z cien. Ale keď už som tam sedela a sledovala film, veľmi som sa čudovala, prečo vyhral a prečo dokonca otváral festival! Dávam jednu hviezdičku za atmosféru festivalu a za ķrásnu mongolskú prírodu, aby som nemusela udeliť odpad. Celé to bolo také zvláštne, neboli tam skoro žiadne dialógy, skoro nič sa tam nedialo, ani by som nevedela povedať, o čom to vlastne bolo. Nikdy sa mi nestáva, žeby som niekedy v kine zaspala a nedajbože na festivale, ale tak sa mi zdá, že som na pár minút zdriemla, tak strašne nudný film to bol, taký hrozný, až mi je z toho smiešno.

Koruna - Převrat (2019) (epizoda)

Výnimočne musím The Crown epizódke udeliť iba 3 hviezdičky. Príliš veľa politiky, akosi som sa nemohla do toho dostať, ani som to nedopozerala (v angličtine) na prvýkrát a to už je čo povedať. Taktiež prvýkrát v "histórii" odkedy seriál sledujem, som ho dnes pozerala s českým dabingom! A to je tiež čo povedať, keďže dabing ako taký nemám rada a všetko najradšej sledujem v origináli a seriál ako je The Crown predovšetkým! Pre mňa osobne, tretia séria už nie je taká zaujímavá ako prvé dve. Chcela by som viac z osobného života kráľovskej rodiny. Zaujíma ma, ako sa ďalej vyvíjal vzťah Alžbety a Philippa, vzťah Alžbety a Margaret a tiež vzťah Alžbety k jej deťom, bolo by to zaujímavejšie ako politické dianie, plač za Britániou minulej éry, či plemená koní a dostihy. Olivia Colman je fajn, výborná herečka, ale stále som si ešte nezvykla, že teraz je kráľovnou ona! Viem, že je to iba maličkosť a pre kvalitu seriálu a dej nepodstatné, ale nemohli jej dať do očí modré šošovky, aby bola viac podobná jednak mladšej predstaviteľke Claire Foy ako aj skutočnej Alžbete? Chválim kameru ako vždy, super. Naj scénka je tá, kde Alžbeta smúti za životom, ktorý nikdy nežila...

Tohle jsme my - Až přijde ten den (2018) (epizoda)

Posledny spolocny vecer...Ked vieme, co sa stane, je to este smutnejsie ako keby sme nic netusili. Posledny Super Bowl pre Jacka...Tento diel bol taky dobry, ze sme si s manzelom hned museli zapnut nasledujuci.

Tohle jsme my - Finálová neděle (2018) (epizoda)

Super Bowl Sunday a je to tu! Super Bowl je pre rodinu Pearson velmi dolezity. Bol, je a vzdy bude. Bol to Jackov oblubeny den a prave vtedy odisiel...Strnasta epizoda druhej serie a my KONECNE vieme, kedy a ako presne sa to stalo. Ano, konecne. Tak dlho na to divak caka, az to nakoniec pride akoby znenazdajky. Musim povedat, ze toto bol zatial najlepsi, najsmutnejsi, najdojimavejsi, najsilnejsi diel serialu! Ktoby povedal, ze za vsetko moze jeden obycajny slow cooker, zabudnute baterky, jeden pes a ktovie co este. Scenar prekvapuje nadalej. Ano, Jack nehavaroval vtedy na Valentina (zavadzali inac dobre), ani nesposobil poziar v podnapitom stave, ani ho neprivalil horiaci dom. Koho by napadlo, ze sa to udeje takto? A ta cokolada v nemocnici, taky detail, a predsa nezabudnutelny moment pre Rebeccu. Scenaristi nas tentokrat prekvapili aj kratkym strihom do buducnosti. Znova len opakujem THIS IS US je serial, ktory skratka musite vidiet.😀 Za tuto epizodku davam 100%. 👍

Tohle jsme my - Clooney (2018) (epizoda)

