Ztracené květiny Alice Hartové - Část šestá: Úzkoplodec (2023) (epizoda)

WHEEL OF FIRE: The colour of my fate. Len výnimočne má niektorá epizóda nejakého seriálu 100% ako práve táto epizóda Wheel of Fire (zatiaľ som to videla len u The Chosen) lenže u mňa pocitovo to má oveľa bližšie k 4*. Ale pekne to vyzerá tých 100%...teda vyzeralo.

Moje tlustá řecká svatba 2 (2016)

Najskôr by som mala povedať, že komédiu My Big Fat Greek Wedding💙z roku 2002 som videla viackrát a mám ju veľmi rada a tak, keď prišlo do kín jej pokračovanie My Big Fat Greek Wedding 2, nenechala som si ho samozrejme ujsť a vtedy som ho dokonca ohodnotila na plný počet. Dnes už po druhom pozretí mením síce "len" na 3*, ale také krajšie tri🙂. V porovnaní s My Big Fat Greek Wedding, kde sa rieši hlavne romantický vzťah Touly a je to celé neskutočne vtipné, mi už teraz s odstupom času (sequel po 14 rokoch!!!) pripadá My Big Fat Greek Wedding 2 oveľa menej vtipné a dokonca (!!!) žiaľ miestami až trápne, a hlavne v popredí nie je Toula, ale jej rodičia Gus a Maria. V jednotke už Toula (Nia Vardalos) našla svoju životnú lásku Iana (veľmi dobre obsadený John Corbett), v dvojke sa rieši vzťah rodičov a ich teen dcéry Paris, ale predovšetkým je to celé hlavne o hlave rodiny, o Toulinom otcovi, ktorý si myslí, že Grékom patrí svet. Herec Michael Constantine (Gus) tu má skoro 90 rokov a je to poznať, je teda zvláštne, že má ešte mamu, ktorá by teda musela mať aspoň 110 rokov, ale nevyzerá na to, keďže v skutočnosti je Bess Meisler iba o 5 rokov staršia! Vo filme môžeme vidieť aj Ritu Wilson, ktorá sa spoločne s Tomom Hanksom na filme podieľala. A len tak pre zaujímavosť, hrá tu aj Joey Fatone (Angelo), nikdy v živote by som neprišla na to, že to je ten spevák z NSYNC. Aby som to nejako zhrnula, môj veedikt je, že mohli viac popracovať na dialógoch a viac sa sústrediť na Toulu a jej rodinku. V kinách aktuálne dávajú už trojku, tak som si chcela ešte pripomenúť prvé dva filmy. 65%.

Malý princ (2015)

Le Petit Prince. Musím sa priznať, že som čakala úplne niečo iné. Myslela som si, že toto bude príbeh o Malom princovi, no je to vlastne o dievčatku, ktoré číta knižku Malý princ. Naozaj som čakala niečo lepšie a krajšie alebo aspoň milšie. Máme tu dva odlišné svety. Dievčatko bez mena (nemohli jej nejaké dať?) žije v takom šedom svete bez farieb a nemá žiadne detstvo, ani len hračky a jej mama ju necháva samu doma deň čo deň celé letné prázdniny od rána až do večera!! Postupne spoznáva farebný a radostný svet a namiesto učebníc sa môže ponoriť do sveta fantázie a spoznávať Malého princa. Nachádza aj nové priateľstvo, konečne má aj hračku a zažíva nové dobrodružstvá. Potiaľ to bolo ešte okay. Nepáčila sa mi kombinácia rôznych druhov animácie a vlastne ani to, že Malý princ je tu príbeh v príbehu, výsledok je pre mňa nanajvýš rozpačitý. Čo sa mi páčilo je hudba a potom tie časti filmu, keď sa dievčatko zoznamovalo s novým svetom. Lenže akonáhle sa vydalo na nočné letecké dobrodružstvo, film ma úplne prestal zaujímať, čiže možno aj tretina filmu ma vôbec nebavila.

Zahrada slov (2013)

The Garden of Words. Záhrada slov má nádhernú prenádhernú hudbu a krásnu animáciu, ale po príbehovej stránke ma tento krátky Šinkaiov film neohúril až tak ako jeho úžasné a doslova až dychberúce anime Weathering with You (Tenki no ko) a Your Name (Kimi no na wa) - obidve chcem vidieť ešte raz, ale k Záhrade slov sa už nevrátim. Je to taký malý poetický film, v ktorom hrá hlavnú úlohu dážď. Makoto Šinkai ho má zrejme veľmi rád :-).

Když Harry potkal Sally (1989)

