Pýcha a předsudek - Epizoda 2 (1995) (epizoda)

Mrs. Bennet: "Ah, you look very well, Lizzy! You'll never be as pretty as your sister Jane, but I will say you look very well indeed!" Mr. Bennet: "An unhappy alternative lies before you, Elizabeth. Your mother will never see you again if you do not marry Mr. Collins, and I will never see you again if you do". Môj osobný názor je, že Elizabeth je zo všetkých sestier najkrajšia :-). Colin Firth je skvelý Mr. Darcy.

Pýcha a předsudek - Epizoda 1 (1995) (epizoda)

Krásna hudba (okrem iného😉)!!! Áno prosím, takto sa robia adaptácie Jane Austen!!!! A nie ako to nové Persuasion na Netflixe! Toto je balzam na dušu, i keď E01 sa rozbieha trošku pomalšie. (19.07.2022)

Ostré předměty - Zmizet (2018) (epizoda)

Vtiahlo do deja. Riadne thrillerové, miestami takmer až hororovo strašidelné, ani nie tak dejom, ale tou atmosférou! Zatiaľ váham medzi 3 a 4*. Podobnosť herečiek mladšej a staršej verzie Camille je neuveriteľná!

Pýcha a přemlouvání (2022)

Pocta alebo výsmech Jane Austen? Nie, nie, nie toto nie je Jane Austen ani náhodou!!! Toto je paródia akéhokoľvek jej diela!!! Persuasion je film, kde politická korektnosť už prekročila všetky hranice😔 !!! Mala som problém film vôbec dopozerať, bolo mi až do plaču a zároveň som bola nahnevaná. Veľké sklamanie!!! Počula som o filme len to najhoršie, no chcela som sa presvedčiť na vlastné oči. A tak som si ho zo zvedavosti pozrela. Jane Austen mám rada. Navštívila som aj múzeum v Bath a prečítala od nej zopár kníh. Keď už z toho chceli spraviť modernú verziu, mali zmeniť aj obdobie a rovno všetko a meno Jane Austen z toho vynechať! Keď som sledovala Miss Eliott celý čas som vnímala Dakotu Johnson. Vôbec som sa nedokázala preniesť do obdobia, v ktorom sa dej odohrával. Nepáčil sa mi výber hercov, nepáčili sa mi herecké výkony, dialógy pôsobili umelo, všetky postavy mi boli ľahostajné, vadilo mi rozprávanie do kamery, vadilo mi pitie vína z fľaše. Ako si niekto mohol myslieť, že Persuasion bude dobrý film? Nenávidim politickú korektnosť. V tomto prípade to dopadlo katastrofálne. Na zaplakanie. Dávam 1* len za peknú výpravu, hudba bola tiež celkom fajn. Kostýmy ma nezaujali.

V hlavě (2015)

Inside Out je fantastický animák pre deti každého veku a zaujme aj dospelého diváka. Ja osobne som ho už videla 2x! Spracovaním, kvalitou, animáciou a hlavne do detailov prepracovaným scenárom dokazuje, že ide o jeden z najlepších animovaných filmov za poslednú dobu a Oscara má právom. Riley a jej rodičia sú veľmi milá rodinka. Film ako taký je ešte nepoznačený politickou korektnosťou a rodina je tu ešte tradične tradičná, aj to sa v dnešnej dobe cení. Už len ten nápad urobiť animovaný film o pocitoch a dať im reálnu podobu - napríklad Joy je hviezda, Sadness slza, je niečo originálne, nápadité, geniálne a obdivuhodné!!! Moje deti boli nadšené z toho, že cukrovo vatový slon mal namiesto sĺz🍬.Bonus naviac San Francisco. Po druhom pozretí zvažujem dať dokonca o hviezdičku viac a už ju aj idem dať, pretože toto je skutočne geniálne!!! 85%

Johnny English (2003)

No teda, vôbec som nevedela, že Natalie Imbruglia hrala v nejakom filme :-) Na paródiu až veľmi dobré a dostatočne vtipné. Rowan Atkinson je perfektný.

Love Story (1970)

Love Story je ozajstný príbeh lásky. Zimný príbeh. Nezabudnuteľná oscarová hudba je to, čo robí z tohto filmu filmový zážitok! Spoznala som ju z môjho kedysi obľúbeného seriálu Navždy Julia, tá hudba je balzam na dušu. Hlavný predstaviteľ Oliver je presne tým, čo dobrý romantický film potrebuje, má charismu a šarm, ale hlavne svoju vyvolenú Jenny miluje z celého srdca. Celý čas som obdivovala aj to, ako fešne sa obliekal :-). Je tam veru čo obdivovať, hudba, kostýmy a krásne zimné a väčšinou zasnežené prostredie Massachusets a celkovo atmosféra 70's. Nechýbajú ani vtipné dialógy a veľa veľa emócií. Možno na škodu je jedine to, že divák sa hneď v úvode dozvie, čo sa stane na konci filmu. Radšej by som bola, keby som to nevedela. Určite stojí za pozretie.❄ Oliver: "You know, Jenny, you're not that great looking." Jennifer:" I know. But can I help it if you think so?" ❄ 80%

Emily in Paris - Season 2 (2021) (série)

Druhá séria mi rovnako ako tá prvá vyšla na 2*. Emily in Paris určite nie je viac než len oddychový seriál, trvalo mi 4 mesiace dopozerať S02. Je to taký nereálny a rozprávkový svet, scenár dosť biedny, často pritiahnutý za vlasy. Lily Collins mám rada, ale Emily dosť často lezie na nervy. V tejto sérii som si obľúbila Mindy a jej spevácke čísla ma veľmi bavili. Viac som si obľúbila aj Gabriela a Camille, moje sympatie si nakoniec získal aj Alfie. Emily in Paris predstavuje americké vnímanie Paríža a Francúzov, lebo určite napríklad nepije každý šampanské počas obedovej prestávky a dalo by sa vymenovať ďalších sto príkladov. Emily má byť v Paríži rok, ale všimli ste si, že stále je leto a vždy svieti slnko?

Casino Royale (2006)

Casino Royale som vzhliadla až po No Time To Die, ktorá bola moja prvá bondovka v živote! Daniel Craig sa mi ako 007 veľmi páči, No Time To Die bolo úžasné (bez rozmýšľania som dala 5*) a tak som sa rozhodla pozrieť si aj ostatné bondovky s agentom 007 s tými najmodrejšími "ocean blue" očami. Už viem čo to o tej Vesper a ako vznikol svetoznámy drink🍸 s rovnakým menom😉. Predpokladám, že Vesper bola Bondova osudová žena a životná láska. Neviem, či je to spôsobené výberom herečky alebo jednoducho tým, že tých spoločných scén tam nie je až tak veľa, no mňa tou svojou veľkou láskou žiaľ nepresvedčili. A preto nedávam plný počet. Daniel Craig je perfektný James Bond, ale Eva Green ako Vesper mne vôbec nesadla. Asi je to môj osobný problém, Eva Green mi totiž ešte v žiadnom filme nebola sympatická a k Bondovi by sa mi skôr hodila Rachel McAdams, ktorá rolu nechápem prečo odmietla. Casino Royale je pôsobivý akčný snímok, ktorý nenechá diváka ani na sekundu vydýchnuť, vkuse sa niečo deje. Chválim parádny výber filmových destinácií. Potešilo ma, že som spoznala Grandhotel Pupp ako aj to, že som uhádla Bondovo heslo.