4 - 4,5*. Kazda jedna veta v This Is Us ma vyznam, ani jedno slovo nie je zbytocne vyslovene. A taka banalitka ako nezabudnut kupit baterky sa na konci epizodky ukaze ako velavyznamne!!! Kym sa ale k tomu Jackovi dostaneme, zatial serial rozvija dalsie pribehy, kde sa sucastnost a minulost pekne prelinaju a vzdy ide aj o rovnaku temu:-). Originalita a jedinecnost je tiez v tom, ze aj ked hlavna ci vedlajsia postava zomrie, v seriali "hraju" dalej! Pacilo sa mi, ako Miguel popisal vztah Rebeccy a Jacka " there was no Rebecca, no Jack, they were one, there was only Rebecca & Jack". Krasa.

Koruna - Bubíšek (2019) (epizoda)

Minule to bol Wales, tentokrat Grecko. Stale nieco nove...The Crown je dynamicky serial, ak to tak mozem povedat. Zoznamujeme sa s novymi postavami, dospelou princeznou Annou a so svokrou kralovnej, teda s Philippovou matkou princeznou Alice. Prave babicka Alice ozivila tuto epizodku a vdaka nej sa tu vyskytlo zopar humornych situacii a len tak na okraj, este som asi nevidela mnisku fajcit.

Tohle jsme my - Série 2 (2017) (série)

Mandy Moore rola matky velmi sekne a podava skvely herecky vykon aj napriek tomu, ze este nie je matkou. Ale akurat som citala, ze teraz caka svoje prve dietatko, tak sa tesim spolu s nou! Paci sa mi, ako sa vsetko krasne prelina a ako puzzle do seba zapada a my sa stale dozvedame viac a viac. Chcela by som vediet, ako sa tie casove linie nakrucali, v akom poradi a tak. This Is Us💕 je JEDINECNY SERIAL a MANDY MOORE je idealna Rebecca.👍Ešte dodatok: Pekné, silné, dojímavé rozhovory, niekedy sa mi chcelo plakať, niekedy som sa smiala a o tom ten seriál vlastne je! Teším sa na ďalšie série a predpokladám, že "nesmrteľný" Jack bude s nami aj naďalej...Celkom by ma aj zaujímalo, ako sa dali dokopy Rebecca a Miguel. Možno je už čas nechať Jacka v minulosti, aj keď bol taký milovaný. Najlepšia epizóda jednoznačne SUPER BOWL SUNDAY.

Tohle jsme my - Páté kolo (2018) (epizoda)

Jedna z tych emocionalnejsich epizodiek, ked sa chce cloveku az plakat. Uz som sa vzdala nadeje, ze v tejto serii sa dozvieme, ako zomrel Jack. Mandy Moore rola matky velmi sekne a podava skvely herecky vykon aj napriek tomu, ze este nie je matkou. Ale akurat som citala, ze teraz caka svoje prve dietatko, tak sa tesim spolu s nou! A ako piate koleso na voze sa musi asi najviac citit Miguel, ktory Jacka nahradit nikdy nemohol. Paci sa mi ako sa vsetko krasne prelina a ako puzzle do seba zapada a my sa stale dozvedame viac a viac. Chcela by som vediet, ako sa tie casove linie nakrucali, v akom poradi a tak. This Is Us je JEDINECNY SERIAL a MANDY MOORE je idealna Rebecca.👍

Tohle jsme my - Trojka (2017) (epizoda)

Tento serial je v mnohom poucny, napriklad adopcia dietata alebo pestunska starostlivost, mozno sa nejedna rodina necha inspirovat a povie si, preco nie aj my? Randall je mozno az prilis idealny, z Big Three asi the best, ale aj tak. This is Us ma velmi oslovilo, mozno aj preto, ze ked som mala 20, pracovala som v USA ako au-pair v bielej rodine, ktora si adoptovala styrov cernosikov a mali aj jedno vlastne dieta.