When Harry Met Sally...[Videné v kine: BEST OF CINEMA. Cineplex Mannheim]. When Harry Met Sally som videla už dávnejšie, ale pamätala som si len tú slávnu scénku v reštaurácii. Teraz po rokoch oceňujem túto klasiku ešte viac. Je to veľmi inteligentná romantická komédia a naozaj sa právom zapísala do dejín kinematografie ako jedna z najlepších romantických komédií. Veď len keď porovnám s tým, čo sa tvorí dnes ako na bežiacom páse, v popise to má romantická komédia, ale nie je ani jedno z toho. Veru naozaj When Harry Met Sally by som určite zaradila do top 10 v rebríčku ROMANTICKÁ KOMÉDIA. Najlepšie na filme sú dialógy, humor, herecké výkony a potom taká celková feel-good atmosféra, jesenný New York, krásne kostýmy Meg Ryan a to také filozofovanie o vzťahoch, láske, živote a v neposlednom rade kráľovná romantických filmov Meg Ryan. Ani som si doteraz nikdy neuvedomila, aká to je pekná žena, v tomto filme je naozaj krásna a rolu Sally zahrala výborne. Je to vlastne taká americká Bridget Jones. K Meg Ryan by sa mi viac hodil Tom Hanks, ale Billy Crystal je asi presne taký Harry, aký má byť. Za zmienku stojí aj soundtrack. Bonusom je snáď už len to, že When Harry Met Sally sa dá pozerať aj ako vianočný alebo novoročný film. Som rada, že som si ho mohla pozrieť v kine v originálnom znení. Jediné mínus, tie manželské dvojice, ktoré nás sprevádzajú celým príbehom, tie mohli z toho vynechať, to ma nezaujímalo. I'll have what she's having. 🍂🍁🎄👌85%.

V pasti (2018)

Tom: "Surviving is not living. Life is more than just what is. It's what could be." BIRD BOX je pre mňa skôr taký priemerný film na jedno pozretie. V rovnakom čase vznikli dva podobné filmy a ani mne nedá neporovnať ich, takže áno A Quiet Place sa mi viac páčilo, najmä dvojka. Mám rada také "horory", keď sa až tak veľmi nebojím, toto bolo viac thrillerové ako hororové, ale bolo to až veľmi nereálne a keď sa nad tým lepšie zamyslím, tak trochu hlúposť. Boy, Girl :-). Neisté 3*.

Virgin River - Den práce (2023) (epizoda)

A teraz čakať do konca novembra na posledné dve vianočné epizódy!!! Celkom nechápem, prečo neposunuli celú sériu až na november, ale ok. A ten cliffhanger?!!! Žeby Doc písal tie listy?!!! O Lizzi som sa nechtiac dozvedela zo spoilerov, takže mi to pokazilo prekvapenie. Celkovo je Labor Day veľmi fajn epizódka, kde nechýba napätie okolo diania s Jackom, Mikom a Bradym, ale zároveň je tu romantiky až až🙂. Nové vzťahy, nové nádeje, nové rozhodnutia a hlavne nové prekvapenia!!! Ale ako som povedala, na Jingle Bells si musíme počkať a ja sa už teším na Vianoce🎄 vo Virgin River. (Len nech už prosííím Charmaine dovtedy porodí!!!).

Virgin River - Úplněk (2023) (epizoda)

No výborne, potom čo som piatu sériu vážne skritizovala, od piatej epizódy to už ide ako po masle a k mojej spokojnosti😉. Po dvoch fakt napínavých Fire epizódach (Trial by Fire & Heroes Rise) sa Virgin River obyvatelia spamätávajú zo šoku a strát po lesnom požiari (From the Ashes) a v tejto epizóde Full Moon si už doprajú aj menšie radosti, či už adrenalínový šport, rybárčenie alebo dámsky večer pri vínku a niekto aj vo dvojici :-). Ale Mel a Jack sa musia zmieriť s väčšou bolesťou a prijať veci tak ako sú. Som celkom zvedavá, s kým skončí Brie. Brady sa snaží, ale Mike by sa k nej asi hodil viac. Cameron a Muriel všetko zatiaľ podľa mojich očakávaní :-)

Tenkrát na Západě (1968)

Once Upon a Time in the West. Vtedy na Západe je film, ktorý sa natáčal podľa hudby. Ennio Morricone a tá jeho hudba, to je na celom filme to najlepšie a nakrajšie a najnezabudnuteľnejšie. Westernov som vo svojom živote veľa nevidela, ale toto je naozaj veľmi dobrý film. Pomalé tempo mi vyhovovalo. Piatu hviezdičku som nedala preto, lebo novší film Sergia Leoneho Vtedy v Amerike sa mi páčil ešte oveľa oveľa viac ako Vtedy na Západe a neboli tu skoro žiadne postavy, s ktorými by som mohla sympatizovať. Claudia Cardinale je určite dobrá herečka, ale nemám k nej vytvorený špeciálny vzťah, predsa len nie je to herečka z mojej mladosti a vlastne z tej éry mám asi najradšej Audrey Hepburn. A Henry Fonda? Chudák, keby to len vedel, že som ho v postave Franka vôbec nespoznala. Asi som nečakala, že by nehral kladnú postavu. Pomýlila som si ho s iným hercom. Ostatných hercov vôbec nepoznám, ale dobrí boli aj Charles Bronson (Harmonica) a Jason Robards (Cheyenne). Páčili sa mi tie scénky, ako chodil Cheyenne na kávu k vdove Jill. "Did you make coffee?" Vtedy som si pomyslela, ako dobre, že nemusím každé ráno zakladať oheň, keď chcem piť kávu. Naozaj ma mrzelo, že som si po takmer troch hodinách nevytvorila bližší vzťah k postavám, ktoré boli síce zaujímavé, ale také tajomné, že skôr mi boli ukradnuté. Prostredie divokého západu veľmi pekné. Hudba je za 5* a zaslúžila by si Oscara. Trošku som váhala, či si najskôr nepozrieť tú westernovskú trilógiu, no napokon som zvolila tento samostatný western. Jill: "Mrs. McBain goes back to civilization. Minus a husband and plus a great future." Dodatok: Na veľkom plátne by to bolo parádne, to by som asi ešte pridala hviezdičku.